Öğretim üyeleri için ilginç kriter!

Giresun Üniversitesi’ne öğretim üyeleri alınacak.

Öğretim üyeleri için ilginç kriter!

Ancak alınacak öğretim üyelerinden bazılarının alanları özelinde “Anastrazolün sıçan testisi üzerindeki etkisi alanında çalışması olmak”, “Siyasal modernleşme ve seçkinler konuları üzerine çalışmaları olmak” gibi koşulları yerine getirmesi gerekecek.

Giresun Üniversitesi’ne birçok alanda öğretim üyesi alınacak. Alınacak öğretim üyelerinden bazılarının alanlarında “Anastrazolün sıçan testisi üzerindeki etkisi alanında çalışması olmak”, “Siyasal modernleşme ve seçkinler konuları üzerine çalışmaları olmak” gibi koşulları yerine getirmeleri gerekiyor.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’nün Resmi Gazete’deki ilanına göre üniversite birimlerine YÖK ve devlet memurları yasaları uyarınca öğretim üyesi alınacak. Başvurular 15 gün içinde yapılacak. Alınacağı belirtilen kişilerde aranacak bazı şartlar ise şöyle olacak:

“Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji Anabilim Dalı Bölümüne bir Yardımcı Doçent: Anastrozolun rat (sıçan) testisi üzerine etkisi alanında çalışması olmak.
Eğitim Fakültesi, Türkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Bölümüne bir Doçent: Yeni Türk Edebiyatı anabilim dalında doçent unvanını almış olup, roman türü üzerine çalışmaları olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Bölümüne bir Yardımcı Doçent: Halk Bilimi alanında doktora yapmış olup, karşılaştırmalı Türk destanları üzerine çalışması olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türk Halk Edebiyatı Anabilim Dalı Bölümüne bir Yardımcı Doçent: İlgili alanda doktorasını yapmış olup, âşıklık geleneği üzerine çalışmaları olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Uygulamalı Sosyoloji Anabilim Dalı Bölümüne bir Yardımcı Doçent: Siyasal modernleşme ve seçkinler konuları üzerine çalışmaları olmak.
Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Mimari Restorasyon Programına bir Yardımcı Doçent: Ekolojik odun anatomisi, odun fiziği ve mekaniği üzerine çalışmaları olmak.” (ANKA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
la AKP li birisi sıçanlar üzerinde araştırma yapmış torpille oraya girecek onun için böyle saçma bir ilanla öğretim görevlisi alıyorlar.
Sıçandan en iyi Türkiye'nin içine sıçanlar anlar.
her zaman olduğu gibi.
ne salak insanlarsınız ya. Her şeyi akp'ye yüklemek için uğraşıyorsunuz. Sevdiğimden değil ama bu kadar da sahtekarlık yapılmaz. Öğretim üyesi alınırken her üniversite yapıyor bu işi. Benim 18 yıllık öğretim üyesi hocam bunu derin bir şekilde anlattı. Bunun sebebi ise öğretim görevlisi olma isteğimdi. Bölüm hocam olmadığı için onun yanında çalışamıyorum bundan ötürü diğer hocaların da kendi öğrencileri var. Yüksek lisans ve öğretim görevlisi olma hayali suya düştü. Azcık araştırın ya. Üniversite de hocalar kendilerine bir öğrenci seçer bölümde açık varsa eğer onu zaten almak için uğraşırlar.
benimde "türbanın Türk erkeği üzerindeki dayanılmaz cazibesi" diye bir tezim vardı... acaba uyarmı
bunda anlaşılmayacak br şey yok adamlar şahsa kadro açmışlar yani bu kadar basit. sonuçları merak ediyorsanız başvurular bitince paylaşısın göreceksinizki bu kadrolara birer kişi başvurmuş ve onlarda tabiki alınmıştır... ha bunun parti ile akp ile alakası yok bu bizim milletimizin vaz geçilmek karekteristik yapısı 90 senedir öyle öylede gider bu kuy.. :)
torpilin dibini görmek böyle bir şey
Alınacakların isimlerini de yazsalardı bari
yahu pes vallahi.Utanmazlığın böylesine.Yahu işinize gelince kuran ayetlerini ağzınızdan düşürmüyorsunuz."İşi ehline verin" demiyormu.Siz iki yüzlü riyakar,takiyeci insanlarsınız.İşe almak için saydığınız meziyette olan yardımcı doçent!!!! lerin ilanda tarifini veriyorsunuz.Bununla bildiğimiz iki oldu.Allah bilir daha neler var.Tatlısesin çok kullandığı bir cümle var:ALLAH CEZANI VERECEK.
hiç özellik aramayın belitmeyin milleti yormayında ya rektörün akrabası prosösörün tanıdığı veya partinin adamını alırlar .....
LACAKLARIN ADINI AÇIKLAYIN.İNSANLARI KENDİNİZ GİBİ GERİ ZEKALIMI SANIYORSUNUZ.ADINI SOYADINI MEMLEKETİNİ BOYUNU PORSUNU HEPSİNİ BİLİYORSUNUZ.HANGİ TARİKATA MENSUP OLDUĞUNUDA TABİKİ.
Sanki daha önce bir diğer doğu karadeniz bölgesi üniversitesindeki olaya benziyor ve ders çıkarılarak özenle ince bir fikir gibi düşünülmüş sanki.Hatta alınacak olan bilim a-damlarının mevcut özellikleri gibi özenle seçilmişler.Şunu söylemeli alınacak olan kişiyi tahmin edin der gibi
o sıçanlar, bu sıçan testini isteyenlerin bir taraflarını kemirsinler.....
Yılardır üniversite içindeyim ben böyle ilan görmedim adamlar torpil yaparken bile eline yüzüne bulaşırıyor 10 yılda bile öğrenemediler bu işleri.
Bilimin ne olduğu bilinmeyen yerde bilimi sulandırmak kolaydır.Biliminsanı siyasetçiye değil,siyasetçi biliminsanına uymak zorundadır.Geri kalmış ülkeler bunun tam tersini uygulamaktadır.Allaha çok şükür.
YAZAR BURADA "YANİ ALINACAKLAR ZATEN BELLİ" DEMEK İSTİYOR. :))
bari adını soyadını da yazsalarmış, bizi yormazlarmış.
önce işe alınacak kişi tesbit ediliyo kişinin özelliklerine göre kriterler yazılıyo ve sadece birkaç kişi tercih edebiliyo ve hooop istediğin adamı işe almış oluyorsun herşey resmi ve tüzüklere uygun
alınacak kişinin birtek adını yazmamışlar.
dıl bılmeyen, akademık bilgisi olmayan, kıtap okumayaan insanları sırf oy ıcın doldurdular unıversıtelere, unıversıteler sıyası partının kolu durumuna geldı , ayrıca fakultelere gıdın basa gecen es dost akrabasını dolduruyor, ege unıversıtesı türk dunyası arastırmalar merkezıne gıdıp bakmanız yeterlı bunu anlamanız ıcın.
YUH ADAMA GÖRE İŞ BU OLSA GEREK...
Diğer Haberler