HABER

Oran: Polis Van'da gizli operasyon mu yaptı?

Umut Oran, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi sundu.

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin 11 Haziran 2013 tarihinde Van'da Özel Divan Hayat Hastanesi'nde operasyon düzenlediği ve bin 193 kişinin tedavi edilmediği, ameliyat olmadığı halde bu şekilde gösterilerek Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) toplam 443 bin TL zarara uğratıldığı" iddiasını Meclis gündemine taşıdı.

Oran, soru önergesinde şöyle dedi:

"Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Dairesi Başkanlığı ekipleri 11 Haziran 2013 tarihinde Van'da Özel Divan Hayat Hastanesi'nde operasyon düzenledi mi?

Söz konusu operasyonunun; 1193 kişinin tedavi edilmediği, ameliyat olmadığı halde bu şekilde gösterilerek Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) toplam 443 bin TL zarara uğratıldığı gerekçesiyle düzenlendiği bilgisi doğru mudur?

Operasyonda gözaltına alınan 8'i doktor toplam 21 kişi hakkında hangi işlemler yapıldı?

Bu olaya dair tahkikat, soruşturma, kovuşturma hangi aşamadadır? Konuyla ilgili dava açılmış mıdır, kaç kişi hakkında işlem yapılmıştır, isimleri nelerdir?

Van Özel Divan Hayat Hastanesi sahibi ve yöneticileri kimlerdir? Hastanenin sahibi hakkında hangi işlemler yapıldı?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
BU CHP ASLINDA EMNİYET GENEL MÜDÜRKÜĞÜ OLMASI LAZIMMIŞ İŞİ GÜCÜ ÇAKAL ÇUKAL İŞLERİYLE UĞRAŞMAK
doğru söylüyorsun memleketin her tarafı çakal dolu tek başına aslanlar gibi mücadele veriyor
Çok güzel sevdim sizi CHP İşte böyle . Bu tür olayları takip edelimde hırsızların neler yaptığı ortaya çıksın. Özel divan hastanesindeki yolsuzlukları sağır sultan bile duydu da sonucunun ne olduğunu kimse anlamadı açıklansın da Van halkı sonucu öğrensin..
Geri Dön