Meral Akşener'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkan yardımcılığı mı teklif edildi?

İYİ Parti'den sosyal medyada dolaşan bazı iddialarla ilgili açıklama geldi. Partinin genel sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meral Akşener'e başkan yardımcılığı teklif ettiğini, İYİ Parti liderinin de bunu kabul ettiğini yalanladı. Öte yandan bir yalanlama da AK Parti'den geldi.

Meral Akşener'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkan yardımcılığı mı teklif edildi? İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray, partisinin genel başkanı Meral Akşener’e başkan yardımcılığı teklifi getirilmediğini söyledi.

Çıray, Twitter’dan konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Meral Akşener’e başkan yardımcılığı teklifi getirildiği ve onun da kabul ettiğine dair sosyal medyada yer alan paylaşımlar gerçek dışıdır. Kamuoyunun bilgisine…”,

AYTIN CIRAY

AK PARTİ'DEN YALANLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e başkan yardımcılığı teklif edildiği iddialarını yalanladı.

Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akşener'e başkan yardımcılığı teklif edildiği yönünde, özellikle basında iddialar yer aldığını belirtti.

"Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil." ifadesini kullanan Ünal, "Hiçbir şekilde, bir başkan yardımcılığı teklifinin gitmesi diye bir durum gündeme gelmedi, konuşulmadı. Böyle bir şeyin söz konusu olması da gündemimize hiçbir zaman girmedi. Adeta basında, bazı köşelerde, medya organlarında bu tür haberlerin yayıldığını biz de görüyoruz." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 91 yorum
Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış. İP'lilerin ki de bu hesap sallayın bakalım.Seçimden önce Maral meydanlarda sallayıp duruyordu.Ne oldu %7 oy alabildi.Reisten başkası yalan.
@sezgin6173 aynen urfada pusulalara oy basarken kameralara yakalanan hakkında işlem yapılan sandıktan sadece akp ve mhp ye oy çıktı. Bu yakalanannı ya yakalanmayanlar??? Allah a havale ediyorum kim oy çalmış ve bununla gurur duyuyorsa. Rabbim mahşerde değil dünyada sorsun hesabını inşallah.
@sezgin6173 KİM KİME KUYRUK SALLADIĞI BELLİ DEĞİL, AKP 301 BULABİLMEK İÇİN HERKESE KUYRUK SALLAR..
@sezgin6173 MHP nin DEVLET’ i ve BOZKURTLAR olmasa idi...... Yaşasın DEVLET, YAŞASIN BÜYÜK TÜRK DEVLETİ, “Türk Demek Türkçe demek ne mutlu Türküm diyene”....
Dün dündür, bu gün bu gündür. sözünü siyasetinize sokan Demirel'di. AKP ile HDP ittifakı bile beni şaşırtmaz, şimdiden sonra...
hdp ile siz ancak ittifak yaparsiniz
@suatgurz hdp den istifa eden mv akp ye geçeli 24 saat olmadı
@suatgurz ya 7 haziranda hukumet kurulamayinca hdp ile akp mecburi secim hukumeti kurmustu. (Cunku mhp ve chp secim hukumetine vekil vermemisti) o donemde chp bas bas bagirmisti bakin akp hdp ile ortak oldu hukumet kurdu diye. Chp halki da kendi gb cahil zannediyor. Cahilliginden ve Ataturk un partliginden o kadar uzaklasti ki pkk uzantisi parti ile 20 yildir kolkolalar. Arastir gor. Ve ergwn aklinla yorum yapma bir daha
@suatgurz HDP yi Meclise sokan kim? CHP liler...Siz herkesi kendiniz zannediyorsunuz. Denize dökülmeyenlerin çocukları.....
@suatgurz HDP li vekil AKP ye geçti buna ne dersin
@suatgurz hdp ile ancak chpkk denen dallama parti ortaklık yapar biri Süryani ermeni partisi diğeri yezidi partisi
@suatgurz kim geçti hocam cidden bakıyorum bulamadım fetöcü dedikleri bülent arınçın oğluda istanbuldan milletvekili seçildi dediler
@em.ak sende araştır ve gör HDP den bu gün AKP ye millet vekili transfer oldu adamsan parti kur gel karşıma diyerek meclise girmesi sağlandı bunları da tarih unutmadı habur asla unutulmayacak o türkünün anlamını öğren önce
@icono BEN SEÇİM AKŞAMI. İNÇE DE MERALDE Hlkına. SIRTINI DÖNDÜ
@suatgurz CHP den İP den sıra gelse ittifak edecek de sıra gelmiyor HDP seviciler çokkkkkk bu memlekette.
daha dün fetöcü diye iftira attıkları yetmedi, bugünde o teklifimi götürecekler. Ama yaparlar. Bu apeke. nasıl olsa ne pişirseler yediriyorlar.
@voodoo2000 kanı bozuklarla işimiz olmaz biz ak partiyiz
@voodoo2000 Kusura bakma da, seçimlerde kimin kiminle ittifak yaptığı, kime 15 vekil gönderdikleri, kimlerin Demirtaş'a güzelleme yaptığı ortadayken senin bu dediğin komikten de öteye bir durum. Bu haberi bile - nereden çıktığı, kimin söylediği ortada yokken - doğru gibi kabul edip inanan sizsiniz...:)
@geceizleri_34 zaten kanı bozuk sizsiniz :)
@emrmrtdnz Seçimlerde HDP ile kimise ittifak yapmadı Ama HDP ve PKK ile güzel günleri geçirenleri hep birlikte gördük osloda dolmabahçede haburde kimlerle kol kola idiler onları unuttunmu embesil.
@emrmrtdnz HABURU NE ÇABUK UNUTTUNUZ Kİ...
@geceizleri_34 HABURU UNUTTUN MU, İŞİNE GELMEZ TABİ...
@bozkurt3890 Seçimlerde o bahsettiklerin ittifak yapmadı amenna da "batıda her evden hdp'ye bir oy kampanyası"nı kim yürüttü ? Oslo diyorsun bana da, çözüm süreci-akil adamlar gibi süreç herkesin gözüönünde denendi. Olmadı, sonlandırıldı. Fakat ne zaman ki süreç bittti sizin kafadakiler buna rağmen daha fazla kolkola girmedi mi ? Yahu Demirtaş'a seçim boyunca güzelleme yapan siinkiler değil miydi ? Chp li kaç vekil bizat Edirne'de ziyaret etmediniz mi ? İnce'yi ayrı tutuyorum...O da iyaret etmedi mi ? Saadet ve İyi parti bile yahu... Bana embesil derken aynaya mı bakıyordun ? :)
@emrmrtdnz Allah-u Teala sana yetki mi ? verdi (haşa) insanların kanı bozuk mu ? değil mi ? diye
@geceizleri_34 Allah u Teala sana yetki mi ? verdi (haşa) insanların kanı bozukmu değil mi ? diye
@voodoo2000 sn ne yemek istersin sanada yedirelim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler