MİT'in Perinçek'i çizdiği olay!

MİT'in Perinçek'i çizdiği olay!

Doğu Perinçek'in dergisinde yayınlanan gizli dosyaları bizzat dönemin MİT Müsteşarı vermiş....

1990'da 2000'e Doğru Dergisi'ne bilgi sızdıran dönemin MİT Müsteşarı Teoman Koman deşifre edildiği için dergi yönetimine kızdı.

1990 yıllarda 2000'e Doğru ve Aydınlık Dergilerini çıkaran İP Lideri Doğu Perinçek'in, haber kaynağı olarak Veli Küçük'ün yanı sıra eski MİT Müsteşarı ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Teoman Koman'dan yararlandığı ortaya çıktı. Belge, 1990'da 2000'e Doğru Dergisi'nin Haber Müdürü olan Ergenekon tutuklusu Adnan Akfırat'ın evinden çıktı.

Akfırat, 1990 yılında, Perinçek'e en yakın isimlerden Hasan Yalçın'a gönderdiği mektupta, MİT Müsteşarı olan Koman'ın, polisi hedef alan 'MİT'ten suikast ihbarı' haberini yaptırdığını fakat deşifre edildiği için kızdığını anlatıyor. Öte yandan, İP Lideri Perinçek, tutuklanmadan önce yaptığı açıklamada, Eşref Bitlis suikastını ABD'nin yaptığı bilgisini veren kişinin Veli Küçük olduğunu açıklamıştı.

Muhbir müsteşar

Mektubunda Cem Başar ve Atilla Erkan isimli iki kişiyle görüştüğünü, bilgi aldığı bu kişilerin haberde kendileriyle ilgili hiçbir sıfat kullanılmamasını istediklerini anlatan Akfırat, mektubunun şunları ifade ediyor: "Eğer zorunlu kalırsan 'devletin üst kademelerinden emekli' diye kullanabilirsin veya buna benzer bir şey. Her ikisine de söz verdim. Özellikle Cem Başar çok ısrarla istedi. 'MİT'ten suikast ihbarı' haberi Teoman Koman'ın çok sıkışmasına neden olmuş. 'Siz beni deşifre ederek Müsteşarı'da konünist bir dergiye polisi ihbar ediyor durumuna getirdiniz' diyor. Polisin bana karşı bir saldırıya gireceğinden bile korktum. Bana olmasa bile yakınlarıma yapabilirlerdi' diyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler