HABER

Şırnak'taki linç girişimi:1 ölü

Şırnak'taki linç girişimi:1 ölü

ŞIRNAK - Şırnak'ta 2 kız çocuğunu öldürdüğü, 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan A.B'yi linç girişimi sırasında çıkan olaylarda 1 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

2 kız çocuğunu öldürdüğü ve 6 kız çocuğuna da tacizde bulunduğu gerekçesiyle 10 gün önce tutuklanan A.B'nin (21) sabah cezaevinde başka bir tutuklu tarafından sopayla dövülmesi üzerine tedavi için Şırnak Devlet Hastanesine getirildiği sırada bir grup vatandaşın, linç girişimi için hastaneye zorla girmek istemesi üzerine çıkan olaylarda 23 kişi yaralandı.

Yaralılardan Hasan Söyler (25), kaldırıldığı Şırnak Asker Hastanesinde kurtarılamadı. Atılan taşlardan çok sayıda güvenlik görevlisi de hafif yaralandı.

Polisin hastane kapısını kırarak içeri girmeye çalışan gruba biber gazı ile müdahalesi sırasında gazdan etkilenen ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu çok sayıda kişi de Cizre Devlet Hastanesinde tedaviye alındı.

Gece saatlerine kadar hastane önünde bekleyen grup, polisin havaya uyarı ateşi açması üzerine dağıldı.

Büyük hasar gören hastanede temizlik çalışmaları sürerken, yaklaşık, 3 saat elektriklerin kesildiği il merkezine yeniden elektrik verilmeye başlandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön