HABER

Şantiye alanında toprak kayması: 2 işçi hayatını kaybetti

Ankara'da, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün yeni hizmet binası şantiye alanında, altyapı çalışması sırasında meydana gelen toprak kaymasında 2 işçi göçük altında kaldı. Göçük altında kalana Ahmet Tokgöz (58) ve Mehmet Vurgun (48) hayatını kaybetti.

Şantiye alanında toprak kayması: 2 işçi hayatını kaybetti

Çankaya ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi'nde, DSİ Genel Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası şantiye alanında, saat 16.00 sıralarında altyapı çalışması yapılırken toprak kayması meydana geldi. Bu sırada 2 metre derinlikteki kanalda çalışan işçiler Ahmet Tokgöz ile Mehmet Vurgun toprak altında kaldı.

5ae050232a6579de236ce3dd20045268

Çevredeki diğer işçilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda sağlık, AFAD, UMKE, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Ekiplerin uzun uğraşları sonucu enkazdan ilk çıkarılan Ahmet Tokgöz'ün hayatını kaybettiği belirlendi. Göçükten daha sonra çıkarılan Mehmet Vurgun'un da yaşamını yitirdiği açıklandı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bir işe yaramayan müsrif kurumlar eski yerini beğenmeyip boşuna para harcayarak yeni binalar yapıyor,taşöronlar iş yaptığı tüm kurumların özelleştirilmesi lazımdı ama ne yazık ki kar yapanları peşkeş çekip zarar edenler devlette kaldı,böyle kurumlardaki çalışanların çoğu devleti ve fakir milleti zarara uğratıyorlar
Bu devlet işsizliği azaltmak için iş güvenlik uzmanlığı diye bir sektör yarattılar. Tüm kurumlara mecburi ettiler. Görülüyor ki kendileri pekte uzman kullanma ihtiyacı duymuyorlar.
Geri Dön