HABER

İran'dan zehir zemberek Türkiye çıkışı!

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in en yakın adamlarından Ayetullah Mahmud Haşimi Şehrudi'den Türkiye’ye ağır suçlamalar!

İran'dan zehir zemberek Türkiye çıkışı!
İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in en yakın adamlarından ve İran yargı kurumunun eski başkanı Ayetullah Mahmud Haşimi Şehrudi'den Türkiye’ye yönelik zehir zemberek suçlamalar geldi. Şehrudi, Türkiye’deki İslam’ı “liberal İslam” olarak niteleyerek, Batı’nın bölgedeki “gerçek İslam” yerine Türkiye’deki liberal İslam’ı yerleştirmeye çalıştığını ileri sürdü.
İran’ın Mehr Ajansı’nın haberine göre, bir dönem yargı kurumunun başında bulunan ve dini lider Hamaney’in yakın çevresinden olan Şehrudi, Türkiye’nin liberal İslam’ı yayarak Ortadoğu’da yaşanan gelişmeleri kendi lehine kullanmaya çalıştığını iddia etti.
Batılı güçlerin, bölge ülkelerinin İran’la ilişki kurmasından korktuğunu öne süren İranlı lider, “Batı bu yüzden Türkiye’deki liberal İslam gibi yeni İslam modelleri ortaya atarak gerçek İslam’ın yerine bunu yerleştirmenin yollarını arıyor” dedi.
Şehrudi, Mısır halkının ABD ve İsrail’e sıcak bakmadığını savunarak, “Fakat İsrail’le ilişki kuran ve ABD’nin müttefiki olan Türkiye, Mısır’daki direnişin hamisi gibi davranarak bizim adımıza çözümler ve inisiyatifler dayatıyor” diye konuştu.
İranlı lider, kendilerinin emperyalist güçlerin komplolarını engelleyerek ezilen Filistin halkıyla direniş cephesine gerçek desteği verdiğini savundu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
Hey amca, gerçek islam dediğin, 35-40 derece sıcakta kadınların, ufacık kızların kara çarşafa girmesi gibi birşey mi? Hata yapan insanları çoluk çocuğun önünde vinçlerde sallandırmak mı ya da? Yoksa el kesmek mi? Kadınları 2. sınıf görmek mi yoksa? Başkalarına gavur, kafir, zındık gibi aşağılayıcı tutum sergilemek? Müslüman olmayanları düşman ilan etmek? Okul, hastane açmayıp camii açmak? Oruç tutmayanları dövmek?... Hangisi? Senin olsun o ''gerçek'' islam.
ne demisler ^^cahil sofunun murşidi şeytan olur ^^ sorsalar sana müslümanmısın ? elhamdülillah dersin bu yorumu yaptığına göre inşallah müslümansındır.sadece dışardan gördügünle yargılama onların uyguladığı şeriat islamiyetin getirdiği bir uygulamadır katı kurallarınn olması insanları kendileri için kötü ve dünyalık işlerden nefsinden caydırmak icindir dahası var istersen aydınlatım konu hakkında burda yazamıyorum yeterlı deıl yasadıgın topluma gore seriat ters gelebilir fakat islamın kuralları vardır uygulanması gereken bunu degıstıremessın kadınlarda2. planda deıldirler bu konuda bılgılen
hayatın her döneminde dini yanlış anlayan farklı mecralara sokan insanlar vardır sen şimdi islamı bunlara bakıp mı yorumluyorsun niye osmanlıdan asrı saadetten örnek vermiyorsun yoksa kardeş işine mi gelmiyor islam onlar gittiği yol tabi kötü örnek emsal teşkil etmez ancak şunu unutmamak lazım onlar yanlışsa sen doğru yaşatta onlar öğrensin o halde hadi selametle
din yönetim sekli olmamali bence,bence allah kulunun kendi istegiyle iman etmesini ister devlet zoruyla yada sokak baskisiyla degil insan kendi istegiyle yapmadiktan sonra bir makbulu varmidir?milletin hayatiyla ilgili kararlari kisiye birakilmalidir yoksa allah irade vermezdi. gevur dediniz,incili baskasimi gonderdi?degistirildiginin onlarda farkindalar da biz degistirmedikte dogrumu anladik?bu yobazlar olmasaydi simdiye avrupada musluman olmustu.alakazama katiliyorum.öyle gercek musluman olunmuyormus.yoksa sehylerin evleri altindanken afrikanin yarisi acliktan ölmezdi(bin örnegin 1i bu tabi)
adamların vurgulamaya çalıştıkları libarel islam ve israil müttefikliği.lafı alıpta kuyruktan yorum yapma
Kısasa kısas Kur'an da var.Konuşuyosunsa Türkiye'nin yaşadığı islam mı?kamu kuruluşlarına üniversitesine kapalı giremiyosun,peygamber ocağına başörtülü giremiyosun.peygamber ocağı dedığin benim ordum dedğin gücün namaz abdest oruç binde bir var ramazanda içkili alemleri var biz mi islam ülkesinde yaşıyoruz.Bi eğlence mekanlarına bır de camiler bak hangisinde daha cok insan var.Kapalı insanlara çağdışı,2. sınıf muamelesi uygulanan bi devlet te yaşıyoruz gerçek islam Kur'an aç bi bak nasıl yaşayacağın var.Doğrusun İran gibi değil ama Türkiye hiç değil.İran yaşamaya çalışıyo en azından. ya biz...
İSLAM KÖTÜ BİRŞEY DEĞİLDİR.HAKKIYLA YAŞARSAN MUTLU EDER İNSANI.
supersın kardeşım azına salık
peki onların dediği gibi islam değilde. senin islam dediğin müslümanım dediğin ülkede başörtülü bayanların okullara alınmamasımı? yoksaaa hastanede bile tedavi edilmemesimi veya başörtülü diye işe alınmamasımı sen böyle bi islammı böyle bi müslümanlık mı istiyosun. bırak şu batılıdan daha bi batılı olmayıda özüne dön herkez herşeyde hür olsun YEĞENN...
iran haklııı
Gerçek İSLAM sizinki gibi sakallı cübbeli iffeti kadınların saçlarında arayan sapık çağdışı akıldan yoksun bir İSLAM ise alın dininiz sizin olsun "BİZİM DİNİMİZ BİZE SİZİN DİNİNİZ SİZE"
Geri Dön