KADIN

Kadınların en çok sorduğu soru! Erkeğiniz sizde seksi mi arıyor aşkı mı?

Romantik komedi filmlerini kıskandıracak bir aşk yaşamak pek çok kişinin hayalidir. Ancak teknoloji ve popüler kültür insani diyalogları da bambaşka bir noktaya taşıdı. İkili ilişkiler zaman içinde adeta robotlaştı. Bu nedenle bir ilişkiye başlamadan hemen önce kafa karışıklıkları da köşelerden kendini göstermeye başladı. Hoşlandığınız kişi sizinle düzenli ilişki yaşamak mı yoksa sadece zaman geçirmek mi istiyor? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız; harika ipuçlarıyla geliyoruz.

Kadınların en çok sorduğu soru! Erkeğiniz sizde seksi mi arıyor aşkı mı?

Modern dünya dinamikleri içinde ‘kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadın’ algısının getirisi olarak kadınlar duygusal yönlerini bir nebze törpüleme noktasına geldi. Günümüzde ikili ilişkilerin sadece seks üzerine kurulduğunu düşünmeye başlayan kadınlar, bu konuda kendilerine adeta bir zırh ördü. Ancak kadın ve erkeklerin ilişkisinin doğasını seksin oluşturduğunu yadsımamak gerekir. Toplum nezlinde tabu ve mahrem bir konu olarak görülen seks tamamen iç güdüsel ve doğal olarak ortaya çıkar.

Seksin temelinde iki kişinin karşılıklı rızası ve istekleri yer alır. Seksin iki taraf için de güzel ve anlamlı olabilmesi adına uzmanlar doğru zamanın kollanması gerektiğini ifade ediyor. Doğru zamana elbetteki siz ve partneriniz karar vereceksiniz. Cemal Süreyya’nın “Sırf sevişmek için sevgili olunan bu zamanda yalnızlığınızla gurur duyun. Temiz bir yalnızlık kirli çıkar ilişkilerinden daha iyi emin olun.” sözü tamamen bu durumun özeti değil mi? Doğru zaman sizin için tanıştığınız an ya da yıllar sonra olabilir. Fakat karşı tarafın bu konu da ne düşündüğünü merak ediyor bir türlü soramıyorsanız; erkeğin sadece seksi düşündüğünü gösteren işaretleri sizler için araştırdık.

“ERKEKLER HER 7 SANİYEDE BİR SEKS DÜŞÜNÜR"

Erkeklerin sürekli olarak seksi düşündükleri halk arasında dolaşan bir şehir efsanesidir. Özellikle kadınlar kendi aralarındaki sohbetlerinde genellikle erkeklerin sadece seksi düşündüğünden şikayet ederler. Britanya’da iki pediastristler erkeklerin seksi düşünme süresini araştırmaları ile ortaya koydu. Araştırmada ortalama olarak bir erkeğin 16 saat uyanık olduğu düşünüldü. Her erkeğin her 7 saniyede bir seksi düşünmesi demek gün içinde 8 bin defa cinselliği isteği anlamına geliyor. Bu da bir erkeğin gün içinde aldığı nefestan dahi çok. Amerika’da yapılan araştırmaya göre erkeklerin %54’ü seksi her gün veya günde birkaç defa düşünüyor. Diğer bir grupta ise erkeklerin yüzde 43'ünün ise ayda veya haftada birkaç defa düşündüğü belirlendi. Katılımcıların yüzde dördü ise ayda bir defa seksi düşünüyor.

ERKEKLER SEKSİ DÜŞÜNDÜĞÜNDE HEMEN FARK EDİLİR

Erkeklerin kadınlara kıyasla daha fazla seksi düşündüğünü ortaya koyan araştırma, durumun düşünülenden daha az olduğunu da bilimsel olarak tespit etti. Erkeklerin seksi düşündüğü anlarda bazı hareketleriyle kendilerini ele verdiğini biliyor muydunuz? İşte bir erkeğin sizi sadece seks için istediğinin 6 işareti...

BAKIŞ AÇISI

dekolte

“Gözler kalbin aynasıdır” diye boşuna dememişler. Bir erkek seksi istediğinde bunu gözleriyle belli eder. Hatta gözlerini takip ettiğinizde baktığı yön dahi onu ele verir. Diyalog halindeyken gözünüzün içine bakmak yerine dekoltenizi gözetliyorsa bu kritik bir işarettir. Dekolteye bakması doğal bir göz kayması olarak nitelendirilebilir. Ancak bunun bütün gece devam etmesi sizinle sadece seksi düşündüğünü anlatır.

GÖZ ÇAPKINLIĞI

göz çapkını

Başbaşa yapılan buluşmada gözlerini sizden ayırmamasını beklemek fazla romantik bir yaklaşım olabilir. Ancak masada sizin varlığınıza saygı duymadan etrafı gözetlemeyi tercih ediyorsa tehlike çanları çalıyor demektir.

DOKUNUŞLAR ARASINDAKİ FARKLAR

bacak dokunma

Bir erkeğin dokunuşu arasında kadınların fark edebileceği derecede ayrımlar vardır. İlk buluşmada el ele tutuşmak normal ve doğal olarak algılanabilecek bir dokunuştur. Ancak karşınızdaki kişinin elinin bacak, kalça gibi daha özel noktalara doğru hareketlenmesi ‘kötü dokunuş’ olarak yorumlanır. Bu hareketlerine ek olarak kişi öpüşme konusunda ısrar ediyorsa, seksi düşündüğünün açık göstergesidir.

SOSYAL MESAFE

sosyal mesafe

Koronavirüs pandemisiyle birlikte hayatımıza giren bu tabir aslında ikili ilişkilerde kişilerin özel alanlarını tanımlar. Bir erkeğin seksi düşündüğü size yakın oturuşundan ve alanlarınızı ihlal etmesinden anlaşılabilir.

SEVGİ GÖSTERGESİ

saç okşaması

Saç okşaması pek çok kadın için sevgi ve şefkat göstergesidir. Ancak bu hareketin içinde bulunan ortam ve şartlarla yakından ilgisi vardır. Bir erkek hiç ortamı olmadığı halde size karşı sevgi gösteriyorsa bu romantizmden çok yakınlaşmak istediği anlamına gelir.

PANTOLONUNDA KABARIKLIK

pantolon

Diğer bütün listedeki maddeler aslında sizin anlamanız ve yorumlamanız gereken durumlardı. Ancak son maddemiz tamamen fizyolojik ve somut bir şekilde şekilde karşınızdaki kişinin seksi düşündüğünü gösterir.

AŞIK ERKEK NASIL ANLAŞILIR?

‘Aşkın ömrü 3 yıldır’ derler. Ancak çoğu kişi hayatı boyunca aşık olacağı ruh eşini arar. Aşık olan bir insanı anlamak sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü taraflar aşık olduğu kişiyi bulmadan önce aslında bir sürü randevuya gider. Peki aşık olan bir erkek nasıl anlaşılır?

İLTİFAT YOĞUNLUĞU

iltifat

Erkekler, “Benim için dış değil iç güzelliği önemli” dese de Recep İvedik’in filmindeki replik gibi “Gelgelim ruhlar aleminde de yaşamıyoruz.” Bu nedenle erkeklerin dış güzelliğe dikkat ettikleri bilinen bir gerçekliktir. Bir erkek aşık olduğunu sizi baştan aşağı süzerek belli eder. Giyim tarzınızı, makyajınızı, vücut hatlarınızı kısaca fiziksel özelliklerinizi inceler. Bu incelemenin sonunda ise gördüğünden memnun olduğunda ise hayatınızda daha önce duymadığınız iltifatlara maruz kalırsınız.

SES TONU

ses tonu

Aşık bir erkek daha yumuşak bir ses tonu kullanmayı tercih eder. Sadece sizin duyabileceğiniz kadar alçak bir ses tonuyla konuşur. Size ve hayatınıza dair detayları merak ederek sorular sorar. Sizi kendi alanlarına davet ederek kimseye anlatmadığı özel durumları paylaşır.

SAÇLAR

saç

Kadınların flört esnasında saçlarıyla oynadıkları bilinen bir durumdur. Ancak aynı durumun erkekler için de geçerliği olduğunu söyleyebiliriz. Konuşma sırasında doğru cümleleri seçmek ve sizin yanlış anlamanızı önlemek için erkekler saçlarını düzelterek zaman kazanmaya çalışır. Çünkü yanlış bir kelime yüzünden sizi kaybetmek istemezler.

SOSYAL MEDYA TAKİBİ

sosyal medya

Sosyal medya günümüzün ilişkilerinin en yoğun yaşandığı alanlardır. Aşık olan erkek sosyal medyada nasıl bir kişi olduğunuzu öğrenmek için yakından takip eder. Özel alanlarınızı, hobilerinizi ve hoşunuza giden durumları öğrenerek yeni konular açmaya çalışır. Fotoğraflarınızı ilk beğenen kişi, hikayelerinize hemen izleyen ve yorum yapan kişi olmak isterler.

FEDAKARLIK

fedakarlık

Aşık olan bir erkek sevdiği kadının daha huzurlu ve rahat olmasını ister. Bu nedenle içgüdüsel olarak sizi koruma yöntemini tercih eder. Sizin rahatsız olduğunuz bir ortamda erkek hayvani dürtülerini bastıramadan sorunu çözmek için uğraşır. Kendisinden ödün vererek sizin mutlu olmanız için elinden geleni yapar.

ÖNCELİK SIRASI

öncelik sırası

Aşık olan erkek, sevdiği kadınla daha fazla zaman geçirmek ister. Bu nedenle hayat programını aşık olduğu kişiye göre ayarlar. Size ailesinden ve arkadaşlarından daha çok zaman ayırır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön