Bakan Akar, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'yi kabulünde, ABD’li bazı sivil, asker üst düzey yetkililerin, PKK/YPG terör örgütü elebaşları ile Suriye’de yaptıkları görüşmelerden duyulan rahatsızlığı ifade etti.

Bakan Akar, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi ile görüştü

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Akar'ın ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'yi kabul ettiği bildirildi.

Fırat’ın doğusunda 'güvenli bölge' tesisi ile DEAŞ’la mücadele başta olmak üzere Suriye’de son dönemde yaşanan gelişmelerin ele alındığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda Bakan Akar tarafından; Fırat’ın doğusunda Türkiye ve ABD’nin koordineli bir şekilde birlikte 'güvenli bölge' tesisi, PKK/YPG terör örgütü unsurlarının güvenli bölgeden çıkarılması, ayrıca, bölgedeki mevzii ve tahkimatın imha edilmesi ve ağır silahlarının toplanması, yerinden edilen Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönmeleri için gerekli şartların oluşturulması, Türkiye’nin mücadelesinin Kürt ve Arap kardeşlerimiz ve diğer etnik/dini gruplarla olmayıp, DEAŞ ve PKK/YPG’li teröristlerle olduğu, ABD’li bazı sivil, asker üst düzey yetkililerin, PKK/YPG terör örgütü elebaşları ile Suriye'de yaptıkları görüşmelerden rahatsızlık duyulduğu ifade edilmiştir."

Açıklamada ayrıca, görüşmede her iki ülkenin askeri heyetleri tarafından "güvenli bölge" tesisi ile ilgili müşterek çalışmalara, yarından itibaren Milli Savunma Bakanlığı'nda devam edilmesi konusunda mutabık kalındığı bilgisine yer verildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
AMERİKANIN MENFAATTEN BAŞKA HANGİ ÜLKEYE FAYDASI OLDU ALLAHAŞKINA !!!! HANGİ ÜLKEYİ KULLANIYORSA ONUNLA MÜTTEFİK OKADAR !!!!! BİZİM BECERİKSİZ YETKİLİLERSE HAALA KANDIRILMAYA DEVAM EDİYOR !!!!! YADA SATIN ALINIYOR NOKTA .
1000 yıldır buralarda takılıyoruz arapların hainliklerine bile baş geldik problem yok
SORUN ABD NİN PİSLİK ELİNİ SURİYEDEN ÇEKTİRMEK ONLAR HAÇLI 11 EYLÜLL SALDIRISINDAN SONRA KÜÇÜK BUSH HAÇLI İTTİFAKI DEDİ EYYY SOSYAL DEMOKRATLAR GÖRÜN ENTEL DEDİĞİNİZ HAÇLI ABD İŞTE BU ONLAR HAÇLI İSE BİZ HİLAL BİLİNÇALTI UYANIYOR HAÇ İLE HİLAL KARŞI KARŞIYA GELİRSE NE Mİ OLUR HİLAL TÜRK ÖNDERLİĞİNDE OSMANLI GİBİ SELÇUKLU DEVLETLERİ AVRUPA HUN İMPARATORU ATİLA GİBİ TİMUR GİBİ EZER GEÇERİZ BİZ TÜRKÜZ 2 SAATTE YUNAN DÜŞER FRANSIZLAR ÇIKMA CESARETİ GÖSTERİRSE 24 SAATTE YERİZ BİRAZ İNGİLTERE DİRENİR RUSLARLA ANLAŞIRSAK HİTLERİN HATASINA DÜŞMEYİZ RUS İLE AVRUPAYI PAYLAŞIRIZ BİZ SAVAŞCI BİR IRK
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler