Son dakika: ABD Başkanı Trump'tan yeni açıklama: Teşekkürler Erdoğan

Son dakika haberine göre ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence görüşmesinin ardından, "Türkiye’den harika haberler var. Teşekkürler Cumhurbaşkanı Erdoğan. Milyonlarca hayat kurtulacak” diye yazdı. Trump, ABD heyetinin açıklamasının ardından bir mesaj daha paylaştı ve "Bu anlaşma 3 gün önce yapılamazdı. Bunu yapabilmemiz için “sert” bir aşk gerekliydi" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek,"Türkiye'den güzel haberler var, milyonlarca hayat kurtarılacak" dedi.

"TEŞEKKÜRLER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN"

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından Erdoğan-Pence görüşmesinin ardından açıklamada bulundu. Trump mesajında, "Türkiye’den harika haberler var. Teşekkürler Cumhurbaşkanı Erdoğan. Milyonlarca hayat kurtulacak” ifadelerini kullandı.

TRUMP'TAN YENİ TWEET: BUNU YAPABİLMEMİZ İÇİN 'SERT' BİR AŞK GEREKLİYDİ

ABD heyetinin Türkiye'deki temasları hakkında bir açıklama daha yapan Trump ''Bu anlaşma 3 gün önce yapılamazdı. Bunu yapabilmemiz için “sert” bir aşk gerekliydi. Herkes için harika oldu. Hepsiyle gurur duyuyorum'' ifadelerini kullandı.

"BU ABD VE TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR GÜN"

ABD Başkanı Trump, ABD ile Türkiye arasındaki anlaşmayı tebrik ederek, "Bu ABD ve Türkiye için çok önemli bir gün" dedi.

TRUMP'TAN BİR TEŞEKKÜR AÇIKLAMASI DAHA

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ile ABD arasında sağlanan Suriye anlaşmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Trump, Teksas eyaletinde katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, ABD ile Türkiye arasında Fırat'ın doğusu konusunda varılan anlaşmaya ilişkin "Bugün, Orta Doğu'da muazzam bir gün. Alışılmışın dışındaydı ama daha önce kimsenin yıllar yılı yapamadığı bir şeyi yaptık." ifadelerini kullandı.

'BU (ANLAŞMA) MUHTEŞEM BİR ŞEY'

Kimseyle savaşmayı istemediğini vurgulayan Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Kürtlere ve Kürt liderlere teşekkür ediyorum. Ve perde arkasında bizi destekleyen diğer ülkelere teşekkür ediyorum. Bu (anlaşma) muhteşem bir şey." diye konuştu.

DEAŞ'ın tamamen kontrol altında olduğunu savunan Trump, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya da katkıları için teşekkür etti.

Trump, Suriye konusunda müzakereler yapıldığını ve sonunda bir anlaşma sağlandığını belirterek, "Bu durum Türkiye'nin ötesinde, Suriye'nin de diğer tüm ülkelerin de ötesinde. Ortada felaket bir savaş olabilirdi ve milyonlarca insan ölebilirdi. Biz yapabileceğimizi yaptık." dedi. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 186 yorum
operasyon bitti yine geri adım attık her zamanki gibi
türkiye en başından beri bunu istiyordu zaten. ABD redediyordu güvenli bolgeden ypg nin çikarılmasını ama şimdi Türkiye askeri gücünü kullanınca ABD bunu kabul etmek zorunda kaldı. Türkiye istediği şeyi almış oldu yani. Bu bence gayet dik durularak kazanılmış bir mücadele.
@meydey53 sen ve senin gibiler bu kafayla devam edin ki biz daha fazla rezil olalım ve daha fazla şehit verelim... Teröristler 35. on değilde 40. km ye gidiyorlar kazandığımız bir şey yok yarın oradan çıktığında yine yerleri ne gelecekler
@meydey53 simdiye kadarki sehitlerin kani yerde kaldi.
neoldu be oldu bujumu cikardin sen
aynen katılıyorum
Gercekten buna inaniyormusun. ABD ye yine mi guvenecez simdi
@meydey53 kardeşim doğru konuştun bağzılarının kuyruğuna bastın heralde iyice bas bunların amacı çamur atmak karar çok güzel bi karar çekemeynler varsa amarika vatandaşı olsun belki kafaları aynıdır
@meydey53 sende haklısın meclisin içine kadar girişmişken 30/40 km taaa..
@h_emrah abd istediğii almamış olsaydı teşekkür edermiydi sence
@meydey53 700 terörist geberdi daha ne olsun
@meydey53 sence güvenebilirmiyiz
reisiniz rahipte oldugu gibi gerim adim atti heralde:)
hadi ordan reisin hataları elbet var ama bu konuda lafı eğip bükmeye gerek yok Türkiye Abd ye istediğini kabul ettirdi...
yav ne hazımsız adamlar var ülkede başka düşmana gerek yok. Erdoğanın hataları elbet var ama bu konuda gerekeni yaptı ve haklı bir zafer aldı abd ye (pyd pkk) karşı.
kardesim parti tutmam basimizdakileride sevmem yanlis yonetiminden ötürü. FAKAT MEHMETCİGİM SINIRDA BİZE KENE GİBİ YAPİSMİS BU ANARSİSTLERLE TERORİSTLERLE UGRASİRKEN LAFLARİNİZA DİKKAT EDİN. BİZ HEPİMİZ BU GUNLERDE TEK YUREK TEK BİLEK OLARAK ALNİMİZİN AKİYLA CİKARİZ. TUM DUNYA BİZDEN BU YUZDEN KORKAR. İNSANLARİ AYRİSTİRMAYİN BU SEKİLDE
Vatansız devletsizmisin sen? ABD geri adım attı. YPG'yi bölgeye koyan ABD simdi de güvenli bölge oluşturulacak
@spoody914 turkıyemı amerıkaya amerıkamı turkıyeye ıstegını kabul ettırdı okuman yazman yok galıba
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler