HABER

Otobüs şoförünün kahramanca mücadelesi genç kadının hayatını kurtardı

Otobüse binerken bir anda kalp krizi geçirerek yere yığılan genç kadını, otobüsü şoförünün kahramanca girişimi kurtardı.

Yolcuların bir kısmını indiren şoför, kalp krizi geçiren genç kadını otobüsle hastaneye yetiştirdi. Trafiğin tıkalı olan bölümlerinde otobüsten aşağı inen bir yolcu yolu açmaya çalışırken, genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalışan sürücü bir süre ters yola girdi. Yolcular ve şoförün genç kadını kurtarmak için verdiği mücadele ise kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre, olay, 3 Ekim'de gece 23.00 sıralarında meydana geldi. Özel Halk Otobüsü'ne binen genç kadın tam İstanbul Kartı'nı basacağı sırada kap krizi geçirerek bir anda yere yığıldı. Bir anda yere düşen kadınınyardımına otobüs şoförü Murat Evin ve yolcular koştu. Yolcular ve şoför Evin genç kadın için ambulans istedi.

AMBULANS GECİKİNCE HASTANEYE OTOBÜSLE GÖTÜRÜLDÜ

Ambulansın gelmemesi üzerine şoför genç kadını otobüsle hastaneye götürmeye karar verdi. Yolcuların büyük çoğunluğunu indiren otobüs şoförü birkaç yolcuyla birlikte genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalıştı. Trafiğin tıkalı olan bölümlerinde otobüsten aşağı inen bir yolcu yolu açmaya çalıştı. Genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalışan sürücü bir süre ters yola girdi. Bu sırada bir ambulans gören şoför, otobüsü durdurarak ambulansa doğru koşmaya başladı. Otobüsün koltuklarına basarak ve üzerinden atlayarak ambulansa koşan kahraman şoför ambulansın dolu olduğunu görünce yeniden direksiyon başına geçerek hastanenin yolunu tuttu.

KAHRAMAN ŞOFÖRÜN ÇABASI KAMERADA

Hastaneye vardıklarında hızla otobüsten inerek sedye getiren ve doktor çağıran şoförün kahramanlığı otobüs kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Zamanında hastaneye yetişen genç kadın yapılan müdahale ile hayata dönerken kameralara yansıyan görüntülerde genç kadının otobüse binerken bir anda yere yığıldığı görülüyor. Diğer yolcuların ve şoförün yardımına koştuğu kadına bir süre otobüs içerisinde müdahale ediliyor. Yapılan ilk müdahalenin ardından şoförünün, otobüsü boşaltarak birkaç yolcu ile hastanenin yolunu tuttuğu kameralara yansıyor.

"YOLDA GÖRDÜĞÜ AMBULANSIN ARKASINDAN KOŞTU”

Görüntülerde yol boyunca yaşanan hararetli konuşmalarda kameralara tarafından kaydediliyor. Adeta zamanla yarışarak genç kadını hastaneye yetiştirmeye çalışan şoförün bir yandan ambulans istemeye devam ettiği görülüyor. Zaman zaman yoldaki araçlardan yol isteyen sürücünün yolda karşı yönden gelen ambulansa yetişmek için otobüsü durdurduğu görülüyor. Koltuklar üzerinden koşarak hızla otobüsten inen sürücünün bir süre sonra ambulansa tepki göstererek geri geldiği görülüyor. Daha sonra hastanenin yolunu tutan sürücünün hastaneye vardıklarında ise ‘ Doktor' diye bağırarak otobüsten inmesi de görüntülere yansıyor. Hastaneden gelen müdahale ettiği doktor sürücünün getirdiği sedye ile hastaneye kaldırılıyor.

Şoförün kahramanca mücadelesi ile zamanında hastaneye yetişen genç kadın hayata, yapılan ilk müdahaleyle tutunduğu öğrenildi.

KAHRAMAN ŞOFÖRE ÖDÜL

Genç kadının hayatını kurtaran otobüs şoförü Murat Evin'e, Halk Otobüsleri A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşer ödül verdi.

"BİR AMBULANS ŞOFÖRÜ GİBİ TRAFİĞİ AÇMIŞ”

Halk Otobüsleri A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşer, kahraman şoförü tebrik ederek, "Ben şoförümüzü tebrik ediyorum. Diğer arkadaşlarımızında bu kardeşimizin yaptığı davranışlardan esinlenerek vermiş olduğumuz eğitimlerin ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu anlamaları açısından Murat kardeşimle diyaloğa girerseler bu eğitimlerin ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha anlamış olacaklar. Bir ambulans şoförü gibi trafiği açarak yolcularımızla bütünleşerek, yardımlaşarak ters yoldan düz yoldan bir şekilde kendisini hastaneye yetiştirerek, hayata döndürebildiğimiz için o kardeşimize de geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Bu gayretlerden ve başarılardan dolayı Murat kardeşime bir ödül vermeyi uygun gördüm” dedi.

"YERDE BİR CAN YATIYORDU”

Yaşadıklarını anlatan şoför Murat Evin, "O gün çok kötü ama sonu güzel biten bir gün yaşadık. Yolcularımı almaya çalışıyordum. Kadının biri kartı basarken birden yere düştü. Bir şekilde 112'yi aradık. Trafik yoğunluğundan dolayı ambulans yetişemedi. Yolcularımı indirdim otobüsten. Kazasız belasız hastamı yetiştirdim. Uzak bir mesafe gittik. Çok trafik vardı. Yerde yatan bir can vardı. O canı kurtarmak istedim. Ona istinaden çok rahat bir şekilde kazasız belası gittik. Korna çalıyordum. Sonra kornam bozuldu. Ters yöne de girdim. Otobüs olduğu için arkadan dolanamadım. Arkadaşlar da yardımcı oldular” şeklinde konuştu.

"BİR AN OLSUN BAŞINDAN AYRILMADIM”

Hasta için koşarak sedyeyi getiren kahraman şoför, "Direk sedyeye koştum. Doktorlara haber verdim. Hastanın başından ayrılmadım. Bir an olsun ayrılmadım. Hasta kriz geçiriyormuş. Kalbini tutunca kriz geçirdiğini anlamıştık. İyileştikten sonra arkadaşlarını aradım. İyiymiş. Yardımcı oldukları için onlarda mutlu. Heyecan yapmadım. Ama biraz korktum. Sonuçta yerde yatan candır. Su vermeye çalıştım, yüzünü serinletmeye çalıştım” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 55 yorum
Yılın şoförü olmaya aday olduğu gibi kendisini kutlamak gerekir.
Süperman haltetmiş.Sen ve senin gibi insanlarımız ülkemizin yüz akı.Allah razı olsun senden....
o Zaza yada türk başka kandan olsa insan değerini bilmez di umrundada olmazdı insanın değeri
SEN İNSAN OLMADIĞIN İÇİN ANLAMAZSIN BU DUYGUYU ADİ İNŞALLAH SEN DE YAŞARSIN O KADININ YAŞADIKLARINI DA YÜZÜNE BAKAN OLMAZ.
@karpinli YA SEN NASIL BİR MAHLUKSUN ..İNSAN OLMADIĞIN KESİN DE..
@karpinli akp lidir
@karpinli SENİN ANNENDE OLABİLİRDİ O HASTA KANSIZ YARATIK
@karpinli sende bu beyin oldukça bir yere varamazsın. Ayrımcılık yapmanın bir anlamı yok dünyada. Kürt, Türk, Alevi, Zaza, Arap hepsi aynı ve kardeşiz. Senin gibi ayrı düşünen varsa, ayrımcılık isteyen bizden değildir.
@karpinli denyoooooo...akıl noksanı ...pis herif....
Geri Dön