Son dakika! Macron: Açıklamalarımın arkasındayım, güçlü bir NATO'dan yanayım

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" açıklamasının arkasında olduğunu söyledi. Macron, "Açıklamalarımın arkasındayım, güçlü bir NATO'dan yanayım" dedi.

Son dakika! Macron: Açıklamalarımın arkasındayım, güçlü bir NATO'dan yanayım

ABD Başkanı Donald Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron NATO Zirvesi öncesi Londra'da bir araya geldi.

"NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" yönündeki açıklamasıyla ilgili konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Açıklamalarımın arkasındayım, güçlü bir NATO'dan yanayım" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron bir numaralı önceliklerinin IŞİD'den kurtulmak olduğunu ancak bunun halen gerçekleşmediğini belirtti. Macron, "Terörist tanımının netleşmesi gerekir" açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump da konuşmasında Macron'dan övgüyle bahsederek, "Macron büyük bir siyasetçi" dedi.

ABD'nin NATO için daha fazla harcama yaptığını ve Macron'un bunu kabul etmesinin sevindirici olduğunu belirten Trump, "ABD'nin ne kadar çok ödeme yaptığını söylemeniz önemli" şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump bugün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le yaptığı görüşmeden sonra açıklamalarda bulunmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" açıklamasının çok saygısızca olduğunu söylemişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Biri dün öldü dedi bugün daha güçlü olsun diyor, diğeri dün saygısız dediğine bugün büyük siyasetçi diyor. Körler sağırlar birbirini ağırlar!
ah bizimde liderimiz şöle bi konuştugunda tl miz yükselse onların para degeri düşseee...?
Bir devlete ait olmayan tüm silahlı güçler teröristtir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler