KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Saç dökülmesi yaşayanlar dikkat! Meğer yıllardır yanlış biliyormuşuz, bunu yapan yandı

  Saç bakımı ile daha canlı ve parlak sahip bir görünüm elde etmek mümkün. Fakat faydası olacağını düşündüğünüz bazı davranışlar saç kalitesinin bozulup dökülmesine neden olabilir. İşte banyo yaptıktan sonra rutin haline gelen saç kurutma ve fön çekme alışkanlığına dair 6 kritik ipucu...

  Saç dökülmesi yaşayanlar dikkat! Meğer yıllardır yanlış biliyormuşuz, bunu yapan yandı

  Saç dökülmesinin bir nedeni de fön çekme alışkanlığıdır. Şekillendirme sırasında sürülen jöle, sprey ya da wax gibi kimyasallar zamanla saça zarar verebilir. Boya işleminin de saç kalitesini olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır. Bu sebeple banyodan çıktıktan sonra dikkat edilmesi gereken 6 ipucunu sizler için derledik.

  hairdressing-1516345_1280

  MUTLAKA SAÇ KREMİ KULLANIN!

  Kuru saç teli olanlar duşta kesinlikle saç kremi kullanmalıdır. Saç kremi, saça fazla gelen suyu dışarı iter ve gün boyu daha yumuşak kalmasına yol açar.

  beauty-2309516_1280

  ELEKTRİKLENMEYİ ÖNLEMEK İÇİN PAMUKLU TİŞÖRT KULLANIN

  Islak saçı durularken elektriklenmeyi önlemek için pamuk havlı ya da tişört kullanın. Nazik hareketlerle kurulama yapmaya dikkat edin.

  woman-1995624_1280

  NEMLENDİRİCİ KULLANMAYI UNUTMAYIN

  Saç nemlendiricisini sadece duşta değil, kurutma işleminden önce de uygulayın. Bu, saçlarınızı ısının zararlı etkilerinden korur ve birbirine karışmasını önler.

  hairdryer-6767015_1280

  BANYODA YAPILAN EN BÜYÜK HATA: SAÇ KURUTMA İŞLEMİ!

  Neredeyse herkes duş aldıktan sonra saçını banyoda kurutur. Fakat, banyonun nemli havası, saçın yeterince kurumamasına ve daha uzun süre elektrik kullanımına neden olmaktadır. Bu sebeple kurutma işlemi başka bir odada yapılmalıdır.

  SAÇ KURUTMA MAKİNESİNDE YÜKSEK ISI KULLANMAYIN,

  Saç kurutma makinesinin ayarını yüksek ısıya getirmeyin. Bu hem saç derisinin zedelenmesine hem de saçların güçsüzleşmesine neden olacaktır.

  DAHA HACİMLİ SAÇLAR İÇİN DENEYİN

  Kurutma işlemini dar başlıkla yapmak, saçlarınızın birbirine girmemesini sağlayacağı gibi daha hacimli görünmesine de yardımcı olur

  SAÇ KURURTMA MAKİNESİNİ TEMİZ BIRAKIN

  Saç kurutma makinesinin temizlenmemesi, cihazın verimli çalışmasını olumsuz etkiler. Makinenin kirli kalması, saçınıza da kirli havanın üflenmesine neden olur.


  Express

  En Çok Aranan Haberler