İsrail'deki organ mafyası genç kadınları Türkiye'ye göndermiş

İsrail'in güneyinde ortaya çıkarılan bir organ mafyasının, binlerce dolar karşılığından genç kadınları organ bağışı için Türkiye'ye gönderdiği ortaya çıktı.

İsrail'deki organ mafyası genç kadınları Türkiye'ye göndermiş

Ekonomik dar boğazda bulunan ve bundan kurtulmak isteyen genç kadınlar... Onların bu çaresizliğini kullanan organ mafyası...

İsrail'in güneyinde 50'li yaşlarında bir kişinin, yaşları 18 ile 20 arasında değişen genç kadınları, organ bağışı karşılığında binlerce dolar nakit para vermekle kandırdığı ortaya çıktı.

İsrail polisi organ kaçakçılığı faaliyetini farkettiğinde bazı kadınlar için çok geçti.

Bazı kadınlar bu işlem için Türkiye'ye gelerek böbrek ve bazı organlarını ameliyatla bağışladıktan sonra nakit paralarını da aldı.

İsrail polisi organ kaçakçılığı ağına kaç kadının takıldığını açıklamadı ama İsrail polisi şu ana kadar biri ameliyat olmaktan son anda kurtarılan 3 kadını sorguladığını duyurdu.

Kadınlar bu işlem için 300 bin İsrail şekeli yani, 185 bin Türk lirası aldı.

İsrail'den Türkiye'ye organ kaçakçılığı olayı ise bir kaç hafta önce ortaya çıktı. Bir israilli kadın, teklifi kabul edip Türkiye'ye gitti. Ailesinin baskısı sonrası bıçak altına yatmaktan son anda vazgeçince İsrail'e döndü. Ailesi polisle irtibata geçince de olayın iç yüzü aydınlandı.

Olayla ilgili, kadınların muayenesini yapan iki İsrailli doktor sorgulandı. Ancak organ mafyasının başındaki ve 50'li yaşlarda olduğu belirtilen kişi ise halen kayıp.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
KAHROLSUN İSRAİL ABD VE İŞBİRLİKÇİLERİ.
Vay be! bir avuç İsrail dünyaya parmak atıyor.
kahrolsun israil
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler