HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda teröristlerin WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı! 'Elbiselerini çıkarsın...'

İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısı ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Teröristlerin bombalı saldırı öncesinde ve sonrasında yaptıkları WhatsApp yazışmaları tespit edildi. Saldırı sonrası 'kıyafet talimatı' içeren mesaj dikkat çekti. İşte teröristlerin WhatsApp yazışmalarında dikkat çeken o detaylar...

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda teröristlerin WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı! 'Elbiselerini çıkarsın...'

İstiklal Caddesi'nde 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren kadın terörist Ahlam Albashir ve 16 terörist tutuklandı. İstanbul Emniyeti, teröristlerin bombalı saldırı öncesinde ve sonrasında yaptıkları WhatsApp yazışmalarını tespit etti.

Artık bu haberi reklamsız okumak mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

TERÖRİSTE "ÜSTÜNÜ DEĞİŞTİR" TALİMATI

Sabah'ın haberine göre, Terörist Ammar Jarkas'ın saldırının ardından kız kardeşine, "Gadir kız eski elbiselerini, geldiği elbiselerini çıkarsın atsın. Atmamız için bir poşete koy" dediği ve böylelikle patlamadan önceden haberi olup kamuflaj için talimat verdiği tespit edildi.

son-dakika-istiklaldeki-alcak-saldiriyi-gerceklestiren-terorist-ahlam-albashir-ile-ilgili-yeni-gelisme-hucre-e-1668620436263

PATLAMA SONRASI GELEN MESAJ: 'BU O'

Ammar Jarkas'ın telefonunda ayrıca Halil M. adlı bir kişiyle yazışmada dikkat çekti. Jarkas'ın, terörist Albashir'in kaçarken çekilen fotoğrafını daire içine alarak 'Bu o' dediği, Halil M.'nin ise; "Allah için beni bilgilendir kardeşim, kardeşim vallahi aklım sizinle meşgul, vallahi öleceğim, benim ve ailen için bilgi ver." yazdığı görüldü.

05_2022_01_Kasim_03_AA-29469691

KORSAN TAKSİCİYLE YAZIŞMIŞ

Terörist Albhasir'ın gözaltına alınmadan kısa süre önce kendisini Esenler'den Küçükçekmece'ye götüren korsan taksici Ahmet C.'ye "Merhaba" yazdığı, Ahmet C.'nin ise, "Merhaba ablacığım bana durumun hakkında bilgi ver" şeklinde yanıt verdiği görüldü.

En Çok Aranan Haberler