HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

iPhone’umu Bul ile iPhone bulma: iPhone’umu kaybettim, iPhone’umu Bul ile nasıl bulurum? iPhone’umu Bul uygulaması nasıl kullanılır?

Günümüzde pek çok kişi cep telefonu kullanılır. Cep telefonları gündelik yaşamın yanı sıra iş hayatında da büyük bir öneme sahiptir. Bazı durumlarda kullanıcılar cep telefonlarını bir yerde bırakabilir veya nereye koyduğunu unutabilir. Özellikle iPhone cihaz kullananlar için telefonun yerini saptamak oldukça kolay bir işlemdir. Apple tarafından geliştirilen iPhone’umu Bul uygulaması sayesinde kullanıcılar cihazlarına kolayca erişim sağlayabilir. Peki, iPhone’umu Bul uygulaması nasıl kullanılır?

iPhone’umu Bul ile iPhone bulma: iPhone’umu kaybettim, iPhone’umu Bul ile nasıl bulurum? iPhone’umu Bul uygulaması nasıl kullanılır?

iPhone’umu Bul hizmeti, Apple tarafından sağlanan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar cihazlarının yerini kısa sürede saptayabilmektedir. Ayrıca bu hizmet cihaz içerisindeki verilerin korunmasında da büyük bir rol oynar. Bu uygulama ile yalnızca cihazların yeri bulunmakla kalmaz, ayrıca çocuklu aileler çocuklarını da takip edebilir. iPhone’umu Bul hizmetinden faydalanmak için herhangi bir Apple cihazına sahip olunması yeterlidir.

iPhone’umu Bul ile iPhone bulma

iPhone’umu Bul uygulaması, Apple cihazlarına özel geliştirilen bir hizmet olarak karşımıza çıkar. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar cep telefonlarını, iPadlerini ya da iPod touch cihazlarının yerini kolayca bulabilir. Pek çok kullanıcı cihazını kaybettiğinde veya nereye koyduğunu unuttuğunda panik yapabilmektedir. Bu uygulama ile Apple cihaz kullanıcıları cihazlarının yerini harita üzerinden kolay bir şekilde saptayabilir. Ayrıca iPhone’umu Bul ile kayıp iPhone bulma işlemi de yapılabilmektedir. Kullanıcılar cihazlarını kaybettiklerinde veya çaldırdıklarında bu hizmet sayesinde yerini hızlıca tespit edebilir, uzakta da olsa cihazı kilitleyebilir hatta sesini duymak için cihazı 2 dakika kadar çaldırabilmektedir.

iPhone’umu Bul uygulaması nasıl kullanılır?

Apple tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulan iPhone’umu Bul hizmeti ile kaybedilen veya nereye konulduğu hatırlanmayan cihazların yeri kolayca bulunabilmektedir. Bu noktada iPhone nasıl bulunur konusu gündeme gelebilir. Bu uygulamadan faydalanabilmek için öncelikli olarak uygulama cihazda yoksa indirilmesi ve ardından iCloud uygulamasında hesap açılması gerekir. iPhone’umu Bul uygulamasını kullanmak için izlenmesi gereken adımlar ise genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak iPhone’umu Bul uygulamasını herhangi bir Apple cihazınıza (yoksa) indirmeniz gerekir.
  • Uygulamayı yükledikten sonra cihazınızdan “Ayarlar” kısmına tıklayınız.
  • Ardından iCloud uygulamasına Apple kimliğinizle giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra “iPhone’umu Bul” uygulamasına gidiniz ve uygulamayı açınız.
  • Son adım olarak da Ayarlar>Adınız>Bul>iPhone'umu Bul yolunu izleyerek “Son konumu gönder” kısmına tıklayınız.

iPhone telefon kaybolduğunda nasıl bulunur?

Apple cihaz kullanıcıları için son derece yararlı olan uygulamalardan biri iPhone’umu Bul uygulamasıdır. Bu uygulama adından da belli olduğu üzere iPhone'lar için geçerlidir. Ancak diğer Apple cihazlarında da bu hizmetten faydalanabilmek mümkündür. Tam da bu esnada iPhone kaybolduğunda nasıl bulunur sorusu karşımıza çıkabilir. Apple kullanıcılarının bu hizmetten yararlanmadan önce hâlihazırda bir kimlikleri yoksa öncelikli olarak Apple kimliği açmaları gerekmektedir. Ardından iPhone akıllı cep telefonları için iPhone’umu Bul, iPad cihazlar için iPad’imi Bul gibi uygulamalar kullanılabilir. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar kayıp modunu kullanabilir, uzaktan cihazlarını silebilir ya da kitleyebilir ve haritalar üzerinden son konumu rahatlıkla görebilir.

Express

En Çok Aranan Haberler