NATO devreye girerse komuta üssü Türkiye

Suriye NATO güçleriyle vurulursa, geçen yıl Kara Komutanlığı haline getirilen İzmir Şirinyer’deki karargâh ve İncirlik Üssü faal hale getirilecek.

NATO devreye girerse komuta üssü Türkiye

Hürriyet Gazetesi'nden Zeynel Lüle'nin haberine göre, Şirinyer’de personel sayısı 50’den 350’ye çıkarılacak. Lüle'nin NATO uzmanlarından elde ettiği bilgiler şöyle:

PATRIOT’LAR HAZIR

Patriot bataryalarının yerleştirilmesinde olduğu gibi Türkiye, Suriye tehdidi nedeniyle NATO iç tüzüğünün, 4’üncü ve 5’inci maddesinin gündeme getirebilir. NATO, önce Suriye’de bir uçuşa yasak bölge kurar. Hava denetimi için, Suriye hava savunma sistemleri geriletilir.

FÜZE VE HAVA SALDIRISI

Seyir füzeleriyle açılacak bir baraj ateşi ve bunun yanı sıra bir hava saldırısı dalgası ile bu gerçekleştirilebilir. Uçuşa yasak bölge uygulaması, Suriye’nin yerdeki nitelikli savaş uçaklarını yok etmeyi de gerektiriyor.

450’DEN FAZLA HEDEF

Tahminlere göre, ilk hava saldırılarının 450’den fazla hedefi imha etmesi şart: Bunun için ilk hava saldırılarında yüzlerce sorti yapılacak.

YENİDEN TAMPON BÖLGE

İkinci safhada ise kuzeyde, Türkiye sınırından insani yardım ulaştırılması için güvenli bir alan oluşturulacak. Suriye uçakları ile kara kuvvetlerine yönelik sürekli bombardıman ve muhaliflerle devamlı işbirliği de gerekecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 116 yorum
Şimdi bizim hükümet bu katliama destek verecek ama sorsan müslümanlar öyle mi? Tabi tabi. Siz uyumaya devam edin. Yahudilere hizmette durmak yok yola devam!
NE MÜSLÜMANI YA BUNLAR EHLİBEYT HASAN HÜSEYYİN ALİ MUHAMMED KATİLİDİR YEZİDİ BUNLAR MUAVİYENİN TORUNLARI BİLE BU KATLAMA KARIŞMAZ GİRMEZ NEREDE MÜSLÜMAN OLMAK BUNLAR NEREDE BUNLAR PARA İLE DİNLERİNİ YAHUDİLERE SATANLARDIR YAHUDİLER NİLE BUNU YAPMAZŞLAT
oldu esat öldürmeye devam etsin nasıl insanlarsınız siz şaşıyorum..
BİR YILDA 100.000DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ,2000.000 KİŞİ MEMLEKETİNİ TERKETTİ ,YÜZLERCE ÇOCUK KİMYASAL SİLAHLA KATLEDİLDİ ACABA HANGİSİ KATLİAM SENELERCE PKK YA DESTEK VERİP BEKAA VADİSİNDE EĞİTİLDİ,MEMLEKETİMDE 40.000 KİŞİ ÖLDÜ HANGİSİ KATLİAM Bİ DÜŞÜN BENCE.
MÜSLÜMANLIKTA AYRIM YOKTUR. YAHUDİ Yİ KÜÇÜMSEMEKLE SENİN YAHUDİ DEN NE FARKIN KALIYOR.MÜSLÜMANIN BAŞINA DA NE GELİYORSA BU AYRIMDAN GELİYOR. HAYATIN DEVAMLILIĞINI İSTİYORSAK Kİ İSTİYORUZ. DİNİ AMACININ DIŞINDA KULLANMAK DİNE KÜFÜRLE EŞDEĞERDİR.
Abd ve Fransa "Haçlı Seferini başlattık" demişken bizde Büyük Ortadoğu Projesine verdiğimiz destekle iman! tazeliyoruz. Allah hesabını soracak bize.. Görmemezlikten gelmeye kendinizi kandırmaya devam edin ak! müslümanlar
esada arka çıkıp kollayacağım diye, kimyasaldan ölmüş yüzlerce bebeyi, yavruyu görmezden gelme..
egerki müdahale olursa suriye bunu türkiyenin yanına bırakmaz ilerleyen zamanlarda adamlar bitmiş zaten elinden geleni yaparlar
yıllardır zaten yapmıyor muydu ki pkk yı eğiterek ve besleyerek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler