HABER

Paşinyan'dan dikkat çeken 'Türkiye' açıklaması

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türk kamuoyundan bazı olumlu sinyaller aldıklarını belirterek “Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.” dedi.

Paşinyan'dan dikkat çeken 'Türkiye' açıklaması

Paşinyan, başkent Erivan’da gündemdeki konulara ilişkin hükümet toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilere de değinen Paşinyan, “Türk kamuoyundan bazı net olumlu sinyaller alıyoruz. Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz.” diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, “Dağlık Karabağ'daki işgalin sona ermesiyle birlikte bölgemizde kalıcı barış adına yeni bir fırsat penceresi açıldığını, Ermenistan'ın bunu değerlendirmesi halinde bizim de gerekeni yapacağımızı ifade ettik." değerlendirmesinde bulunmuştu.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Kin ve nefretle büyüyen yeni nesiller yetiştirmememiz lazım. Ermenistan inşallah barıştan yana tutum sergiler ve bu herkesin çıkarına olur. Bu bölgede artık kan dökülmemeli , barış ve huzur gelmeli.
Paşi bak dikkatle oku, olumlu sinyal veriyorum.. Tr ye ilhak olun, yeni plakalarınızı verelim, nefes alın...
Şu coğrafyada hepimiz fakirlik ile cebelleşirken neden büyü güçlerin tesiri ile birbirimize düşman oluyoruz, neden illa sınırlarımız içinde tekrar sınır çizmeye çalışıyoruz, millet neden bunu anlamıyor, illa benim dinimden hatta benim mezhebimden cemaatimden olacak, benim ırkımdan olacak diye düşünüyoruz. Hiç kimse benim gidi düşünmek ve inanmak zorunda değil ancak hepimiz uygarca mutlu mesut yaşamak zorunluluğu gütmeliyiz, yoksa sürekli acı çekeceğiz.
Geri Dön