İran'dan ABD'ye Suriye uyarısı

İran, ABD'yi Suriye'ye yönelik askeri müdahale konusunda uyardı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Irakçi, Suriye'ye askeri müdahale konusunda ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın sözlerine ve bu ülkenin Akdeniz'e savaş gemisi göndermesine tepki gösterdi.

Suriye'ye askeri müdahale için herhangi bir uluslararası izin bulunmadığına vurgu yapan Irakçi, bölgede gerginliği daha da arttıracak her türlü eylem ve söylemden kaçınılması konusunda uyarıda bulunduklarını ifade etti.

Suriye sorunun askeri yöntemlerle çözülemeyeceğini savunan İranlı sözcü, "ABD'li askeri yetkililerce yapılan kışkırtıcı açıklamalar veya bölgeye savaş gemisi gönderilmesi, sorunun çözümüne yardımcı olamayacak ve bölgedeki durumu daha da tehlikeli bir hale getirecektir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
iran bildim bileli hep vururum yok ederim,haritadan silerim diyor ama yemiyor ! a.k. kancik siileri,size yer yüzünde mezar bile yasak.
Arkadaşım onlar ( İranlılar ) şii olabilirler fakat ırk olarak pers halkıdırlar. Geçmişte topraklarımızı sivas sınırına kadar aldıklarını unutmuş yada bilmiyor gibisin.Pers'lerde türkler gibi savaşçıdır. Her kafası bozulduklarında sinirlenip savaş çıkarsalardı herhalde bu kadar uzun ömürlü olmazlardı.Kimse savaşmak için can atmıyor.Sonuçta işin ucunda geri gelmemeksizin bir kayıp olacak.Önce sabırlı davranıp işi siyaseten çözme yoluna gidiyorlar.savaş en son çözüm.
Neyse sıkıntı yok,sende abd oraya askeri müdahele yaparsa abdye savaş ilan edersin,zaten herkes seni kahraman olarak görüyor,savaşır bileğinin gücüyle yenersin! :)
Diğer Haberler