Mısır'da El Fetih camiinin imamı tutuklandı

Mısır'ın başkenti Kahire'nin Ramses meydanındaki El Fetih camiinin imamının tutuklandığı bildirildi.

KAHİRE (CİHAN)- El Ahram gazetesinin haberine göre, El Fetih Camii İmamı Abdul Hafız Gazel, göstericileri güvenlik güçlerini öldürmeye kışkırtmakla suçlanıyor.

Geçtiğimiz cumartesi günü Kahire'deki gösterilerde polislerden kaçan bir grup gösterici El Fetih camiine sığınmıştı. Saatlerce süren direnmeden sonra polisler camiye sığınan yaklaşık bin göstericiyi gözaltına almıştı.

Tutuklanan cami imamı Gazel, ayrıca göstericilere silah ve mermi vermekle suçlanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
mısırdaki bu olaylayla 1 ay önceye kadar turkıyede olmadımı oldu...insanlara polis kursun yagdırmadımı yağdırdı vatandaşlarda sehıt olan olmadımı oldu..çocuklar kadınlar kızlar bıber gazına maruz kalmadımı kımıde yaralanmadımı yaralandı lütfen 1 ay once kendısı yapan ınsan 1 ay sonra mısırı eleştırmeye hakkı yokk...
İYİ BAK CAMİDE İÇKİ İÇİLMEMİŞ
dogru diyosun sahininde 4 tekeri var mercedesinde ikisi de aynı şey
Bu oyunları Türkiyede oynamak istediler.Belkide Amerika Türkiyede deney yaptı.Amerika şimdi Mısırda pratik yapıyor.Silah satacağız diye göbek atıyorlar.Sattıkları silahlarda artık gelişmiş ülkelerde kullanımdan kaldırılmış silahlar.Teknolojileri çok eskiye dayalı silahlar.Müslümanlar bir araya gelip aklınızı başınıza toplayın.Savaşarak hiç birşey elde edemezsiniz.Birşey kazanmak istiyorsanız beyninizi insan gibi kullanmanız yeterli.
Diğer Haberler