HABER

KESK'ten 'savaşa hayır' mitingi

İSTANBUL (İHA) - KESK İstanbul Şubeler Platformu, Amerika'nın Irak'a düzenlemeyi planladığı operasyona tepki göstermek amacıyla bugün "Savaşa Hayır" mitingi düzenledi.

Kadıköy İskele Meydanı'nda yapılan mitinge yaklaşık 200 kişilik bir grup katıldı. Mitingde bir basın açıklaması yapan KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Toprak, Irak Savaşı'nın asıl nedeninin ABD'nin petrol kaynaklarına el koymak olduğunu söyledi. Kadıköy İskele Meydanı'nda yapılan ve "Savaşa Hayır" mitingi olarak belirtilen basın açıklamasında, KESK üyeleri, hükümetten nemaların bir an önce ödenmesini ve grevli, toplu sözleşmeli bir yasanın çıkarılmasını istedi.

Mitinge katılanlar, ellerindeki "Savaşa Hayır" ve "ABD Askeri Olmayacağız" pankartları eşliğinde savaş karşıtı sloganlar attı. Yapılan basın açıklamasında, "Kamu emekçileri savaş istemiyor. Çünkü savaş demokratik hak ve özgürlüklerin alınması demektir. Kamu emekçilerini çokça gördüğü, yaşadığı sendikalı hak ve özgürlüklerin kısıtlanması demektir. Daha çok baskı, keyfi uygulama çalışma ve yaşama koşullarının denetim altına alınması demektir. 58. Hükümet mevcut politikalarda ısrar eder, IMF güdümlü emek karşıtı yaklaşımlarına devam eder ve insanca yaşama talebimize kulağını tıkarsa, emekçiler toplumun bütün mağdurları olarak ortak tekimizin gücüyle karşılayacaktır" denildi.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı "Savaşa Hayır" mitingi, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde sona erdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön