HABER

Eski sevgili kabusu! Cinsel ilişki görüntüleriyle şantaj yaptı

Antalya'da iş kadını S.K., gönül ilişkisi yaşadığı E.K. ile 15 gün süren ortaklığın ardından mahrem görüntüleriyle 'şantaj' yapıldığı ve zorla senet imzalatıldığı iddiasıyla şikayetçi oldu. E.K. hakkında, 'şantaj' suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Asliye Mahkemesi hakimi, zorla senet almanın 'şantaj'a değil, 'yağma'ya girdiğini belirterek 'görevsizlik' verdi. Dosyanın gönderildiği Ağır Ceza mahkemesi ise sanık E.K.'yı, 15 yıla kadar hapisle yargılamaya başladı.

Eski sevgili kabusu! Cinsel ilişki görüntüleriyle şantaj yaptı

Antalya’da 2018 yılının eylül ayında duygusal birliktelik yaşayan S.K. ve E.K., bir iş yerini 15 gün ortak işletti. Ancak ikili arasında anlaşmazlık çıktı. E.K., beraberindeki 4 kişiyle, evrak üzerinde S.K.'ya ait olan iş yerine gelerek, eşyaları aldı. S.K. de polise şikayetçi oldu. E.K. ise iş yerindeki güvenlik kamerasında kayıtlı olan, cinsel birlikteliklerinin yer aldığı görüntüleri alıp, S.K.'ye “İş yerinde seninle birlikte olduğumuz anı gösteren görüntüler elimde. Şikayetini geri almazsan bu görüntüleri internet ortamında yayarım. Ayrıca, ağabeyine ve oğluna da gösteririm” tehdidinde bulundu. Bunun üzerine şikayetini geri çekmek zorunda kalan kadın, 3 senet ve protokol imzaladı. Daha sonra savcılığa suç duyurusunda bulundu.

f1598fa6f9d48a63f62ef9e8ee385614

MAHKEME GÖREVSİZLİK VERDİ

E.K. hakkında, 'şantaj' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava, 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme hakimi davanın ikinci duruşmasında, zorla senet almanın şantaja değil, yağmaya girdiğini, dosyanın ağır cezada görülmesi gerektiğini belirterek 'görevsizlik' verdi.

Dosyanın gönderildiği 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına şikayetçi S.K. ile sanık E.K. ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada, 15 yıla kadar hapsi istenen E.K., S.K. ile 15 günlük ticari ilişki içerisine girdiğini belirterek, “Kendisiyle anlaşamadık. İş yerine yaptığım giderler karşılığında iki adet 50 binlik, 1 adet 14 binlik 3 senet verdi. Senetler vadesi geldiğinde ödenmediği için icraya koydum. Benden senetleri istedi ve beni şikayet edeceğini söyledi. Ortada şantaj varsa, şantaja uğrayan benim" dedi.

S.K. ise Asliye Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadesini tekrarlayarak, “Yeterli param olmadığı için E.K.'yi yüzde 50 payla ortak yaptım. İş yerime yaklaşık 50 bin liralık tadilat masrafı yapıldı. E.K. bunun 15-20 bin lirasını ödedi. Hatırladığım kadarıyla E.K.'ye 30 bin lira borçluyum. Sonrasında aramızda anlaşmazlık doğdu. Dükkana getirmiş olduğu birtakım malzemeleri 4 adamı ile birlikte gelip, aldı. Ben de şikayetçi oldum. Elindeki görüntülerle bana geldi. Görüntüler ortaya çıkmasın diye şikayetimden vazgeçip, senetleri ve protokolü imzalamak zorunda kaldım. Kendisinden davacı ve şikayetçiyim" diye konuştu.

Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 14 Temmuz tarihine ertelendi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Bir sözde çocuklu ANNE ALLAH CC emrini hiçe sayarak zina yapıyor bunun adınıda gönül ilişkisi koyuluyor....ondan sonrada ALLAH CC başına belayı verincede mağdur edebiyatı yapıyor yazık çok yazık..insanımız bu şekilde nereye gidiyor..sokaklarımız erkek arkadaş kız arkadaş adı altında fuhuş yuvası olmuş başımıza korona belası gelmiş hala daha hiç uslanma yok..
@bulut_han @bulut_han Şuna, sevgili yerine "erkek arkadaş" denilmesine sinir oluyorum. Arkadaş olduğum benim de oluyor bazen. Ama sevgili olduğum daha hiç olmadı. Şimdi, Türkçe'nin içine ettikleri için hangi kavram ile arkadaşım olan bir hanımefendiyi beyan edeceğimi de şaşırıyorum. Dost kavramına bile cinsel bir anlam yükleyen insanlar, arkadaş kavramının da benzer şekilde içine etmiş durumdalar. Eee, ben fikri bağlamda bir hukuk kurduğum bir hanımefendiyi hangi kavram ile beyan edeceğim? Dili katleşmisiz resmen. Erkek ya da kız arkadaş değil, sevgili denilmesi lazım aslında.
@bulut_han ÇOCUKLU ANNEDE KOCASI YOK BOŞTA RESMİNİKAH SADECE EVRAK ÜZERİNDE EVLİOLDUĞUNU ISPATLAR GERÇEK EVLİLİK KAĞITTANDA ÖTEKALPTEN OLUR ANLADINMI KAĞIT EVLİLİK BOŞTUR KALTEN SEVMEYİP EVLENİRSEN KAĞIT SENİN EVLİ OLDUĞUNU TESCİLLER İÇİNDEKİ KÖTÜLÜĞÜ VEYA İYİLİĞİ TESCİLLEMEZ VE BİLEMEZ
@bulut_han AKP zina suçunu kaldırdı artık suç değil.bu yüzden kimin eli kimin cebinde belli değil.
@bulut_han Koronanın ilahi bir perspektif ile ilgili olduğuna liberal ve evrensel kafa yapıma rağmen, ben dahi inanıyorum. Aklıma ondan daha mantıklı bir seçenek şıkkı gelmiyor çünkü. Konu, savaş falan olsa Rockefeller, Rothschild, Warburg gibi hanedanlıkların çıkardığına emin olabilirdim. Ama bunu ifade etmek için sadece yasak aşk yani zina tanımı kifayet etmez, diye düşünüyorum. Cimrilik, kişilerin haklarının yenmesi, merhametin yerini çalışma hırslarının alması, zümreler arası denge gözetilmemesi gibi pek çok sebebi olabilir.
Her türlü naneyi yee , ondan sonra mağdurumda mağdurum ..
@turgay_citak_2018 İki tarafta benzer aslında. Bir ipte iki cambaz oynamaz hesabı olmuş bu mesele biraz.
@yunusemreyucebas aynen oda doğru aslında...
vay anasını be. iste boyle insanlar yuzunden kadinlar calismamali piskolojisi olusuyor. ayiptir
@ozmen_z_1993 Çalışabilirler. Aksine, eğer hırs ve ihtiraslara kapılmazlar ise çalışmaları çalışmamalarından daha hayırlı. İş ve ticaret vesilesi ile insan tanır, daha fazla gelişmeden haberdar olurlar. Yeter ki, hırs ve ayrıca cinsel nefisler kontrol edilsin. Gerisi gelir.
Geri Dön