HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

iPhone emoji kopyalama: iPhone’da emojiler nasıl kopyalanır?

Mobil dünyada birçok farklı akıllı cep telefonu modeli bulunmaktadır. Bu modellerden biri de gerek tasarımı, gerek renkleri, gerekse de özellikleriyle öne çıkan iPhone akıllı telefon modelleridir. Pek çok cihazda olduğu gibi bu cihazlarda da en sık kullanılan özelliklerden biri mesajlaşmadır. Mesajlaşma denildiğinde ise akla ilk gelen emoji simgeleridir. Peki, iPhone’da emoji kopyalama işlemi nasıl yapılır?

iPhone emoji kopyalama: iPhone’da emojiler nasıl kopyalanır?

Emojiler kendimizi bir başkasına ifade ederken kullandığımız simgeler olarak karşımıza çıkar. Günümüzde birçok cihazda birbirinden farklı emoji simgeleri kullanılır. Bu cihazlardan biri de Apple tarafından tasarlanan iPhone akıllı cep telefonlarıdır. iPhone kullanıcıları kendi cihazları içerisinde yer alan emojiler dışında başka yerlerde gördükleri emojileri de kopyalamak isteyebilir. iPhone emoji kopyalama işlemini birkaç dakika içerisinde çok kolay bir şekilde yapabilmek mümkündür.

iPhone emoji kopyalama

Hem akıllı cep telefonlarında hem de bilgisayarlarda başka kullanıcılar ile iletişime girerken birçok farklı emoji simgesinden faydalanılırız. Emojiler hem şirin gözükmeleriyle hem de duygu ve düşünceleri temsil etmeleriyle öne çıkan önemli simgelerdir. Android işletim sistemine sahip cihazlarda olduğu gibi iOS işletim sistemine sahip cihazlarda da iPhone emojileri oldukça popülerdir.

iPhone akıllı cep telefonları içerisinde çok sayıda emoji seçeneği bulunmaktadır. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar gördükleri bir başka emojiyi kendi cihazlarına eklemek isteyebilir ve mesajlaşırken ya da herhangi bir gönderi yazarken o emojileri kullanmak isteyebilir. Bu noktada iPhone emoji kopyalama işlemi yapılabilir.

iPhone’da emojiler nasıl kopyalanır?

Apple bünyesinde birçok farklı teknolojik cihaz bulunmaktadır. iPhone akıllı cep telefonları da bu teknolojik cihazlar arasında yer almaktadır. iPhone kullanıcıları kendi cihazları dışında başka uygulamalarda veya sitelerde farklı emojilere rastlayabilir ve bu emojileri kendi cihazlarına kopyalamak isteyebilir. Bu noktada iPhone’da emoji kopyalama işlemi nasıl yapılır konusu karşımıza çıkabilir.

Emoji kopyalama işlemi birkaç basit adımda kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. Bu işlem için herhangi bir program kullanılmasına gerek yoktur. iPhone akıllı cep telefonları içerisinde çok sayıda emoji simgesi vardır. Bu emojilerin en belirgin özelliklerinden bazıları hem çok çeşide hem de çok canlı renklere sahip olmalarıdır. iPhone’da emoji kopyalama işlemi için izlenmesi gereken adımlar ise genel olarak şöyledir:

  • Öncelikle kopyalama işlemini gerçekleştirmek istediğiniz emojilerin bulunduğu siteye gidiniz.
  • Ardından bir parmağınızı seçtiğiniz emojinin üstünde birkaç saniye tutunuz.
  • Karşınıza “kopyala” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunduktan sonra emojiyi kullanmak istediğiniz yere gidiniz ve o yere birkaç saniye dokununuz.
  • Karşınıza “yapıştır” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladığınızda emoji kopyalama işlemini tamamlamış olacaksınız.

    Express

En Çok Aranan Haberler