İran'ın dini lideri Ali Hamaney: İsrail'i yok edebiliriz

Son dakika haberine göre, İran'ın dini lideri Ali Hamaney'in Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Güçleri'ndeki bir temsilcisi, 'İran'ın İsrail'i yok edebileceği' konusunda uyardı.

İran'ın dini lideri Ali Hamaney: İsrail'i yok edebiliriz

Hamaney'in temsilcilerinden Ali Şirazi, İsrail'in Suriye'ye yönelik politikalarına ilişkin yaptığı açıklamada, İran'ın Tel Aviv'i yok edebileceği konusunda uyarıda bulundu. Fars Haber Ajansı'na konuşan Şirazi, "İsrail, kalleş varlığını sürdürmek istiyorsa, aptalca hareketlerden kaçınmalı. İran'a bu konuda gerekçe verirlerse, Tel Aviv ve Hayfa yok olacaktır. İran, İsrail'i yok edebilir" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
iran,yıllardır havlar durur..pers itleri hiç bi halt yapamaz.bu pers itlerinin işleri güçleri müsluman ulkeleri karıştırmak,muslumanları öldurtmek.israilin varlık sebebi irandır.
Kesinlikle haklısın.40 yaşındayım kendimi bildim bileli İran İsrail i vuracak tavşana kaç tazıya tut...
hadi ordan! sen önce tahranda mini etekli perıscope yıldızlarınızı yok edin tenekeler!
Az bile demiş. Ortadoğudaki çıbanın başı, pislik israil. O şeytan yuvası yerle bir olmadıkça müslümanlara huzur yok
İranı persleri tanımayanların yorumlarına katılıyorum ! GÜLMEKTEN . İran şah döneminde ortadoğunun en güçlü ülkesiydi şimdi nükleer gücü
Yıllar Önce Aynı Şeyi Ahmedinejat da Söylüyordu, Vururuz Sileriz Yok Ederiz, Ama Gel Gelelim, Bırak Vurmayı, Yanlışlıkla Hava Sahasını Veya Karasularını Bile İhlal Edememişler, İşid Denilen Terörist Örgütün Neredeyse Tüm Ülkelerde Yaptığı Büyük Yada Küçük Çapta ki Eylemleri Sadece Bu 2 Ülkede Yaşanmamış, Üstelik İşidin Varlık Sebebi Bu 2 Ülkeye Düşman Olması iken Nedense Ne İsraile Nede İrana Dokunmamışlar, İran İsrail'in Ortadoğuda'ki Hamisidir, Aksi İspatlanıncaya Kadarda Öyle Görülmeye Devam Edecektir.
bu iran sadece rüzgar yapar dünya tarihinde hiç bir savaşı olmayıp öyle esip yağan tek ülke tek hain ülke islam düşmanı sözde müslüman ülke
Bu şiiliği kuran abdullah bin sebe adında müslüman görünümlü bir yahudi değil miydi? ( bknz doğan görünümlü şahin) Bu yüzden bunlarrın hepsi aynı zihniyeti taşır teflon tava hep aynı hava...
İran dünya tarihinde işgal görmemiş çok nadir ülkelerden biridir. Ancak dincilerin iktidarı ele geçirmesi ile dengesini kaybetmiştir.Bu yüzden biraz da bize benziyor. Yahudilere ise insan olarak hiç bir düşmanlık taşımamakla beraber İsrail hükümetini dünyanın en büyük insanlık suçlarını işleyen bir hükümet olarak görüyorum. İran böyle bir girişimde bulunursa bırakın işgali yok bile edilebilir. İsrail hükümeti ise kanlı eylemlerinin cezasını kendi masum halkının katledilmesi ile ödeyebilir. Bu yüzyılda hala katliam ve savaşların konuşulması,barış ve insanlık adına çok üzücü.
Abil ile Kabil gibi insanlar bu koca dünyayı paylaşamıyorlar. Çok yazık. İnsanlık varken, insanlar arasındaki bu düşmanlık niye?
ya ALLAH aşkına perslere laf eden cahillere bakın bi açın kitap karıştırın tarih araştırın şah pevleviyi bilin şah ismail dönemini osmanlı safevi tarihini inceleyin bakın bakalım nasıl bir ırk ve nasıl bi krallık olduğunu görün not: OSMANLI VE SAFEVİ ARASINDA HİÇ BİR ZAMAN ETNİK YIKIM OLUŞMAMIŞ AKSİNE DEVLETSEL BAĞLAR ÇOK GÜÇLÜYDÜ
dunyanin en cok yahudi nufusu barindiran ulkesi irandir yorum sizin
yalandan delilik bi yok et görelim en büyük müttefikin israil senin yalandan kim ölmüş
6 gün savaşlarındada öyle diyordunuz
Diğer Haberler