Lüks yat battı, içinden dram çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesi ile Yunanistan'ın İstanköy Adası arasında batan yelkenli teknedeki 3 Suriyeli Sahil Güvenlik ekipleri tarafından son anda kurtarıldı.

Lüks yat battı, içinden dram çıktı

Suriyelilerin deniz yoluyla yurt dışına çıkmaya çalıştıkları öğrenildi.

BÖYLE KURTARILDILAR

Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri, Bodrum ile İstanköy Adası arasında denizde yelkenli bir teknenin battığı ihbarı üzerine kurtarma operasyonu için harekete geçti. Bodrum'dan hareket eden Sahil Güvenlik botu, tekneden lastik botla ayrılan 6 kişiyi, Turgutreis'ten hareket eden bot ise 3 kişiyi yelkenli tekne batmak üzereyken son anda kurtardı. Suriyeliler'i deniz yoluyla sınır dışına çıkartmaya çalıştığı öğrenilen teknenin batması ve teknedeki kişilerin kurtarılması saniye saniye kaydedildi.

Sahil Güvenlik botuna alınan 9 kişi Bodrum Limanı'na götürülürken, kurtarılan şahısların 7'sinin Suriye uyruklu, 2 kişinin ise Türk olduğu belirtildi. 7 kaçağın sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şubesine teslim edildiği, 2 Türkün ise çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldığı bildirildi. (AA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
7 suriyeli kaçak sınırdışı edilmek üzere kaçakçılar şubesine mi teslim edilmiş :))) güldürmeyin adamı sınır delik deşik isteyen suriyeli geçiyo
Kurtuluş savaşında Türkler dışarımı kaçmıştı. Bunlar kaçıyor. Savaş, Ülkeni emperyalistlerden kurtar. Vahdettin gibi korkakça kaçıyorlar...
ve haftanın en anlamlı yorumu
AYNENNN SINRI DIŞI LAFII MEŞHURR SEÇİM İÇİN TURKIYEDE NUFUSA GEÇİİRİLDİİ
ben şunu anlamıyorum insan kaçakçıları nasıl bir ifade veriyorlar da tutuksuz yargılanıyorlar hayret doğrusu ??????
Diğer Haberler