HABER

Kalori yakmanın kolay yolu

Özel yiyecekler almadan, pahalı diyet kulüplerine katılmadan veya spor yapmadan da kolayca kilo verebilirsiniz.

Kalori yakmanın kolay yolu

Uzmanlara göre, kilo almanın en önemli sebeplerinden biri, yemek aralarında atıştırmak. Atıştıracağınız zamanlarda su için. Buzdolabınızı boşaltın. Böylece hem para harcamazsınız hem de sizi atıştırmaya sevkeden sebep yok olur. Alkol, ekmek ve karbonhidratlardan da uzak durun. Ayakta hiçbir şey yemeyin. Yeterince uyuyun. Böylece, yiyerek alacağınız enerjiyi uyurken toplamış olursunuz.

MUTLAKA KAHVALTI YAPIN

Sabahları mutlaka kahvaltı yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, "Bu size, gün içinde harcamanız gereken enerjiyi verecektir ve öğlen yemeğinde çok acıkmayacaksınız" diyorlar.

YEŞİL ÇAY ÖNERİSİ

Uzmanlar, yeşil çay içilmesi önerisinde de bulunarak şunları kaydediyor:

"Araştırmalar gösteriyor ki, yeşil çay içmek vücuttaki kalorilerin yakılmasında çok etkili. Günde 3 bardak yeşil çay içmeye çalışın. Yediğiniz şeye konsantre olun. Televizyon seyrederken, bir şeyler okurken ya da e-maillerinize cevap verirken yemeyin. Dışarı çıkın. Günde en az 20 dakika dışarıda oturmaya veya yürüyüş yapmaya özen gösterin. Çünkü gün ışığı, yeme isteğinizi kontrol etmenize yardımcı oluyor. Sağlıklı şeyler yiyin. Dışarıda yemek yediğiniz zaman çocuk mönüsü veya sossuz salatayı tercih edin. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Diyet programınızı yaparken 1200 kalorinin altına düşmemeye özen gösterin. Bahçe işleriyle uğraşın. 1 saat bahçe işiyle uğraşmak 500 kalori yakmanızı sağlar. Asansör kullanmak yerine merdivenden çıkın. Ev işi yaparak da kalori yakmanız mümkün. Ufak tefek ev işleriyle uğraşın. İp atlayın. Bu muhteşem bir egzersizdir ve diğerlerinden daha eğlencelidir. Sık ama az yiyin."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler