HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

KARABÜK BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Karabük'te bayram namazı saat kaçta? Diyanet'e göre 21 Nisan 2023 Ramazan Bayramı namaz saatleri

Karabük bayram namazı saatinin kaçta olduğu merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre her sene dini gün ve aylar idrak ediliyor. Mart ayında başlayan on bir ayın sultanının ardından bayram başlayacak. Ramazan Bayramı namazı bu sabah cemaat ile beraber kılınacak. Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre Karabük bayram namazı saati 06.34 olacak.

KARABÜK BAYRAM NAMAZI SAATİ 2023: Karabük'te bayram namazı saat kaçta? Diyanet'e göre 21 Nisan 2023 Ramazan Bayramı namaz saatleri

Karabük bayram namazı saati için araştırmalar hız kazandı. Bayram namazının saat kaçta kılınacağı merak ediliyor. Müslümanlar bu sabah kılınacak namazın ardından Ramazan Bayramı’na kavuşacaklar. Bayramın birinci günü cemaat ile beraber bayram namazı ibadeti yerine getirilecek. Peki, Karabük bayram namazı ne zaman, saat kaçta kılınacak? İşte Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre Karabük bayram namazı saati

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Ramazan Bayramı namaz saatleri açıklandı. Bayram namazı Ankara'da 06.34, İstanbul'da 06.49, İzmir'de 06.59, Çanakkale'de 07.00, Iğdır'da 05.50'de kılınacak.

KARABÜK BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Karabük'te bayram namazı saat 06:34'te kılınacak.

İL İL BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

1 namaz

BAYRAM NAMAZI KAÇ REKATTIR?
Bayram namazı iki rekattır ve cemaatle kılınır. Tek başına bayram namazı kılınmaz.

BAYRAM NAMAZINA NASIL NİYET EDİLİR?
“Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama” diye niyet edilir.

44

BAYRAM NAMAZININ KILINIŞI
“Allahu Ekber” denilerek namaza durulur. Sonra imam ve cemaat sessiz bir şekilde “Sübhaneke” duasını okunur.
Sübhaneke’den sonra imamla birlikte Allahu Ekber şeklinde üç defa tekbir getirilir. Tekbir getirirken eller kulaklara kaldırılıp (iftitah tekbirinde olduğu gibi) birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde göbek altına bağlanır.
Üçüncü tekbirin ardından elleri bağlayınca imam önce Fatiha, sonra Kur’an’dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur ve imamla birlikte rükuya gidilir.

Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rekata) kalkılır ve eller bağlanır.

İkinci rekatta imam önce Fatiha ve Kur’an’dan en az, kısa üç ayet veya üç ayet miktarı uzun bir âyet okur. Sonra imamla birlikte Allahu Ekber diyerek üç defa tekbir getirilir. Tekbir getirirken eller kulaklara kaldırılıp yana bırakılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp rükuya gidilir.

55

Rüku ve secdeler yapılarak oturulur. Son rekatta imam ve cemaat, Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ dualarını okur.

Dualardan sonra imamla birlikte önce sağa, sonra sola selam verip namaz bitirilir.

En Çok Aranan Haberler