HABER

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Kararı ile 10 fakülte kuruldu

Bazı fakültelerin kurulması ile bazı yüksekokul ve fakültelerin kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Kararı ile 10 fakülte kuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Fenerbahçe Üniversitesine bağlı Eczacılık Fakültesi, Bayburt Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Bingöl Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi, Işık Üniversitesine bağlı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İstanbul Gelişim Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, İstinye Üniversitesine bağlı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu.

KAPATILAN FAKÜLTE VE YÜKSEKOKULLAR

Söz konusu kararla, Bayburt Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Bingöl Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Işık Üniversitesine bağlı Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İstanbul Gelişim Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, İstinye Üniversitesine bağlı Mühendislik Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu kapatıldı.

Işık Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi adı altında birleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Arnavutluk Cumhuriyeti'nde akademik birim kurulacak.

Resmi Gazete'deki bir diğer Cumhurbaşkanı Kararı ile Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu'nun adı, İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
her kararı cumhurbaşkanı verdikten sonra 600 tane milletvekiline neden maas ödüyoruz ki biz?
@hcakar_1987 Zaten milletvekili ne iş yapıyor birisi açıklayabilir mi.
Yeni Üniversite kurup, yeni bölumler de açmayın. Mevcutları kapatın. Üniversite mezunu milyonlarca vasıfsız elaman yetiştirdiniz. Bölge esnafi kalkinsın diye bir nesili yok ettiniz. Habire diş hekimliği fakultesi açıyorsunuz. Ne yapacak bu kadar diş hekimi mezunu? İs bulamadıkları icin yakında diş hekimi bekci polis gormeye başlayacağiz. Zaten üniversite mezunu genclerin asker, bekci polis olmaktan başka şansı da kalmamış.Yeni mezun polisler intihar ediyor polisliği yapamadıği icin. işsiz atanamayan ögretmen gencler unv.mezunu muhendisler intihar ediyor.
imam hatipleri kapatmazlar....
Aç kapat fakültelerin ne hükmü var Türkiyede 5 okul haricinde hepsi ilköğretimden farksız . Aç kapat
Geri Dön