Mehmet Haberal’a tahliye

"Ergenekon" davasında 12.5 yıl hapis cezası alan CHP Milletvekili Mehmet Haberal tahliye edildi.

Ergenekon karar duruşmasında mahkeme heyeti CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 17 kişinin tahliyesine karar verdi.

Tahliye olan Haberal'ı cezaevi önünde bir basın ordusu karşıladı. Haberal daha sonra aracıyla cezaevinden ayrılırken, yaklaşık 5 km ileride aracını durdurup CHP milletvekilleri ile kucaklaştı. Haberal, "Çok üzgünüm arkadaşlarımız burada kaldılar. Gönül isterdiki bütün arkadaşlarımızla beraber buradan gitseydik" dedi.

Sevenleri konvoyun önünü kesti

Mehmet Haberal'ın içinde bulunduğu araç, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden çıkışının ardından TEM bağlantı yoluna girdi. Kınalı gişelerini geçtikten sonra, sevenleri tarafından konvoyun önü kesildi.

Haberal, aracından inerek, gazetecilere ve bekleyenlere hitaben "Önce yeşilin ve doğanın, özgürlüğün tadını çıkartayım. Yeşili ve doğayı doya doya izleyeyim sonra nereye gideceğime karar vereceğim. Özgürlüğün kıymetini bilmek zorundayız. İçerideki arkadaşlarımız çıkmadı çok üzgünüz. Çok fazla konuşmak istemiyorum" diye konuştu.

CHP Milletvekili Haberal'ın yanında bulunan eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı da "Ankara'ya gitmek, hocamızı ailesine kavuşturmak istiyoruz" dedi.

MERCİMEK ÇORBASI VE SÜTLAÇ
Ardından Ankara'ya hareket eden Haberal, Kurtköy Mehmetçik Vakfı Sosyal Tesisleri'nde 'iftar' molası verdi.

Mehmet Haberal iftarda sadece yarım kase mercimek çorbası ve sütlaç yedikten sonra, kendisini telefonla arayan dostlarıyla uzun uzun sohbet etti.

İftarını yaptıktan sonra AA muhabirine konuşan Haberal, şunları söyledi: "İlginize çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki, oradaki diğer arkadaşlarla beraber çıkalım, bu bayramı beraber yapalım. Benim için hüzünlü bir bayram bu. Dolayısıyla, temenni ederim ki ülkemiz bu sıkıntılı dönemden kısa zamanda çıksın. Çünkü hürriyet, dünyanın en güzel şeyidir, adalettir, Hürriyet ve adaletin olmadığı yerde mutluluk yoktur. Dolayısıyla hürriyetimize, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkalım. Tabi her şeyden önce ülkemize, herkes sahip çıksın. Bu ülkeyi kuran Atatürk ve arkadaşları ile aziz şehitlerimize saygılı olalım, layık olalım. Bütün dileğimiz bu."

Haberal: 4 sene arkadaşlardan uzak kaldım

Ergenekon davasında tahliye kararı verilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Hastanesi çıkışında yaptığı açıklamada, 4 yıl boyunca çalışma arkadaşlarından uzak kaldığını belirterek hastaneyi kontrol etmeye geldiğini söyledi.

Haberal, Silivri Cezaevi çıkışında karayoluyla Ankara'ya geldi. Haberal'ın ilk durağı Başkent Üniversitesi Hastanesi oldu. Burada Haberal'ı yüzlerce kişi karşıladı. Hastanede yaklaşık yarım saat kalan Haberal, çıkışta açıklamalarda bulundu. Kendisinin 4 yıldır çalışma arkadaşlarından uzak kaldığını belirten Haberal, "Hekimlik 24 saat çalışma gerektiren bir meslektir. Ben de 4 sene arkadaşlardan uzak kaldım. Bu saatte buraya geldim. Kontrol ettim onları. Bakayım gerçekten 7 gün 24 saat çalışıyorlar mı? Baktım onlar 48 saat çalışıyorlarmış” şeklinde konuştu.

Haberal, 4 yıl 3 ay 18 gün tutuklu kaldı

Eski Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, "Ergenekon" soruşturması kapsamında 17 Nisan 2009'da tutuklandı ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Dava kapsamında, ifadesi de kaldığı İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde video konferans yöntemiyle alınan Haberal, bir süre de Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nde yattı.

Haberal 11 Mart 2011'de Adli Tıp Kurumu'nun raporu üzerine Silivri Cezaevi'ne getirildi. "Ergenekon" soruşturması kapsamında hazırlanan üçüncü iddianamenin sanığı olan Haberal, 21 Mayıs 2012'de davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin çağrısı üzerine ilk defa duruşma salonuna geldi.

Abisi Osman Haberal: Çifte bayram yapacağız

Ergenekon davası kapsamında hakkında tahliye kararı verilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın kardeşi Osman Haberal, "Ramazan Bayramı'nda alie olarak çifte bayram yapacağız" dedi.

Haberal, kararın açıklanmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkemenin kararından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Dün duruşmanın görüldüğü Silivri'ye gitmek istediklerini ancak il çıkışında araçlarının geri çevrildiğini ifade eden Haberal, şunları kaydetti:

"Bugün mahkemenin kararını sükunetle bekledik. Zaten suçu olmayan, bu ülkeye çok büyük hizmetler yapan ve ailemizin büyüğü ağabeyim Mehmet Haberal tahliye oldu. Çok gururluyuz. Ramazan Bayramı'nda aile olarak çifte bayram yapacağız. Ülke olarak çifte bayram yapma olanağımız yoktur çünkü tüm yurtseverler hala tutuklular. Kararı çok önceden bekliyorduk. Bu karar çok geç kalınmış bir karardır, geç de olsa adalet yerini bulmuştur. Şu anda herhangi bir programımız yok. CHP Zonguldak İl Başkanlığı bir program yaparsa aile olarak buna katılacağız. Zaten kendisi de mutlaka buraya gelecek ama yarın mı gelir bayram bittikten sonramı gelir? o konuda bilgimiz yok."

CHP İl Başkanı Halil Furat ise verilen cezalara üzüldüklerini ancak Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın tahliye olmasıyla üzüntülerinin mutluluğa dönüştüğünü belirterek, "Şimdi milletvekillerimizle bir program yapıyoruz. Biliyorsunuz ki aile fertleri Zonguldak'ta yaşıyor. Ankara'ya mı gider, yoksa buraya mı gelir? bunu şu anda bilemiyoruz. Büyük ihtimalle bayramda Zonguldak'ı ziyaret etmesini bekliyoruz" diye konuştu.

HABERAL'IN ANDİÇMESİNE ENGEL YOK

AK Parti ve CHP'ye göre, Ergenekon Davası'nda Mehmet Haberal için tahliye kararı çıkmasının ardından Haberal'ın Meclis'te ant içmesi için bir engel kalmadı. Meclis İçtüzüğüne göre, andiçme töreninde bulunmayan milletvekilleri, katıldıkları ilk birleşimin başında ant içer.

ANKA'ya konuşan AK Partili Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın tahliye kararını değerlendirdi. Haberal'ın yemin etmesine engel kalmadığını ifade eden İyimaya, uygulamaya Meclis Başkanlık Divanının karar vereceğini söyledi.

1 Ekim'de açılacak Meclis'in bu konuda olağanüstü toplanıp toplanmayacağına ilişkin de İyimaya, olağanüstü toplanma sebepleri arasında böyle bir şey olmadığını ifade etti.

-"MECLİS EN KISA ZAMANDA TOPLANMALI"-

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart da, Haberal'ın ilk Genel Kurul toplantısında yemin edeceğini belirterek, "Hiçbir engel söz konusu değil. Görevine başlayacaktır. İlk Genel Kurul'da yemin edecek" dedi.

Meclis'in en kısa zamanda toplanması gerektiğine dikkat çeken Kart, "1 Ekim beklenmeden toplanmalı" dedi.

Sinan Aygün'ün durumuna ilişkin de Kart, "Milletvekili görevini sürdürmesinde yasal engel söz konusu değil. Aygün için bir engel söz konusu değil. Çünkü tutuklama kararı yok. Bu şartlarda tutuklama kararı verilmesi anlamsız ve haksız olurdu" dedi.

-MECLİS'İN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞRILMASI İÇİN 110 İMZA GEREKLİ-

İçtüzüğe göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi, tatil veya araverme sırasında Cumhurbaşkanı veya Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı tarafından toplantıya çağrılması halinde, belirtilen gün ve saatte toplanıyor.

TBMM Başkanı doğrudan toplantı çağrısında bulunabileceği gibi üyelerin beşte birinin imzasını taşıyan gerekçeli önergedeki çağrı istemini en geç 7 gün içinde yerini getirir. Ancak olağanüstü toplantının başlayabilmesi içinbirleşimin başında yapılan açılış yoklamasında en az 184 milletvekilinin Genel Kurul'da hazır olması gerekiyor. Aksi halde çağrı düşüyor. (ANKA)

MEHMET HABERAL KİMDİR?

Mehmet Haberal 29 Ekim 1944, Subaşı, Pazar, Rize'de dünayaya gelmiş. Tıp Profesörü, Başkent Üniversitesi eski rektörüdür.

1967 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve 1971 yılının Ekim ayında genel cerrahi uzmanı oldu. Daha sonraki yıllarda Galveston, Teksas'da Shriner's Yanık Enstitüsünde ve John Seally Hastanesinde fellow olarak çalıştı.

1974 ve 1975 yıllarında Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi Transplantasyon Merkezinde fellow olmak üzere 1 Ocak 1974'den 30 Haziran 1975'e kadar çalıştı. Aynı yıllarda Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahı Bölümüne bağlı olarak Yanık ve Transplantasyon Ünitesi'ni kurdu. 3 Kasım 1975 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü'nde, Türkiye'de ilk kez annesinden 12 yaşındaki bir çocuğa, akrabalararası böbrek naklini gerçekleştirdi.

1976 Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Doçenti olan Haberal, 10 Ekim 1978'de Avrupa Transplantasyon Birliği'nden (Eurotransplant) sağlanan ölü böbrek ile Türkiye'de ilk defa kadavradan böbrek transplantasyonununu gerçekleştirdi. Alanında birçok ilke imza atan Haberal, 2238 sayılı "Organ ve Doku Alınması , Saklanması, Aşılanması ve Nakli" yasasının hazırlanıp, 3 Haziran 1979'da yürürlüğe girmesine de öncülük etti.

Eylül 1980'de Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı'nı kurdu ve 2 yıl sonra Mart 1982'de, Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı'na bağlı Hemodiyaliz Merkezi'ni açtı.

8 Aralık 1988'de Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye'de ilk kadavradan karaciğer naklini gerçekleştirdi. 1990 Ekim ayında Türkiye Organ Nakli Derneği'nin kurucu üyesi ve başkanı oldu. Alanında birçok ilk gibi 1990 yılı 15 Mart'ında Kuzey Afrika, Ortadoğu, Avrupa ve Türkiye'de ilk kez çocuklarda canlıdan segmental karaciğer naklini gerçekleştirdi. 24 Nisan 1990'da Dünya'da ilk kez yetişkinlerde canlıdan segmental karaciğer naklini gerçekleştirdi. 16 Mayıs 1992'de Dünya literatüründe ilk kez yapılan bir uygulamayla aynı vericiden, aynı anda hem kısmi karaciğer naklini, hem de böbrek naklini gerçekleştirdi. 1992 Nisan ayında "New York Academy of Sciences" üyeliğine seçildi.

14 Eylül 1993'de Başkent Üniversitesi'ni, Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı ve Haberal Eğitim Vakfı'nı kurdu.
1999 yılında Orta Doğu Yanık ve Yangın Afetleri Derneği'ni kurdu.
Haberal, Dünya Yanık-Tedavisi camiasında tanınan bir bilim adamıdır. Eylül 2006'da ISBI (International Society of Burn Injuries/ Uluslararası Yanık Derneği)'nin Brezilya'daki Uluslararası Yanık Kongresinde bu kuruluşa başkan seçilmiştir.

1999 seçimlerinden sonra koalisyon hükümeti kurarak Başbakan olan Bülent Ecevit, 4 Mayıs 2002’de rahatsızlanarak Mehmet Haberal'ın sahibi olduğu Başkent Hastanesine kaldırıldı. Tedavisi sırasında durumu gittikçe kötüleşince ve Kontrgerilla bağlantılı generaller kendisi hakkında medya'da menfi propaganda başlatınca eşi Rahşan Ecevit tarafından apar topar hastaneden çıkartılarak evine geri getirildi. Bundan sonra sıhhati gözle görünür şekilde düzeldi ve Başbakanlık görevine devam etti. Ecevit’in rahatsızlığı sırasında hükümete yönelik tartışmalar ve erken seçim talepleri de siyasi gündeme damgasını vurmuştu.
3 Nisan 2009 Pazartesi günü, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Bu soruşturma ile ilgili olarak İstanbul'a sevk edilirken dokuzuncu cumhurbaskanı Süleyman Demirel tarafından Ankara'dan yolcu edildi. Mehmet Haberal 17 Nisan 2009 tarihinde Ergenekon üyesi olmak iddiasıyla İstanbul'da nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı. Tutuklandıktan sonra rahatsızlanan Haberal İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. 21 ay İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde kalan Haberal, 11 Şubat 2011 tarihinde Halkalı'daki Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'ne nakledildi. Haberal'ın doktoru Cengiz Çeliker Ergenekon'a yardım ve yataklık etmek suçundan tutuklandı 11 Ocak 2011 tarihinde de Mehmet Haberal'a verilen 'taburcu edilebilir' raporunun saklandığı iddiasıyla ilgili olarak İ.Ü. Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Profesör Doktor Erhan Kansız tutuklanmıştı.

Haberal, kendisini kasıtlı olarak tahliye etmeyen hakimler hakkında dava açtı ve 9 hakimi 1500 lira tazminata mahküm ettirdi. Haberal'a sorulan 180 soru içinde “terör örgütü kurmak ve yönetmek”le ilgili bir tek soru bulunmadığı açıklandı. Haberal, mahkeme de yargıçlar karşısındaki sözlü savunmasını, çapraz sorgudaki yanıtlarını ve avukatların savunmalarını "Prof.Dr. Mehmet Haberal'ın Sözlü Silivri Savunması: Suçum Ne?" adlı kitap haline getirdi.
Haberal, 2012 yılında 27 ülkeden 66 bilim insanı ile "Dünya Tıp, Tıbbi Araştırma-Teknik ve Etik Bilimler Akademisi (WAMBES)" ni kurdu.

Haberal, 2012'de Ortadoğu Organ Nakli Derneği(MESOT)'nin başkanlığına bir kez daha seçildi.

Elsevier yayınevi tarafından Şubat 2013 yılında yapılan araştırmaya göre Mehmet Haberal, "Transplantasyon" alanında bilimsel yayında Türkiye'de birinci, dünyada ise ikinci sırada yer aldı.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 164 yorum
hayırlı olsun... bir vatan haini daha serbest..
senin gibi vatan hainleri çok bu memlekette ! 2 çuval kömüre 3 paket makarnaya ananı bacını bile satarsın sen !
vatan haini senin gibi TÜRKLÜKTEN bi haber olan sakallılara deniyor
ne hainliğini gördün?? doğru tayyip gibi memleketini satıp pkk ile masaya oturmuyor ya o yüzden sizin gibilere göre hain..
Niye işte sevinmen lazım madem vatan hayini siz vatan hayinleriyle yönetilmeyi seviyorsunuz
Sen ayda yaşıyorsun galiba.Doğuda Türk askerine silah sıkanlara müsade edenler vatansever galiba.Açılımdan ne haber bilgin varmı.?PKKlıları TÜRK MİLLETİNDEN üstün görenler onlara bu imkanı verenler sanmasın ki hesap vermeycek.Filmin sonu çok güzel olacak.
kim ne ekmiş se onu biçmiştir...hukuğa herkes saygılı olmalı....
bu adam senin aklının hayalinin alamayacağı kadar eğitimden sonra organ naklinde bir çok kişiye faydası dokunan bir insan ama senin gibi iran sakallısı biri bunu anlayamaz tabiii, sizlerle aynı ülkede yaşamaktan iğreniyorum....
adalet tarafsız sa saygılı olacaksın eğer daha önceden sahte tutanaklarla vartan hainlerinin ifadeleriyle karar veriliyorsa saygı duymak en az onlar kadar bu vatana ihanettir.
Aynen bakalım devran döndüğünde de aynı şeyi söyleyebilecek misin!
bence 1.numaraya ulaşmak için bunu serbest bırakdılar bakalım hayırlısı..milletin dinine imanına dil uzatıp küfredenler ..Atatürk ün isminin arkasına saklanıpda onu kullananlar başörtüsüne karşı gelener ve ülkeyi Yahudilere satan bu takıma Allah c.c daha neler göstericek..başörtüsüne karşı olan ve hakaret eden türkan saylan gibi insanlar kanser olupda başörtüsü kulandığında neden ben bu hale düşdüm diyememişdi..yahu şu Osmanlı ecdadının torunlarına yapmadığınız kalmadı..Peygamberini küçümseyen sav gibi yobaz beyinliler..başörtüsü takılı diye orduya şehid annelerini almayan rütbesi olupda beşp
din zaten aptallık ümmet,kul,olamyı gerektirir devam arkadaşım
sanki mahkeme suçsuz bulmuş tertemizmiş gibi davranıyolar ya yuhhh mahkeme ceza verdi yattığı süreyi cezaya saydı tahliye etti yani sonuçta o hükmü giydi yani temiz değil
bugün aldığım en kötü haber bence baş yılan buydu. yazık çok yazık kalkıp yemin edecek bide. yazıklar olsun
masonun buyugu budur ! nasil serbest kalir anlamak mumkun degil
siz mason nedir bilirmisiniz
12 senenin 3 te biri olan 4 sene yi tamamladı.Avrupa yasaları çerçevesinde tayhliye edildi.
yorumlara bahıyorumda tahliye çok kişiye batmış koca profa yorum yazan cahil cühela sadece yazmış omak için yorum yapıyor ne tanır ne bilirsiniz sosyal hayatta onun yanına bile yaklaşamazsınız.geçmiş olsun sayın haberal.
evet bunların yanına kimse yaklasamazdı halen daha yaklasamaz o yüzden bu hallere düştüler
Yeni liderimiz Haberal hayırlı olsun, R.T. Erdoğanda aynı şekilde başa gelmedi mi? yine aynı senaryo, mazlum edebiyatı... ekonomi sallantıda(gezi parkı eylemlerinde ne kadar hassas bir ekonomimizin olduğunu gördük,üretime değil canlı paraya bağlı) asgari ücretli sayısı tavan yapmış halk geçim derdinde,kredi ve kredi kartı borçlusu zirvede,bankalardan olmayan altını alıp satmaya başladık herkes altında altın diyor, özelleştirecek bi yer kalmadı doğal olarak para kalmadı, dış siyaset sıfır değil sonsuz sorunla devam ediyor, sınırlarımızda insanlarımız ölüyor yeni bir lider lazım Haberal geliyor!
Sen herkesi RTE sandın galibaa. hülle ile sahtekarlıkla milleti keriz yerine koyarak ülje yöneticek
ALOOOO ARKADAŞIM ANLATTIĞIN BU ÜLKE YANILMIYOSAM KENYA OLMALI. ORASININ DA KONUMUZLA ALAKASI YOK. SEN ORADA MI YAŞIYOSUN YOKSA
evwet evet ülkede sattigi yer az kaldi onuda satsin.tebitlerin cok dogru. ekonomi buyuoyrmus nasıl ekonomi bu.terımı öldürdün samanı dişardan al. kurbanlik havyanlari dişarda al.hayvancılık yok tarım yok. sayide agir sanayi ham maddesi üretiyoruz ucak tank yapip satiyoruz öyle mi olmayan tanklar bunlarda dişardan geliyor nasıl ekonmi neyle büyüyor biri anlatsin bakalım.agir sanayimiz nreymiş ne satiyoruz . sattigimiz sadece milli fabrikalarimiz yabancılara onunda suyu kalmadı az kaldi
darbelerden yana tavır alan chp ye haberal yakışr
Haberal akıllı ol bir daha millete doğru haber ver yoksa millet haber almaz sende satamazsın
İşte artık Türkiye de demokrasi ve hukuk diye bir uygulamanın hiçbir şekilde var olmadığının kanıtı.İnsanları düşünceleri sana ters diye içeri attıracaksın sonrada düzmece belge ve CD lerle sözde kanıtlar yaratıp,bu kişileri SÖZDE MAHKEMELERDE yargılacak ve sonrada akla hayale sığmıyacak kararlarla mahkum edip hayatlarını karartacaksın.Ancak bunu yapan ve yaptıranlar asla ve asla unutmasınlar ALLAH'ın adaleti ergeç ve en ağır şekilde tecelli edecek ve bu kişler kat bekat layıklarını bulacaklardır.
bu düzen her devirde böyleydi böyle gelmiş böyle gidiyor sızlanmana gerek yok
sana göre demokrasi müslüman türklere bu ülkede 2. sınıf vatandaş muamelesi tutmak,onları ezmek,yaşam hakkı tanımamak
senin döneminde bir şiir okudu diye tayyip erdoğanı hapse atarken ne düşünmüştün acaba.şapka devrimine karşı geliyorsunuz diye bombalanan şehirler idam edilen vatandaşlar için ne düşünüyorsun acaba.gazete küpürleri ile belge yapıp kapatılan partiler senin için nasıl bir adalet duygusu taşıyor acaba.
tamam bunlar böyle yatı 15-20 yıl sonra gelenlerde bunları yapanları yargılasın kısır döngüye sokalım ülkeyi aman kimse taviz vermesin.
müebbet alanlar allahın tecellisini görüyorlar....
yazık oldu demirelin sağ kolu eğitim camiası tıp tarhinin yüz karası eminim hekimler Allahın yeryüzündeki elleri bunu lanetleyecekler sayın demirel başaktörleriyle şimdi bayram ediyordur 5. adam tahliye oldu diye neden acaba
en fazla hapsi hak eden çıkmış hapise zaten zor girmişti
Haberal neymişya nasıl kurtuldu.çiban başı değilmidi.
LAF SÖYLEMİŞ BAL KABAGI VUR BELİNE KAZMAYI
HÜKÜMET İSTİFA
yılanın başını serbest bırakmışlar. yemişim böyle ergenekonu. yazık çok yazık. figüranlar gitti başrol oyuncusu yine sahnede.
HABERAL,IN YERİNDE OLSAM TAHLİYEYİ KABUL ETMEM DÜNYA,DAN UTANDIKLARI İÇİN TAHLİYE ETMİŞLERDİR,UTANMAZLAR
onun yerıne sen yatt ozamn meraklıysan
bu herife neden bu kadar az ceza verdiler ben onu anlamadım. müebbet falan yemesi gerekiyordu bunun.
sizin hukuk anlayışınız bu? tırsak korkak çakallar gibisiniz. adamın yasadaki cezası nedir bakmıyacaksın. bu benim için tehlikeli bir kişi, bu adam asılmalı yada ömür boyu hapis yatmalıki diyeceksin. aksi halde geceleri rahat uyuyamam. siz busunuz işte sizn hukuk ve demokrasi dediğiniz mantık bu. onun için anayasa yapmaya gerek yok. hele birde suudi arabistan gibi rejim olsa işleriniz daha kolay olacak. baktın adamın hiç bir suçu yok gidersin kadıya bu adam allaha küfretti dersin ikide yalancı şahit bulursun. oh gel keyfim gel. allah için yaptığından sana cennet kapılarıda ardına kadar açılır.
keser döner sap döner gün gelir hesap döner.adaletsizlik yapan kimse allahın gazabına duçar olur.
Ne yapmış, adam mı öldürmüş?
hani bu ölüyordu hastaneden çıkarsa ölecekti ne oldu o raporlara nasıl yemin edip milletvekilliği yapacak
abi rizede doğmuş Mehmet Haberal.eee mübarek şehir rize. azıcık torpil geçerler artık akp
demokrasi mi? hani kim görmüş. nerede imiş.
at gözlüğü ile bakarsan göremezsin, bira çabalarsan eğer görürsün, 12 eylül demokrası, 27 şubat demokrasi size göre, tabi bu kafada birisinin görmemesi gayet doğal...
rahmetli ecevitin müsebbibi katil haberal gene yırttın ama allah affetmez senin yerin başbuğ'un yanı ama ne yaparsın kader
şükür ki tayyip erdoğanın karşısına çıkabilecek tek adam tahliye oldu, heralde tayyip erdoğan kendisini sandıkta gerçekten denemek istiyor, hadi bakalım ...
İnsanlık ileriye doğru ilerler. Zaman zaman buna set çekenler çıkar. Ama bu setleri insanlar mutlaka yıkar. Bir ırmağı geriye akıtamazsınız. Ancak set çekersiniz önüne. Su birikir. Gün gelir seti yıkar. Ama bu seferde seti çekenler o azgın suya karşı koymak ister ve boğulur giderler. Tarihin çamuru onları yutar. Belki Türkiye için buna zaman var. Çünkü biz olayları geriden takip ederiz. Matbaayı 300 sene sonra almak gibi. Şimdi avrupanın 40 lı yıllardaki faşizmini yaşıyoruz. Hitler mussolini gibi halka zulmedenler var. Ama Mussolini bacaklarından asıldı. Hitler İntihar etti..
kürdolar Öcalan faşist değil biz TÜRKLER mi faşistiz, geri zekalı
SEN EDEBİYATÇISIN GALIBA
Vay be neler yazmışsında 1960 ların hesabını sizlerin zihniyeti kapattı gitti ona ne demeli.Bunun hesabını veren olmadı.Yıllarca islam ülkesinde yaşadığımız farkedilmemişti. Özgürlükler kısıtlanmıştı. Nihayet adalet tecelli etti. Şükür yaradanıma. Suç işleyen hesabını verecek
ne anlatıyorsun sen ya
cahillik diz boyu
Hocam, geçmiş olsun. Ne yani bu kadar süre boşuna mı yattınız? Onlar özür dilemeyi bilmezler. Ama ben onlar adına özür dilerim. Hoşgeldiniz aramıza..
adamdan niye özür dilensin suçsuz bulunmadı ki. 13 küsür yıl ceza aldı içerideki süre ve aldığı indirimler yok bilmem sağlık problemleri nedeniyle tahliye edildi. ama cezası onandı
koyunlar makarnacılar teğmen MEHMET ALİ ÇELEBİ cep telefonuna polis 130 numara yüklüyor ve adam 16 yıl ceza alıyor
ADAM DERİN DEVLETİN ADAMI.O KADAR DERİNKİ MÜEBBET YERİNE 12.5 YILLA KURTARDI.ODA YATTIĞINA DENK GELİYOR İNDİRİMİYLE TAHLİYE OLDU.BU ADAMIN ARKASINDA KİMLER VAR.1-SÜLEYMAN DEMİREL(ESKİ C.BAŞKANI)2-BÜLENT ECEVİT( ESKİ BAŞBAKAN)3-KEMAL KILIÇDAROĞLU(CHP GENEL BAŞKANI)4-TSK(KİMBİLİR HANGİ GENERALLER)5-ÜSTELİK RİZELİ(TAYYİBİNDE KATKISI OLDUNU DÜŞÜNÜRSEK) BU ADAMIN SIRTI YERE GELİRMİ.EN FAZLA CEZAYI ALACAK ADAM EN ÖNDE ÇIKTI. BENCE SUÇSUZ OLAN BAŞBUĞ BUNUN YERİNE MÜEBBET YEDİ.HEY İÇİNE ETTİMİN DÜNYASI HEY.BU DÜNYADA İLLEDE TORPİLİN OLACAK AMA ÖLE AMA BÖLE.(BİRAZDA GEYİK MUHAB. YAPALIM,HEP CİDDİ OLMAZ
BENCE YALNIŞ KARAR VE TEKRAR TUTUKLANMASI VE YANLIŞLIĞIN GİDERİLMESİ GEREKİYORDU...SUÇSUZ OLSAYDI HASTA AYAKLARI YAPARMIYDI...BENCE YARGITAY BUNU TUTUKLAR...
Amerikalı, Suudi Arap, Ürdün'lü, Japon doktorlar Obama'ya Prof. Haberal'ın serbest bırakılması için mektup yazdılar geçen hafta, Obama'da serbest kalması için Türk yetkililerine emir verdi. Bugün serbest. Diğerlerinin onları kurtaracak yabancı arkadaşları olmadığı için, müebbet.
Mektubu birliktemi yazdınız :)) Kimsenin bilmediğinii sen nerden biliyosun :D Ziyaaa
nefessiz kaldım gülmekten:))))
yalan söylemek basittir
sanki oruç tutuyorlarmış gibi :D :D
niye allah yerine senmi yargılayacaksın işti sizin gibi insanlar yüzünden müslümanlık sevilmiyor, insanlar dinden uzaklaşıyor bir düşünün bakalım öbür tarafta kimin hasabı daha kötü olacak
tayyip erdoğan da tutmuyor biliyorsun değil mi? ama sizi tek saldırı noktanız bu dini kullanamazsanız bitersiniz. kendinizhertürlü alavere dalaverelerle uğraşır sonra da millete iftiraatarsınız .
HERŞEY BİTTİ BİR ALLAH'IN İŞİNE KARIŞMADIĞINIZ KALMIŞTI, YAHU İNSANLAR ALLAH CC İCİN ORUÇ TUTARLAR SİZİN İÇİN DEĞİL......... SİZE NE SİZDEN BAŞKASININ ORUCUNDAN, NAMAZINDAN, NİYAZINDAN. KAÇ ÇOCUK SAHİBİ OLACAĞINDAN VS DEN, SİZİ ÖBÜR DÜNYAYA MUHTAR OLARAKMI ATADILAR????? AYIP TIR YAHU, HEM SİZ ORUÇLUMUSUNUZ? BİZ NEREDEN BİLELİM YALAN SÖYLEMEDİĞİNİZİ.. TÖVBE ESTAGFURULLAH MERAK EDİP ÇATLAYADURUN EMİ!!!!!
nerden biliyosun...
sen allahın oruç takip görevlisimisn?
onların orucu farklı, onlar milletvekili orucu tutuyorlar.
allahın işine karışmayı bırakın oruç tutar tutmaz sanene
Başlığı okuyunca benimde aklıma ilk bu soru geldi.
HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ TARTIŞILMAZ AMA NEDEN SENİ BIRAKTILAR ONU BÜYÜKLERİMİZ BİLİR. YE İÇ ŞÜKRET BUNDAN SONRA DİLİNİ KES OTUR OTURDUĞUN YERE BİR DAHA YARGI KARŞISINA ÇIKARSAN BU KADAR ŞANSLI OLMAZSIN.
selam duman, dilini kesip oturmak insanca değil, hayvanca bir yaşam şeklidir, kusura bakma siz akp liler ancak biat eder, düşünmezsiniz bile, bırak konuşmayı....
Oruç tutmuşmu ki acaba?
sana ne senın içinmi tutacak başkasının oruç tutmadığı seni ne ilgilendrir.Sne Allahmısın peygambermisin nesin senmi dağıtıyorsun cenneti cehennemi insanlara
hiç sanmam
sen de Allahın oruç takip görevlisimisin?=
Sen oruç tuttunda ne oldu ? Yukarıdaki başarıları bir oku, gerçekleştirdiği her başarı senin binlerce yıl tutacağın oruçla kıyaslanamaz bile.. Yazık bu ülkeye..
tutar veya tutmaz sanane??
allah okay affet benim orucumu kabul ettin mi
şayet imam hatip geçmişi olsaydı şu anda sağlık bakanıydı .....
zorunuz islamla.
bütün bakanlar imam hatip mezunu olsa keşke.
çok aşşağılıksın hemde inanılmaz.
Makarna kafalilar Prof. Dr. Haberal'in ozgecmisine bakin da utanin kendinizden.
bu tip davalarda sivil zahiyat her zaman olur, adam belki suçsuz suçsuz 3 yıl hapis yattı ama söz konusu vatansa gerisi teferuattır. Onlarca kişiyi tutuklaıp davanın seyrine göre bazı kişileri serbest bırakmaya başlasalar suçlu olanlarada kaçmak için fırsat doğabilir, bedrettin dalan gibi adam kırmızı bültenle aranıyo ama sesini duyan görev oldumu 2 yıldır?
YEMİNİ KABUL OLMAZKİ...
BU ADALETİ TARİH YAZACAK BU ZULMÜ TARİHE GEÇECEK DAGLARDA GAZETECİLERİ KARŞISINA ALIP BU ÜLKENİN DEVLETİNE TEHTİT EDENLER BAŞ TACI EDİLİYOR İMRALIDAN TEHTİTLER SAVRULUYOR VE BUNU SEBEB OLAN YÜZDE ELLİ UNUTMAYIN BU DURUMUN SEBEBİ SİZLERSİNİZ ŞAPKANIZI ÖNÜNÜZE KOYUN DÜŞÜNÜN NELERE SEBEB OLDUGUNUZU KAÇ KİŞİYİ YAKTIGINIZI BU İNSANLARIN ÇOCUKLARININ BEDDUALARINI UNUTMAYIN ALLAHIN ADALETİNİ UNUTMAYIN YAZIK YAZIK GÜNAHHHHH
nerede sizin demokrasi anlayışınız nerede sizin milli irade nerde o herşeyden önemli olan halk dediğiniz cümleler..böyle halka kapalı bir yargılama sistemimi olur neyin peşindesiniz akpkk
5 yıl boşuna mı yattı şimdi?
Bu kadar başarılı bir bilim adamı kariyerinin, bu kadar yoğun ve yorucu çalışmanın ve insan hayatı için bu kadar fedakarca insan üstü bir çalışmanın arasında terör örgütü üyesi olmaya ve insanlara zarar vermeye de fırsat bulmuş demekki !???.....
Diğer Haberler