HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

KAHRAMANMARAŞ BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı vakitleri

Ağrı bayram namazı saati için araştırmalar hız kazandı. Bayram namazının saat kaçta kılınacağı merak ediliyor. Müslümanlar yarın Ramazan Bayramı’na kavuşacaklar. Bayramın birinci günü cemaat ile beraber bayram namazı ibadeti yerine getirilecek. Peki, Ağrı bayram namazı ne zaman, saat kaçta kılınacak? İşte Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre Ağrı bayram namazı saati

KAHRAMANMARAŞ BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Kahramanmaraş bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı vakitleri

Kahramanmaraş'ta yaşayan vatandaşlar bayram namazı saatlerini araştırmaya başladılar. Müslümanların heyecanla beklediği on bir ayın sultanı mart ayında başladı ve bugün sona erdi. Bugün yılın ilk dini bayramı başlayacak. Bayram namazı, bayramın ilk günü kılınacak. Kahramanmaraş bayram namazı saati 06:20 olarak açıklandı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Ramazan Bayramı namaz saatleri belli oldu. Bayram namazı Ankara'da 06.34, İstanbul'da 06.49, İzmir'de 06.59, Çanakkale'de 07.00, Iğdır'da 05.50'de kılınacak.

KAHRAMANMARAŞ BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Kahramanmaraş bayram namazı saati 06:20 olarak açıklandı. Müslümanlar bu saatte Ramazan Bayramı namazını kılacaklar.

İL İL BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

namz kılmak

BAYRAM NAMAZI KAÇ REKATTIR?

~~

Bayram namazı iki rekattır ve cemaatle kılınır. Tek başına bayram namazı kılınmaz.

BAYRAM NAMAZINA NASIL NİYET EDİLİR?

“Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama” diye niyet edilir.

TERAVİH NAMAZI  3

BAYRAM NAMAZININ KILINIŞI

“Allahu Ekber” denilerek namaza durulur. Sonra imam ve cemaat sessiz bir şekilde “Sübhaneke” duasını okunur.
Sübhaneke’den sonra imamla birlikte Allahu Ekber şeklinde üç defa tekbir getirilir. Tekbir getirirken eller kulaklara kaldırılıp (iftitah tekbirinde olduğu gibi) birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde göbek altına bağlanır.
Üçüncü tekbirin ardından elleri bağlayınca imam önce Fatiha, sonra Kur’an’dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur ve imamla birlikte rükuya gidilir.

İlk teravih 4

Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rekata) kalkılır ve eller bağlanır.
İkinci rekatta imam önce Fatiha ve Kur’an’dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur. Sonra imamla birlikte Allahu Ekber diyerek üç defa tekbir getirilir. Tekbir getirirken eller kulaklara kaldırılıp yana bırakılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp rükuya gidilir.
Rüku ve secdeler yapılarak oturulur. Son rekatta imam ve cemaat, Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ dualarını okur.
Dualardan sonra imamla birlikte önce sağa, sonra sola selam verip namaz bitirilir.

En Çok Aranan Haberler