HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Hakkari'de hissedilen deprem! Komşu Irak 4.7 ile sallandı... Naci Görür: '6 Şubat depremleri sonrasında...'

Son dakika haberi: Komşu Irak'ta saat 09.41'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çukurca'ya 14.08 km uzaklıkta meydana gelen deprem Hakkari ve çevre illerde de hissedildi. Meydana gelen depremle ilgili olarak Prof. Dr. Naci Görür'den de bir açıklama geldi. Öte yandan Kandilli de saat 09.45'te Bayburt'ta 3.6 büyüklüğünde bir deprem olduğunu açıkladı.

SON DAKİKA | Hakkari'de hissedilen deprem! Komşu Irak 4.7 ile sallandı... Naci Görür: '6 Şubat depremleri sonrasında...'

Son dakika: Irak'ta deprem meydana geldi. Çukurca'ya 14.08 km uzaklıktaki deprem Hakkari'de ve çevre illerde de hissedildi. AFAD saat 09.41'de meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.7 olarak duyurdu.

İŞTE DEPREMİN MEYDANA GELDİĞİ NOKTA

ddddddddd

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığının Twitter hesabından Duhok'taki depreme ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, Duhok'un Amedi ilçesinde saat 09.41'de gerçekleşen 4,7 büyüklüğündeki depremin yerin 12,12 kilometre derinliğinde yaşandığı belirtildi.

Sarsıntının herhangi bir mal ya da can kaybına neden olup olmadığına ilişkin ise bir açıklama yapılmadı.

NACİ GÖRÜR: '6 ŞUBAT DEPREMLERİ SONRASINDA...'

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Irak’ta Qadesh kuzeybatısında 4,7 deprem oldu. 6 Şubat depremlerinden sonra Bitlis-Zagros kuşağı zonunda olan ilk deprem veya onlardan biri. 6 Şubat depremleri sonrası Arap Levhasının Doğu Anadolu’yu sıkıştıracağını bekliyorduk. Adıyaman-Hakkari arasında sıkışan kuşak zaman zaman böyle depremler üretebilecektir."

BAYBURT'TA 3.6'LIK DEPREM

Öte yandan Kandilli Rasathanesi, saat 09.45'te Bayburt Petekli, Demirözü'de 3.6 büyüklüğünde bir deprem oldu. Depremin derinliği ise 8.8 km olarak kaydedildi.

bbb

Express


En Çok Aranan Haberler