HABER

Öldürmekten bıktığı akrepleri beslemeye başladı

Diyarbakır Sur ilçesi Ali Paşa Mahallesi'nde 30 yıldır tek başına yaşayan 54 yaşındaki Erol Kebir'in evini akrepler bastı. Gördüğü akrepleri öldüren Kebir, bir süre sonra akreplere alıştığını belirterek yakaladığı akrepleri kavanozda beslemeye başladı. Akrepleri beslemek için böcek yakaladığını söyleyen Kebir, "Akrepler soğuk yerleri sevdiği için bazen buzdolabına bırakıyorum. Dışarı çıktığım zaman yanıma alıyorum" dedi.

Öldürmekten bıktığı akrepleri beslemeye başladı

Ali Paşa Mahallesi'nde tek odalı kerpiç evde annesi ve babasının vefatının ardından 30 yıldır tek başına yaşamını sürdüren 54 yaşındaki Erol Kebir, konutunda ilk başlarda sık sık gördüğü akrepleri öldürdü.

Ancak bir süre sonra alıştığı akrepleri öldürmekten vazgeçen Kebir, yakaladığı davetsiz misafirlerini kavanozda beslemeye başladı. Yalnız yaşamanın verdiği sıkıntıyı zaman zaman akreplerle konuşarak aşmaya çalıştığını belirten Kebir, hayvanları sevdiğini söyledi.

"FARE, AKREP, YILAN VE KİRPİ ÇIKIYOR"

İhtiyaçlarını karşılamak dışında evinden dışarı çıkmadığını anlatan Kebir, şöyle konuştu:

"Evimin her tarafı akreple dolu. Yakaladığım akrepleri kavanoza koyuyorum. Yalnızca ekmek almak için akşamları çıkıyorum. Evimde akrep çok öldürdüm. Akrepler adeta sürü halinde burada yaşıyorlar. Fare, akrep, yılan ve kirpi çıkıyor. O gün baktım büyük bir kirpi içeri girdi. Onu alıp dışarıya bıraktım."

AKREPLERİ BESLEMEK İÇİN BÖCEK YAKALIYOR

Kavanozdaki akreplerini beslemek için böcek yakaladığını aktaran Kebir, kavanozunda 3 akrebin olduğunu dile getirdi. Hiç çekinmeden akrepleri eliyle kuyruğundan yakaladığını söyleyen Kebir, bu şekilde yakaladığı için hayvanın kendisini sokamadığını vurguladı.

Akrebin diğer hayvanlardan farklı olmadığını savunan Kebir, şöyle konuştu:

"Elimle yakalayıp kavanozun içine koyuyorum. Korkmuyorum çünkü akrep de Allah'ın yarattığı bir canlıdır. Akrepler soğuk yerleri sevdiği için bazen buzdolabına bırakıyorum. Dışarı çıktığım zaman yanıma alıyorum. Bugüne kadar hiçbir akrep beni sokmadı."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön