HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Meclisteki kavgadan sonra merak konusu olmuştu! AK Parti'nin teklifine yeşil ışık yaktılar: "İYİ Parti'nin ortak görüşü evet yönünde"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başörtü meselesini gündeme getirmesinin ardından AK Parti harekete geçti ve konuyla ilgili Anayasa değişikliği teklifini Meclise sundu. Ancak bu sırada Meclisteki bütçe görüşmeleri sürerken AK Partili Zafer Işık'ın İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atması ve Örs'ün yoğun bakıma kaldırılması iki parti arasında esen soğuk rüzgarları artırdı. İYİ Parti görüşmelerin devamında AK Parti'yi protesto etti. Başörtüsüne dair tutumu merak edilen İYİ Parti olumlu yönde mesaj verdi

Meclisteki kavgadan sonra merak konusu olmuştu! AK Parti'nin teklifine yeşil ışık yaktılar: "İYİ Parti'nin ortak görüşü evet yönünde"

AK Parti'nin hazırladığı başörtüsüne ilişkin Anayasa değişikliği teklifine CHP katılmayacağını açıkladı. İYİ Parti'nin destek verip vermeyeceği ise merak konusu oldu. Mecliste yaşanan yumruklaşma iki parti arasındaki gerilime tuz biber ekti. Ancak İYİ Parti, "teklif metninde değiştirilmesi gereken bazı temel hususlar, ifadeler olduğunu" düşünürken partinin sözcüsü Kürşad Zorlu " GİK'te çoğunluğun eğilimi olumlu bir kanaat içerisinde olduğumuz ve evet yönündedir" açıklamasında bulundu.

AK PARTİ'NİN TEKLİFİ İYİ PARTİ'NİN GİK TOPLANTISINDA MASAYA YATIRILDI

Zorlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

AA-20221212-29718822-29718819-IYI_PARTI_SOZCUSU_ZORLUDAN_BASORTUSUNE_YONELIK_ANAYASA_DEGISIKLIGI_TEKLIFI_ACIKLAMASI

AK Parti tarafından TBMM'ye sunulan Anayasa değişikliği teklifinin İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nda (GİK) değerlendirildiğini açıklayan Zorlu, ülke ve milleti yakından ilgilendiren kritik konularda partinin yetkili kurullarıyla karar almayı gelenek haline getirdiklerini belirtti.

"GİK'TE İKİ HUSUSUN ALTI ÇİZİLDİ"

Konuyu etraflıca değerlendirme fırsatı bulduklarını vurgulayan Zorlu, şunları kaydetti:

"GİK'te iki hususun altı çizildi. Bu metinde riskli gördüğümüz, ileride problem yaratacağını düşündüğümüz bazı temel hususlar, ifadeler var. Bunların değiştirilmesi gerekmektedir. GİK’ten çıkan birinci eğilim, ortak görüş budur. GİK'te çoğunluğun eğilimi olumlu bir kanaat içerisinde olduğumuz ve evet yönündedir. Anayasa değişikliklerinde gizli oylama olması nedeniyle burada bağlayıcı bir karar, grup kararı alamıyoruz."

thumbs_b_c_6a3addef2f9a63f49810a6e80051b00d

AKŞENER KURMAYLARINI TOPLAYACAK

Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in önümüzdeki günlerde milletvekilleri ve parti kurucular kurulu ile bir araya geleceğini ve yetkili kurulların Anayasa değişikliği metni üzerindeki eğilimini etap etap paylaşacaklarını ifade etti.

(AA)

Youtube


En Çok Aranan Haberler