Ölümcül virüs yeniden Türkiye'de

Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Boğazye köyünde kuş gribi tespit edilince Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, kanatlı hayvanların itlaf edilmesi için çalışma başlattı.

Kızıltepe ilçesine bağlı Suriye sınırındaki Boğazye köyünde, yaklaşık 1 hafta önce kanatlı hayvandan alınan numunenin inceleme sonucunda, kuş gribi tespit edildi.

KUŞ GRİBİ HAYVANLAR ÜZERİNDE ETKİLİ OLDU

Sabah saatlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri köye gitti. Kanatlı hayvanları itlafı için çalışma başlatan ekipler, kuş gribinin köydeki hayvanlar üzerinde etkili olduğunu, insanlarda herhangi bir olumsuzluğun olmadığını belirtti.

Gerekli önlemleri alan görevliler, itlaf çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Bir dönem köylünün elindeki tavukları diri diri toprağa gömen oyun tekrar sahnede. Demek ki yerli tavuk cinsini hala tüketememişler.
sanırım yine et satışları tepe taklak oldu
İŞİN UCUNDA RANT VAR ????
bu işler tarım bakanlığına kaldıysa oooo bunlar iki keçi ver kaybeder gelir
buna nasıl bir hain plandır.peygamber efendimizin hadisi gerceklesmesin diye dış mihraklar ellerinden geleni yapıyor.insanlari zayıf dusurecek ilaçlı besinleri dışardan almaya teşvik ettiriliyoruz.
sen hangi alemde yaşıyon ya?
ne gripmiş arkadaş bir türlü Türkiye den çıkamadı sınırları da biliyor mübarek ülkeyi de tanıyor bir türlü gidemedi ne hastalık varsa dünya da hepsi bizde kongosundan tut Amerika dan al taaa Çin e kadar ne varsa bize geliyor sonra hemen aşısı geliveriyor en hızlı şekilde hayvanlar telef ediliyor ve şıkkadak herşey düzeliveriyor
bahane gereksiz dedikodu ve her türlü art niyet kullanarak vatana ihanette sınır tanınmıyor hayvancılık bitmesi yok olması için daha hangi fırıldaklık yapılacak şaşırdım düşün vatana ihanet etmek istesen ne yapardın ama sinsice olacak kimse uyan mı ya çak tarz da 16 yıldır yapılana bak mastır eğitimine tamamlamış olursun zaten yerli milli dilinde piercing yap tavrın kararların haince olsun
tabi şurda turizmde bu sene millet ikikuruş para kazanacak ya çıkarın böle salak saçma haberleri.iki seneden beri anamızı ağlattınız yetmedi artık milletin dayanma gücü kalmadı.avrupaya karşı biraz çenenizi tutun böyle yok domuz yok kuş gribi çıkarmayın durduk yere.20 milyon insan bu sektörden ekmek kazanıyor ve kimsenin dayanma gücü kalmadı.bu haberler ülkeye ihanettir.artı yerel üretim varken halen hormonlu tavuk ne idüğü belirsiz etlerde yedirmeyin millete.biraz vicdan sahibi olun biraz allah korkusu olsun içinizde.daha nekadar rant sağlıcaksınız bıkmadınızmı hak yemekten ..
sanırım hazır tavuk satışları düşmüş yine köylünün elindeki tavukları öldürüp millete hormonlu tavuk yedirmek için kurulan plan işleve konulmuş
Olan yine gariban köylüye olacak
Diğer Haberler