HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Bahçelievler’de 7 katlı bina çöktü! Çevre evler boşaltıldı, İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: İstanbul Bahçelievler’de 7 katlı binada kısmi çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. AFAD ekipleri çökmenin yaşandığı alanda dinleme yaparken, çevre evler boşaltıldı. İstanbul Valiliği, 1980 yılında yapılan binada yaralı ya da enkaz altında kalan kimsenin olmadığını duyurdu. Apartman sakinlerinin gece gelen sesler sonrası evi boşalttığı, 20 dakika sonra da binanın yıkıldığı öğrenildi.

Son dakika: Bahçelievler'de Zafer Mahallesi Yadigar Sokak’ta bulunan 7 katlı binada sebebi bilinmeyen nedenle çökme meydana geldi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda emniyet, itfaiye, AFAD ve sağlık ekibi sevk edildi.

GFDGDFG

ÇEVRE BİNALAR BOŞALTILDI

Çökme tehlikesi nedeniyle çevredeki bazı binalar da boşaltıldı.

GFDHDH

ENKAZ ALANINDA DİNLEME YAPILDI

AFAD ekipleri bina enkazında arama faaliyetlerini sürdürürken, dinleme çalışmaları yapıldı.

_73099

Zaman zaman enkaz alanı çevresinde gerginlik yaşandı.

fghfgh

94 YILINDA BİNAYA 3 KAT DAHA EKLEMİŞLER!

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır şu ifadeleri kullandı;

"80 yılında yapılmış 4 katlı bir bina. 94 yılında üstüne 3 katlı kaçak yapı yapılmış. Toplamda 7 katlı 9 daireli bir bina. Gece bir ses duyuyor ve binayı boşaltıyorlar. 7 katlı binanın 3 katı çöküyor. Tesellimiz hiçbir yaralı ve ölümün olmaması. Yıkılan binanın çevresindeki 4 binayı boşalttık ve karot testi yapacağız."

İSTANBUL VALİLİĞİ: YARALI YA DA ENKAZ ALTINDA KALAN YOK

İstanbul Valiliği, 1980 yılında yapılan binada yaralı ya da enkaz altında kalan kimsenin olmadığını duyurdu

İstanbul Valiliği’nden olay ile ilgili yapılan açıklamada, "1980 yılında yapıldığı tespit edilen 7 katlı binada kısmi çökme meydana gelmiştir. Olay yerine çok sayıda AFAD, itfaiye, 112 acil ve emniyet ekibi sevk edilmiştir. Ekiplerin olay yerinde yaptığı incelemede olayda ölen, yaralananın ya da enkaz altında kalanın bulunmadığı tespit edilmiştir. Çöken binanın çevresindeki binalar tedbir amaçlı boşaltılmış olup olay yerinde gerekli güvenlik önlemleri de alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

jfghk

GELEN SESLER ÜZERİNE, DAKİKALAR ÖNCE BİNA BOŞALTILMIŞ

Çöken binada bir süredir çatlaklar oluştuğu ve vatandaşların bu nedenle tedirginlik yaşadığı öğrenildi. Vatandaşlar tarafından olay öncesinde boşaltılan bina, çökmeden önce cep telefonu kamerasıyla da görüntülendi.

(DHA)

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır

Express

En Çok Aranan Haberler