Kılıçdaroğlu, 2019 seçimleri için iki şifre verdi, çağrıda bulundu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 seçimleriyle ilgili olarak, iki şifre vererek, AK Partili ve MHP'li seçmenlere çağrıda bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya'da Kadın Kolları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. CHP lideri, 2019 seçimleri ile ilgili olarak, "2019'da iki 'd' var. Diktatörlük ve demokrasi. İkisinden birini seçeceğiz." dedi.

"Baskı yapacaklarını biliyorum" diye Kılıçdaroğlu, "Çalışırken sizleri engelleyeceklerini biliyorum. Özel mücadele alanları geliştirdiklerini de çok iyi biliyorum. Ama biz 2019'da en az yüzde 60'lık bir demokrasi gerçeğini ortaya çıkarmak zorundayız. Öyle yüzde 50+1 değil." diye konuştu.

"AK PARTİ'Yİ SAVUNANLAR, ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİM..."

Kılıçdaroğlu, "AK Parti'yi savunanlar, ülkücü kardeşlerim, demokrasiyi savunuyorlar. Sosyal demokratlar demokrasiyi savunuyorlar. Milli kurtuluş savaşın nasıl verdik. O mücadeleyi yine birlikte vereceğiz. Hiçbir ayrım yapmadan. Doğu-batı, güney-kuzey ayrımı yapmadan." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

Cumhuriyeti kurarken, bir kadın devrimi olarak gördük. Yurttaş olma gücüne kavuştuk kadınların verdiği mücadeleyle. Yeni bir mücadelenin içindeyiz. Çalışıyım mı çalışmayım mı deme lüksümüz yok. 'Mücadele edeyim mi, etmeyeyim mi?' deme lüksümüz yok. Sadece CHP'li kadınlar olarak değil, tüm kadınlar olarak yapmalısınız. Hakkarili, Bayburtlu, Muğlalı, Çankırılı kadına da gideceksiniz. Bu ülkenin kuruluşunda sizin acınız, kanınız ve gözyaşınız var. Aynı kararlılıkla 2019'da da yapacağız. Birileri ülkeyi babasının çiftliği gibi görüyor. Bu ülke kimsenin çiftliği değildir. Bu ülkenin harcı gözyaşı, acı ile yoğrulmuştur. Bu ülke Gazi Mustafa Kema ve arkadaşlarının emeğiyle kurulmuştur.

Bütün dünyaya örnek olmuştur. Cumhuriyet İran'dan Suriye'ye her yere örnek olmuştur. Şimdi cumhuriyeti yıkmak, dikta rejimi kurmak istiyorlar. Bunun millete maliyeti ağırdır. Çelik irade ile bunu karşı çıkmalıyız. Getirilmek istenen dikta rejimine karşı en güçlü mücadeleyi göstereceğiz. Ana aktör kadınlar olacaktır. Sizin haklarınız kağıt üzerinde var. Kağır üzerinde seçme-seçilme hakkı var. Belediye Başkanı, muhtar olma hakkı var. Uygulamaya gelince kadın erkek eşitliğini göremiyoruz. Ozaman kadınlara bir görev düşüyor. Tıpkı Hatay'daki gibi oyladılar ve girdiler. Bütün kadınları siyasete çekin. Gönlümdeki şudur; bu ülkenin 40 milyon kadını gelsin CHP'ye üye olsun. Kapılarımız sonuna kadar açık. Mücadele zordur. 13-14 yaşında çocuğu Çanakkale'ye göndereceksiniz savaşsın diye, kolay değildir bu. Kağnı arabalarında silah taşıyorsun, kolay değil bu.

"EV EV DOLAŞACAKSINIZ"

Ev ev dolaşacaksınız. Resmi rakamlara göre 16 milyon aile yoksul. En çok acıyı çeken kadınlar. 16 milyon yoksul aileye CHP'nin aile sigortasını anlatmak, yoksulluğun bu topraklara gömüleceğini anlatmak sizin görevinizdir. Benim değil sizin göreviniz diyorum. Ben her kapıyı çalıp giremem , ama siz kadınlar girebilirsiniz. Her kadının gezip görmek hakkıdır. Bunu onlara anlatacaksınız. Yoksul ailelere bunların tamamını anlatacaksınız. Onlara sosyal devleti anlatacaksınız. Yoksulsa her ay düzenli bir para yatacak, çocuğa ayrı yatacak. Çocuğun aileye 5 kuruş masrafı olmayacak. Kaleminden silgisine devlet karşılayacak. Aile bizim ailemizdir. Geçen seçimlerde aile sigortasını yeterince anlatamadık, yeterince evlere giremedik. Bu seçimde gireceğiz, anlatacağız.

Saadet Partili olabilir, DSP'li olabilir. Ailenin sorunu varsa o sorun bizim sorunumuzdur. Bizde kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yoktur. Biz insana insan olarak bakarız, sorunu varsa çözmek bizim görevimizdir diyeceksiniz. İşsizlik var özellikle kadınlarda. Üniversite bitirmiş çalışmak istiyor, katkı vermek istiyor. İş yok kadına. Yüzde 47'si kayıtsız çalışıyor. Aile sigortası bu yüzden önemli. Bir tek kişi sigortasız kalmayacak. Lütuf değildir sosyal güvenlik, herkesin hakkıdır. Kadınların üstlendiği görev erkeklere göre 2 kat daha fazla. Madem ki sizin hisleriniz daha kuvvetli, madem ki siz anaçsınız, göreviniz daha fazla. Erkekler en önemli zamanlarda bile kahveye gidip kağıt oynayabilirler. Ama kadın öyle değildir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Allah yolunu açik eylesin.birgun hedefledigin amaclara ulasacagina inaniyorum.
YA ADAM MEMUR GİBİ HİÇ SİYASETÇİ GİBİ DEĞİL EFENDİ GÖRÜNÜMLÜ AMMMMA AA 8 SEÇİM KAYBETMİŞ DELEGELER BU ADAMI DESTEKLİYOR ŞİMDİ BU DELEGELERE SORUYORUM KILIÇDAROĞLUNUN KAZANACAĞINA İNANIYOR MUSUNUZ ? ŞİMDİ ŞÖYLE DİYECEKLER YAHU CHP NİN ALDIĞI OY BELLİ DAHA YUKARISI OLMAZ DİYECEKSİNİZ EEE PEKİ ECEVİT BU ÜLKEDE BAŞBAKAN OLMADI MI ? O BAŞARDI DEMEK Kİ LİDERİ DEĞİŞTİRMEK GEREK KILIÇDAROĞLU ÇIKIYOR ERDOĞANA DİKTATÖR DİYOR BENCE ÇIKSIN AYNAYA BAKSIN 8 SEÇİM KAYBETMİŞ HALE O KOLTUKTA
Doğru onunda suçu var senin gibilerine bazı şeyleri anlatamadı veya memlekette bu kadar duyup anlamaz insanın varlığını tahmin edemedi.
@deniz079 yorumumu begenmeyenler aha buraya yazdım kılıçdaroğluna takılın iktidar yüzü göremezsiniz kazanamaz yahu beden dili hitabet sıfır her seçim yenilgi babam yenilgi ben bıraktım baktım hep hezimet otururlar demokrasi narası atar avrupada adam seçim kaybediyor istifa ediyor bak ingilterede tonny blair işçi partisi başbakan oldu sonra kaybetti istifa etti yahu adam hiç seçim kazanamıyor ki muharrem ince olmalıydı yahu kılıçdaroğlu tuncelide 2. parti konumunda hdp alıyor kendi memleketi vermiyor be yazık yazık bu adamdan medet umuyorlar Allah akıl fikir versin
SEN NE UTANMAZ ALLANMAZ BİR ADAMSIN BEEE EGER DİKTATÖR VARSA BU ÜLKEDE SEN NASIL BU KADAR SERBES KONUŞACAKSIN SEN MİLLETİ BU LAKIRTILARLAMI KANDIRACAKSIN SENİN FOYAN ORTAYA ÇIKTIIII BEEEE OOO GÜZELİM CHP Yİ NE HALE SOKTUN BİR BAKALE SANA GÜVENİPDE KİM OYYY VERİR BEEEEEEE
KAÇ SEÇİMDİR AYNI OY ORANINDA DURUYON PARTİYİ BİR DİRHEM İLERİ GÖTÜREMİYON DAHADA İSTİFA ETMİYON ÜSTÜNE ÜSLÜK KUYRUGUNU HALA DİK TUTUYON BE SENİN YERİNDE BAŞKA BİRİ OLSA ŞİMDİYE DEFOLUP GİTMİŞTİ OO PARTİYİ NE HALE SOKTUN BİR ARKANA DÖNDE BAKKKKK
biri sustursun ya chp nin başında oldukça iktidar aynı kalır sadece sussa daha çok oy alır ama konuşucak illa
Şu an Dikdatörlük yokta demokrasi var. İpe un sermeye kalkma kemal bey
İnanamıyorum buna inanamıyorum Suriyeliler gelmesin ne işi var Suriyelilerin ülkemizde neredeyse gebersinler orda demediği kalan proje kaset fatihi kalkmış burada insanın öldürülmesine zevk alan insan değildir niye şov yapıyor evet haklısın insanların öldürülmesinden zevk alan insan değildir...
Akp liyim. oyumu AKP ye vereceğim. Ama kılıçtaroğlu Chp nin başında kalsın. hatta HDP ve İyi lerle ittifak yapsın seçimi biz kazanırız.
BU YAPI VE ŞEKİLLE BİR YERLERE ULAŞMAK KOLAY OLMADIĞI GÖRÜLÜYOR,BU DEDİKLERİ İÇİN ÖNCE CAMEL AYRILMALI YERİNE EHİL BİRİ GELMELİ
camel ,deve demektir,irtkap suçu işeyenlerle Kemâl Kılıçdaroğlu nu karıştırmışsını.bu çirkin ve basit espri anlayışınız Kemâl beyin doğru yolda olduğunu gösteriyor!
biz CHP liyiz. fetö savunucusu değiliz. önce şu fetö ayaklarını bir bırak. muhatap olma fetöyle. myk daki adamlarının çoğu fetö ağzı ile konuşuyor. içine ettiniz partimizin
@ramizy Ağzına sağlık arkadaşım hislerimize tercüman oldunuz..chp bu fetöcülere sahip çıkmaktan vazgeçmeli..bu yüzden çevremdede çok rahatsız olanlar var.oyda kaybediyor.çünkü çelişki içindeyiz önce f tipi çete diyorduk.
haberi hic okumadim gerek bile duymadim bos ancak cagri ancak laf
adam haklı bu seçim parti seçimi görüş seçimi değil bu seçim ülkenin geleceği kurtuluşu o yüzden gereksiz yanan tüm fuzuli anpulleri patlatma zamanı ALLAH ülkemizin vatanımızın yardımcısı olsun
diktatörlükmü türkiyede diktatörlük olacak ve sen çıkıp böyle konuşabileceksin öylemi sana ancak gerizekalılar inanır..zaten aklı olanlar senin işin olmaz..
8 defa seçim kaybetmişsin 9.seferde sen ne yaptın ki bu halk sana oy versin?bu soruyu bu adamın peşinde gidenlerde cevaplandırabilir.bende bir değişiklik var ağzın daha çok bozuldu..ama oda oy arttırmazki..
Geçmiş seçimlerdeki söylediklerinin derlendiği video izledim hepsini işkembeden sallamışsın..eminimki buda böyle çıkacak.sana kesinlikle oy verilmez..
Kendi partinizde bile partililere savurduğunuz tehditleri duyduktan sonra demokrasiyi seçiyor ve sizden uzak duruyorum :) Siz milleti koyun, kendini akıllı sananlarla yolunuza devam edin...
Gerçek ülkücüler zaten bunlara oy vermez çakma yalaka ve fırsatcı akp zihniyetinde olan ülkücü maskeliler verir.Ancak sende Pkk lı il başkanlarını bi değiştir başta istaanbul olmak üzere.
CHP nin Seçim kazanması için yapacağı politikalar yani vaadler.1 Ötv makul seviyeye çekilecek.2Mtv yılda bir kez alınacak ama yılın yarısı kadarlık.3Akaryakıt makul seyiyede olacak.4Emeklilikde 1999 da çıkan yasa yaş akdi kalkacak 1999 önce sigortaya girmişleri etkilemeyecek.Ülke için boş yatırımlara son verilecek.4Sosyal devlet anlayışı gelişecek herkese her bölgeye eşit davranılacak.5Özelleştirme son bulacak satılan devletin kurumları tek tek Devlet tekrar satın alacak.6Ememkli,memur,asker ,işçi maaşları düzelecek.
Diğer Haberler