HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Milas'ta korkutan orman yangını! Çevre ilçelerden de destek istendi; 2 saatte kontrol altına alındı

Muğla'nın Milas ilçesinde orman yangını çıktı. Korkutan yangın için çevre ilçelerden de takviye ekipler istendi. Yangın, 4 uçak ile 4 helikopter ile havadan, 35 arazöz, 207 personel ile karadan müdahale ile yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı.

Milas'ta korkutan orman yangını! Çevre ilçelerden de destek istendi; 2 saatte kontrol altına alındı

Muğla’nın Milas ilçesinde ormanlık alanda başlayan yangın rüzgarın da etkisi ile büyüdü. Yangın yaklaşık 2 saat sonra kontrol altına alındı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

1fdd7c7d-6b33-4da2-9ec3-f0edf41e41e3

Milas-Ören karayolu üzerinde bulunan Kısırlar Mahallesinde çıkış nedeni belirlenemeyen orman yangınına bölgedeki ekiplerin yanı sıra çevre ilçelerden de takviye ekipler istendi.

3f79745d-3853-4504-868b-c889d3d2c631,

Yangın sonrası Muğla bölgesindeki hava araçları yangın bölgesine sevk edilirken, rüzgarın şiddetli olması nedeniyle alevlerin yayıldığı açıklandı.

KONTROL ALTINA ALINDI

Muğla'nın Milas ilçesi Kısıtlar Mahallesi'ndeki ormanda çıkan yangın, 4 uçak ile 4 helikopter ile havadan, 35 arazöz, 207 personel ile karadan müdahale ile yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı. Ekipler, bölgede soğutma çalışması başlattı. Muğla Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Milas Beyciler ve Kısırlar mahalleleri arasında meydana gelen orman yangını yapılan hızlı ve etkin müdahale ile kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmalarına başlanmıştır. Yeşil vatanı korumak için fedakarca müdahale eden, destek veren tüm ekiplere teşekkür ediyoruz" denildi.

(İHA-DHA)Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler