Korkunç detaylar raporda ortaya çıktı: Ağır istismarda bulunup boynunu kırdılar

Şule Çet için hazırlanan uzman raporu ağır cinsel saldırıyı ortaya koydu.

Ankara’da bir plazanın 20. katında önce tecavüz edilen, ardından aşağı atılarak öldürülen üniversite öğrencisi Şule Çet davasında müşteki avukatlarının Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı’nda görevli Adli Tıp Uzmanları Prof. Dr. Hakan Kar ve Prof. Dr. Halis Dokgöz’den aldıkları “bilimsel uzman mütalaası”nı mahkemeye sunuldu.

Bilimsel mütaalada, Şule Çet’in boynundaki kırığın düşmeden daha çok boynuna “baskı” yapılarak oluşmuş olabileceği, otopsi sırasında elde edilen bulguların Çet’in ağır cinsel istismara uğradığını gösterdiği belirtildi. Mütaalada, olay yerinde polisin eksik delil topladığı tespiti de yapıldı.

Mahkeme, haklarında kasten öldürme suçundan müebbet hapis istenen sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’tan TCK’nin 82/1- maddesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis öngören “kasten öldürme suçunun beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı işlenmesi” suçundan ek savunma alması dikkat çekti. Bu da mahkemenin, sanıklara ağırlaştırılmış müebbet verme seçeneğinin masada olduğunu gösterdi.

"SANIK AKAND'IN DNA'SI İLE AYNI"

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen Şule Çet davası mutalasına ilişkin dikkat çeken tespitler yapıldı. Olay saatinde hesaplanan alkol düzeylerine göre Çağatay Aksu’nun alkol zehirlenmesi tablosu içinde olduğu, Berk Akand’ın ise alkol zehirlenmesine maruz kalmak üzere olduğu ve bu alkol düzeylerinde kişilerin muhakeme, koordinasyon kaybı ve dürtü kontrol mekanizmalarında kayıp içerisinde olabilecekleri tespit edildi. Ayrıca Şule Çet’in sadece sağ el 3. ve 4. tırnak altı örneklerinin Berk Akand’ın Y-STR DNA’sı ile aynı olduğu belirlendi. Tokalaşan kişilerden tırnak altı bölgesine doku geçmesinin beklenen bir durum olmadığı mütaala edildi.

Kaynak: Alican Uludağ/Cumhuriyet


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
bu eşkiyaların sonuda bukadın gibil olur işallah
Keşke bu adamlarla beni bi odaya bıraksalar, kapıyı kilitleyip elime bi ufak neşter verseler.. başka türlü adalet söz konusu değil şu olayda !
@moynet kesin camiler yüzünden oldu kara cuma yok olsun
@dogan_cem_1987 abilerin beynini tam yıkayamamış..
@moynet 2016 yılı 671 sayılı KHK göre suçunu bu tarihten önce işlediyse 15 yıl ceza alsa 2/1 Şartlı İndirim 7.5 yıl İyihal indirimi 2.5 yıl Denetimli serbestlik 2 yıl Ivır zıvırı saymıyorum Kaldımı sana 3 yıl yani 3 yıl hapis yatacak diye düşünme sırada Mhp nin Affı var 5 yılda orda düş olmadımı ben söyleyeyim 5-3= -2 yıl 2 yıl ölen kişi onu öldürene borçlu ama ölen kişi şanslı Mhp nin Affına göre Mağdurların tazminat hakları devam ediyormuş.Ölen dirilip öldürene 4-5 yıl mahkemelerde sürünüp 10 bin tl tazminat alacak ama sanığın parası varsa tabi bu parayı alıp avukatına verecek.
ağırlaştırılmlş müebbet
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler