Milli Savunma Bakanlığı'ndan Menbiç açıklaması: Uyarıyoruz!

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), Münbiç'i silah zoruyla kontrol eden YPG/PKK terör örgütünün bölge halkı adına açıklama yapma ve diğer unsurları davet etme hakkı ve yetkisinin olmadığı belirtilerek, "Tüm tarafları bölgeyi daha fazla istikrarsız hale getirecek kışkırtıcı eylem ve söylemlerden uzak durma konusunda uyarıyoruz" açıklaması yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bölgeyi silah zoruyla kontrol eden YPG/PKK terör örgütünün, bölge halkı adına açıklama yapma ve diğer unsurları davet etme hakkı ve yetkisi yoktur" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölgeyi silah zoruyla kontrol eden YPG/PKK terör örgütünün, bölge halkı adına açıklama yapma ve diğer unsurları davet etme hakkı ve yetkisi yoktur. Tüm tarafları bölgeyi daha fazla istikrarsız hale getirecek kışkırtıcı eylem ve söylemlerden uzak durma konusunda uyarıyoruz. Konu tarafımızdan yakinen takip edilmektedir"

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
tayyipin seçim öncesi mümbiçe girme planları alt üst oldu herhalde
Aynen anlaşılan Abd gene kandırmış.Dik durup eğilmeyen Esad topraklarını geri alıyor.
@bunyaminsoner Klawyede yazmak çizmek güzel mi egleniyor musunuz gençler
Diğer unsur dediği Suriye'nin resmi ordusu. Bizim bakanlık Suriye topraklarında Suriye ordusundan daha fazla söz hakkı olduğunu düşünmesi saçma. Bu yanlış politikalardan bir an önce vaz geçilmeli.
@atalife suriyeliler bile tsk yi senden daha çok benimsedi
@atalife adama sormazlarmı abd oradayken suriyenin resmi ordusu neredeydi. yine sormazlarmı suriye resmi ordusunda bulunan iran rus lübnan v.s kaç tane militan var. resmi ordu denen bişi kaldımı ortada.
@atalife AL SURİYELİ SENİN OLSUN AMA DİKKAT ET YARIN SENİ SATARSA SONRA BİZE KOŞMA HIRPO
Türkiye suriye ordusu yerine öso mu gelsin diyor anlamadık.şimdiye kadar çıkın deniliyordu.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler