İşte AK Parti'nin 5 aşamalı seçim planı

AK Parti, yaklaşık 7 ay sonra yapılacak yerel seçimler için 5 aşamalı strateji planı hazırladı. Strateji kapsamında, yerel seçimlerde halkın ve teşkilatının beğendiği isimler aday gösterilecek.

İşte AK Parti'nin 5 aşamalı seçim planı

AK Parti, yaklaşık 7 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde daha fazla belediye başkanlığı kazanmak ve oylarını arttırmak için 5 aşamalı strateji planı hazırladı. Plan kapsamında, yerel seçimlerin sonuçlarına etkisi büyük olduğu için halkın ve AK Parti teşkilatının beğendiği isimler belirlenip aday gösterilecek.

Sabah'ın haberine göre, yerel seçimler önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak. AK Parti de aday belirleme sürecine ilişkin öncelikli olarak 5 aşamalı bir strateji planı hazırladı. Bu plan çerçevesinde çalışmalara hız verildi. Yerel seçimlerde oylarını daha yükseltmek ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine partinin yelkenlerini şişirmiş olarak girmek isteyen AK Parti, adayları belirlerken ince eleyip sık dokuyacak. Vatandaşların ve teşkilatlarının onaylamayacağı, tartışma yaratıp partinin oylarını aşağı çekecek isimlere yer vermeyecek.

5 aşamalı plan şöyle işleyecek.

* PARTİ OYLARI BELİRLENDİ: AK Parti, öncelikli olarak kendi gücünü belirlemek için genel oy tespiti yaptırdı. Bu araştırmaya göre AK Parti'nin, yerel seçilmede yönelik oyu yüzde 51,9 çıktı.

* ADAY ANKETLERİ: Adaylar ile ilgili anketler sürüyor. Vatandaşa "kimi aday görmek istersiniz" sorusu yöneltiliyor ve il, ilçe, beldelerde kamuoyunda ön plana çıkan isimler tespit edilmeye çalışılıyor. Bu araştırmalar belli aralıklar ile tekrarlanıyor.

* VEKİL VE ÖRGÜTLERE DE SORULACAK: İl ve ilçelerde parti teşkilatı ve milletvekilleri ile bir kamuoyu araştırması daha yapılacak. Onlara da kimleri aday görmek istediklerini sorulacak. Teşkilatları ile vatandaşların tercihlerinin örtüşüp örtüşmediğine bakılacak.

* ÖNE ÇIKANLAR SORULACAK: Bu araştırmalar sonrası ismi öne çıkanlar ile ilgili bir araştırma daha yapılacak. İsmi öne çıkanların isimlerinin yer alacağı araştırmada vatandaşa "hangisini belediye başkan adayı olarak görmek istesiniz" diye sorulacak.

* İTTİFAK OLANLAR AÇIKLANACAK: Üzerinde ittifak olan isimler ise bu araştırma süreçlerinin tamamlanması beklenmeden kamuoyuna aday olarak açıklanacak. Adayların önümüzdeki iki ay içerisinde açıklanmaya başlaması öngörülüyor.

GENÇLİK KOLLARI YOL HARİTASI ÇİZDİ

AK Parti Gençlik Kolları, istişare ve değerlendirme kampı Kızılcahamam'da devam ediyor. Gençlik Kolları MKYK üyelerinin yanı sıra 81 ilin Gençlik Kolları Başkanı'nın da katıldığı kampta, yerel seçim değerlendirmesi yapıldı ve yol haritası belirlendi. Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan da kampa katıldı.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 238 yorum
BU PARTİ BİR DAHA KAZANIRSA BİR ÜLKENİN SONUDUR.
CHP İKTİDAR OLURSA ÜLKE YAĞMALANIR...YOKLUK VE KITLIK..BAŞLAR..ÇARE AK PARTİ
HA HA HA NE GÜZEL RÜYA GÖRÜYOSUN
11 yıl öncesine kadar sanki TC'mi vardı ki? Batık bankalar, 30 yıldır uğraştığımız PKK, Mafyalar, yeraltı dünyaları, din düşmanları, irtica hortlatanlar, kraldan çok kralcı generaller, biten maneviyetler, maddiyat düşkünü üst tabaka insanlar, ezilsin alttaki vatandaşlar çıksın canlar. Zengin her devalüasyonda parasına para katsın, bankaların zararını devlet çeksin, vatandaşın cebindeki para yarıdan da aşağıya düşsün daha neler neler. Var bu parti tekrar kazansında şerefiyle ülkeyi batırsın. (Ekonomiyi düzelterek, inşaallah PKK'yı bitirerek, çoğularının dediği gibi!!! ülkeyi satarak filan !!!,
Bir ülkenin sonumudur bu ülkenin sonumudur. evet bencede bu ülkenin sonu akp bir daha seçilirse gelecektir. Sonra kimse ağlamasın kimse yardım dilenmesin Allah tan başka.
SENİN GİBİ..SALAK CHP PİYONLARI...YALANLARLA ANCA KENDİNİ KANDIRIR..HOŞT..GİT CHP NİN KAPISINDA HAVLA
Vallamı..senin gibi chp piyonu bir zavallı..beyinsizdende..bu kadar yorum beklenir
CHP ÜLKEYİ BİTİREMEDİ YEDİ YEDİDE .AKP HİÇ BİTİRMEZ KORKMA.
daha önce dsp-anap-mhp üçlüsü bu ülkenin sonunu getirmişlerdi. tayyip kurtardı. yaşın müsait değil anlaşılan. biz ülke ve ekonomiden anlamıyoruz diyip birde imf den kemal dervişi getirdiler. sonuç koskoca bir hüsran. sen bunları yaşasaydın %50 desteği çok iyi anlardın.
akp ye oy verenlere makarnacı diyen düdüklere sesleniyorum.ben su ana kadar akp den 1 tl dahi menfaat saglamadım.tamam akp ye oy vermeyelim.peki kime verelim.su dakkadan sonra hangi parti lideri dış politikayı yönetebilir.kurulan sistemle hangi parti halkın duygularına hitap edebilir.oturun düşünün muhalif olmayın....
Makarna bari filiz marka olsa içim yanmayacak :)
beyefendi veya hanımefendi ne ise cinsiniz. Size makarna vermiyoruz, size ya kemer patlıcanı, ya da çengelköy hıyarı veriyoruz. Gerisini anlarsınız artık. Marka belirtmişsiniz ya hani :)
Bu miileti bir makarnaya ta da kömüre oyunu satacak kadar basit gören zihniyet asla iktidar olamaz.
SİZİN TAVALARDA TEFAL OLSA BARİ
sana arbella gönderirler özel olarak sen yeterki iste
heee cehaplılar pirzola dağıtacakmış ananla oturur yersin
KISKANANLAR..ÇATLASIN..DURMAK YOK YOLA DEVAM
makarnacı gene bugün çok kaçırmışsın makarnayı
makarnanın yanında buna birde ayran vermişler anlaşılan hala uyuyor iki ayaklı koyun
Tankarapınar....sende tencereleri tavaları..chp den alıyorsun..sanırım..cehizinde baya tava vardır
Yarın çıkar kendini acındırır mağdurumda mağdurum ayakları bizim halkta inanır oyları yükselir tabiii
Akp'ye oy vermek vatana ve İslama ihanettir..Lakin Akp'ye oy verenler için vatana ihanet etmenin zaten bir önemi yoktur..Ancak dine ihanet ne alaka diyenler internette araştırıp Erbakan Hocanın Akp için neler dediğini izlesinler..Akp'nin kime hizmet ettiğini Erbakan Hoca en iyi şekilde söylüyor..Eğer Erbakan Hocaya'da hürmetleri yoksa vatana ve İslama ihanete devam etsinler..Bu ülke çok hain gömdü Allah'ın izniyle onları da helak edecektir Yüce Allah..
yorum yazacaktım sizi okuyunca gerek kalmadı helal olsun size
gözünü sevdiğimin demokrasisi çoluk çocuk bile yorum yapıyor bildiği yanıldığına yetmeyen amip. herkesi hain ilan etti:)))
Sen ne zavallı bir hıyarsın cacık bile olmaz senden
tek kelimeyle BRAVO.
ERBAKANIDA TAYYİBİDE ZERRE KADAR SEVMEM.AMA BUNU BAŞIMIZA BELA EDEN ERBAKAN DEĞİLMİYDİ.ZATEN KENDİSİ YILLARCA MEMLEKETİ SOYDU.ŞİMDİ ÇOCUKLARI MİRASI PAYLAŞAMIYOR.YERİNE GETİRDİĞİ YAHUDİ İSE VATANI SATTI AMK.
elhamdulillah müslümanım.akparti camiye siyaseti soktu sokalı,ezan bitince girip,tesbihata kalmadan çıkıyorum.çok sevdğim vaaz programlarını dinlemiyorum.bunun vebali de akpartililerin boynuna.hadi bakalım.milleti camiden soğuttunuz be.nerde yatacaksınız.
akp gider gider sen merak etme kimler geldi gitti bu memleketten sen umudunu kaybetme umudunu jaybedince herşey biter....
memleket mi kaldı birader ? teksasa çevirdiler memleketi
Vaybe...ZÜGÜRT TESELLİSİ
inadına akp sokaklarda uluyan itlere fırsat vermemek için bir 3 dönem daha illede akp demekten başka çare yok nice sisiler pusuda bekliyor biz bunun farkındayız ülkemizin mısır suriye kaderine dönmemesi için bunu yapmaktan kaçınmayız iiiiiiiiiiinadına akp
ulumak Türk lerde asilliktir.biz mısır da değiliz suriye de değiliz, onların düştüğü durumada olmayız. bunu bilmek için tarihini bilmek gerekir. bundan korkmak da cehaletten başka bir şey değildir.bunların sonucunda senin akp ye oy vermen son derece normal.
sokaklarda uluyanlar mı...bu tabiri sen beğeniyon mu yoksa içinde asmak kesmek terörmü besliyon? o kelimeyi bir daha kullanma dilin zarar görmesin.
gözünüzdeki at gözlüklerini atın artık TÜRKİYEelden gidiyor sizin gibiler yüzünden
ÇOK HAKLISINIZ BU SİSİ LERE FIRSAT VERİLMEMESİ İÇİN İNADINA AKP 3 DEĞİL 6 DEĞİL HATTA 10 DÖNEM.
inadına veriym :D
1-ölülere oy kullandır 2 -suriyelilere oy kullandır 3-yalandan israile salla 4-makarna kömür dağıt 5-insanların dini duygularını sömür al sana 5 aşamalı seçim planı:DDD
adam kaç dönemden beri kazanıyorsa iyi plan öbür salaklarda yapsınlar böyle planlar onlarda kazansınlar.
Bana kim makarna verirse oyum onun. Boşverdim asgari ücretin kuş olmasını artmamasını
asgari üçret cumhuriyet tarihinde chp nin bütün dönemlerinde yüz doları geçememiş sadece erbakanın döneminde gurulla meydanlarda ben 210 dolay yaptım rekor bende söylemi var haklıda peki şimdi 830 tl dolar 195 hesabını sen yap eherki ikiyle ikiyi çarpabiliyorsan tabi.
halka hizmetin prim yaptığını anlamayan halk düşmanları,halkı aşağılayan,hor gören,insan nüsfetteleri demokrasi yoksunları,atatürkçüyüm deyip milli iradeyi gasp etmeye yok saymaya çalışan bukalemonlar kendi fikrini herşeyden herkezden üstün gören amipler. ülke emin ellerde inadına hizmet inadına istikrar.
İnadına veriym :D
KÖMÜR MAKARNA DAĞITMAYA DEVAM ET OYLARIDA ALIRSIN.
HOŞT GİT CHP NİN KAPISINDA HAVLA
papağan gibisiniz...makarna kömür ....bu oy almak makarna kömür dağıtmayla oluyorsa chp nin çok zengin üyeleri var birer kamyon makarna kömür dağıtsında alsın ozaman...işte sizler bu kadar basit düşünen çamur at izi kalsın mantığı ile yaşıyorsunuz...ÇIKARIN ARTIK ŞU AT GÖZLÜĞÜNÜ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
son çırpınışlarınız olur inşallah
BU SEÇİMDE BİR YENİLİK YAPIN,KÖYLERE KOYUN,İNEK DAĞITIN
MAKARNACİLAR VARKEN TABİ KAZANIRSINIZ BU ÜLKEDE MİLİYETCİLERDEN ARTIK TEK OY DAHİ YOK SİZE UNUTUN VATANI SATINIZ.
sizin inönü onuda dagitmiyordu halka kurtlanmis fasulye dagitdi iiisinide yunanisdana gönderiyordu tarih bilmeyen davarlarsiniz
daha büyük tehlike suriyeden getirdiği mültecilere türkiye cumhuriyeti cüzdanını verip vatandaş sınıfına koyup ilk seçimlerde bu kişilerin AKP ye oy kullancağı tehlikesi kapıda..çünkü ben bugün kendi gözlerimle nüfus dairesinde gördüm
sen bu ülkenin gelişmesini istemeyen bi insansın o yuzden gözlerin öyle gördü
KİLİS iline gelde gör ben buradayım uçmuş bu akpliler ya
firavuna oy yokkkkkkkk
Chp ye oyunu verme ozaman
firavun mısırda burası türkiye hacım
BİZDE ONU DİYORUZ CHP YE OY VERMEYİN...
makarnasız kimse kalmasın haydi durmak yok yola devam !!!!!!!
o devirler gecti makarnayla oy veren şimdi insanlar bilinclendi sizin gibi saflar kaldı geride sizde az kaldınız zaten bu ülkde yüzde 15 falan ondan secim baracını düsürmek istiyorsunuz cünkü meclise bile giremeyeceksiniz artık
Geçenlerde 86 yılında ölen birinin oy verme listesinde olduğu görüldü . Arkadaşımın dedesi öldüğü halde hala seçmen olarak oy veriyormuş . Aldığınız oyların kaynağı zaten belliydi de bu kadar ÖLÜCÜ olduğunuzu bilmiyorduk öğrenmiş olduk .
Bu seçim bizlerde çalışacağız kapı kapı hemde Türkiye gerçeklerini belgelerle halka biz anlatacağız. Siyasi rant gözetmeden halka halk olarak gideceğiz. Ve bütünleşerek kazanacağız..... Hadi kolay gelsin siz aday seçerken ben hız aldık bile:)
hani nerede parti tüzüğünüz? bu iş yine melih gökçek'e yaradı. sinsi sinsi gülüyordur şimdi tweet atarken
3 dönem umuz verdik sırtımıza birdirip dereyi geçirirken boynumuzu sıkıp sokmaya kalktın. ayıp.
El altından dalavereyle zaten oy işini çözüyor başka arayışlara girmesine gerek yok.
1 Yurdumda eğitim seviyesi yüksek olmadığı için âlim bilge kişilerin sayıları hep sınırlı ve azınlıkta kalacak, çogunluğun kendisi hakkında vermiş olduğu karar altında ezilecektir. Çogunluğu teşkil eden, eğitilmemiş gariban halk, Yavuz Hırsızların masumiyetine hep inanacak, Sarıklı Lejyonerleri, Hak yolunu gösteren evliya, müslüman sanacak, onların idaallerinin oyuncakları olacaktır. Kendini bilen azıcık okumuş yazmış olan, azınlıklar ise hep muhalefette kalacaktır.
Simdiye kadar kimsenin yapamadigini yapti tayyip valla cani gonulden tebrik ederim verdigimiz oyu hakediyor hedef 2023
evet cebinden harcadı hepsini pek iyilik sever servetini tüketti bize hizmet yapacak diye..
ASLA BİR ATATÜRK OLAMAYACAKSIN.TARİH SENİ SAYFALARINA KARA KALEM İLE YAZACAK.HERKES SENİ ANDIKÇA YALANLARINA NASIL KANDIKLARINA,SANA VERDİĞİ OYLARINA ÜZÜLÜP PİŞMAN OLACAK.LAKİN ATATÜRK'ÜN BÜYÜKLÜĞÜ VE YÜCELİĞİ BU ÜLKE OLMASA BİLE MİLLETİNİN YÜREĞİNDE HER ZAMAN TAHT KURUP YAŞAYACAK.
SANA AMPUL BATMIŞ FENA CANIN YANIYOR BELLİ
BANA BATAN FİLAN YOK MERAK ETME BİRÇOK İNSANDAN DAHA İYİYİM FAKAT SAHTE DEĞİL GERÇEK MİLLİYETÇİYİM .
%50 nin içinden dışına çıkmış biri olarak firavunlara oy yok benden, Adalet akp nin temeli oldu. Karun gibi yerin dibine girersiniz İnşallah
bundan önceki dönemleride biliyorduk sen merak etme adalet kimin tekelindeydi o zaman söylesene bizde bilelim bu hep böyle olmuştur adalet birilerinin tekilinde oldu bir tarafı ezdi bir tarafı yükseltti yalan mı söylesene yayınlasan mynet
gelsinler de beni kandırsınlar ...
seni zaten kandıran kandırmış kimsenin kandırmasına gerek yok
akp artık uyğuladığı politikalarla biraz zor iktidarda kalması bu arada şunu söylemek istiyorum seçim barajı 80darbe döneminde kalmıştı hani darbeleri eleştiriyorsunuz ha darbeye bende karşıyım ve asla savunmam o zaman kaldırın seçim barajını tabi işinize gelmez değil mi seçimlerde diğer partilerin çok uyanık olması gerek seçmenlerini iyi denetlemek gerek asla hileye meyil vermemek gerek aslında e seçmen sistemine geçilse daha sağlıklı olmaz mı yani her şeyde teknoloji kullanıyoruz zaten sandık devri kapanmalı...
BAŞBAKANIM SEN İSTE YETERKİ OYUMUZ HER ZAMAN A.K.P YE DELİYİ ADAY GÖSTER YİNEDE OYUMUZ A.K.P
Al işte sözün bittiği yer. Yani Atalarının ,mehmetçiklerin kanı ile korunan bu vatanı yani namusunu Sırf Tayyip diyor diye Deli'ye emanet edecek kadar at gözlüğü var işte. Sonra yobaz deyince kızıyorlar.
menderes in dediği gibi ''odun'u aday yapsam bu millet seçer''. Odun ben size Kodum.
Faşizm Sivrisinek gibi Kanla beslenir. Mazot döküp bataklığını kurutamazsan, Kanını emer, Sıtma eder. Ocağını söndürür. Halkı kışkırtan yakıp yıkan palayı çivili sopayı sallatan kendi kafasına sıktıran da aynı eldir. Amaç kardeşi kardeşe kırdırmak, provake edip, haklı direnişi itibarsızlaştırmaktır. İstense ortam hemen yumuşatabilirdi. İleri Satır Demokrasisi Huzurlu Toplum da yaşayamaz. BOP un Dediği Olur, dese de Şah, Halk Cumhurriyet ve İstiklalden vazgeçmez. Kurtuluş için teröründen daha güçlü terör yaratamazsan, Canından olsan da haklı olamazsın, ŞahMat Olunca, Cumhurriyet Vuslata Erer...
Zaten her zaman öyle olmuştur.CHP nin ve MHP nin derdi Arpalık,Otlaklık ve Çöplükleri kalmadığı içindir.Beleşçilik bitti beyler artık kazanıp yiyeceksiniz.
ARPALIK YOKTU AMA MAKARNA BOL ADİLER SİZİ
yaw şu esed ne oldu, bas bas böğürüyordu tayyip ağa, 1 haftaya kalmaz giderdi esed .. ne oldu ? 700.000 mülteci, El nusra, Komşumuz olarak KUZEY KÜRDİSTAN, 1.5 milyar dolar BİZE GİRDİ.. Bu oldu ....
gemimizdeki farelere dikkat edip fare kapanlarını kurmadan bu büyük ülke gemisinde rahat uyunmaz.mısırı gördünüz. ey müslüman türk aklını başına al.gezici,kovucu,izmci vslere dikkat et. ülkene sahip çık.
Takkeniz düştü,keliniz göründü.Bu millet sizi getirdiği gibi götürecektir de...
Ak partinin gideceğini düşünenler seçimde tekrar %50 gorunce gozunuzu iyi açın bakın. Allahtan ülkenin gelişimin gören %50 gerçek halk var Türkiyede. pizzza hamburgerle büyüyen gezizekalı değiliz çok şükür.
ben esnafım Syn başbakanımın sayesinde tefecilerin eline düştüm kusura bakmasın artık oy vermem
TAYYİP GELMEDEN ÖNCE ÜLKEYİ BATIRDILAR..MİLYARLACA DOLAR GİTTİ ESNAF YAZAR KASALARI KIRDI..SEN NE YAPIYORDUN
ALLAH FIRSAT VERMESİN,OY VERİRSEM ELİM KIRILSIN.ZATEN BU YOBAZLARA OY VERMEDİM AMA VERİRSEM CANIM ÇIKSIN AHA BU KADAR SÖYLÜYORUM.BİZ MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞÜRECEK BİR LİDER İSTEMİYORUZ.
senin gibi aptalların oyuna ihtiyacı yok akpnin kendini bi bok sanıp başkasına yobaz diyenin oyununun kendine bile hayrı olmaz zaten
erdogan kendi boşa yırtma :D
Diğer Haberler