HABER

Kalp hastalarına uyarı

Kalp rahatsızlıklarının meydana gelmesinde ana etkenin dengesiz beslenme ve sigara olduğunu söyleyen Prof. Dr. Cihangir Uyan, sağlıklı yaşam konusunda uyarılarda bulundu.

Kalp hastalarına uyarı

Prof. Dr. Cihangir Uyan, kalp rahatsızlıkları ile ilgili kesin tanının Kroner Angiografi ile konulabileceğini ifade ederek, "Kalp damar tıkanıklarında Kroner Angiografi'nin yerini tutan kesin bir tanı daha dünyada geliştirilmedi. Kalp hastalıklarından korunmak için dengeli beslenmek gerekiyor. Kalp hastaları bol bol sebze ve meyve yiyerek, kırmızı etten uzak durmalı ve beyaz et yemelidirler. Ayrıca, katı yağ yerine sıvı yağları tüketmeliler" dedi.

BESLENMEYE DİKKAT!

Şeker hastalarının da beslenmelerine dikkat etmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Uyan, "Şeker hastalığı vücutta ki tüm damarları hasara uğratan bir hastalık. Şeker hastaları ilaçlarını düzenli kullanmadıkları takdirde, bu durum kalp, beyin ve böbreklerde ağır hasarlara yol açabiliyor. Şeker oranı vücutta ne kadar fazlaysa vücut o kadar çok ve çabuk hasar görüyor" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler