HABER

Son Dakika: MİT ve TSK'dan operasyon! Sözde HPG dış ilişkiler sorumlusu Mehmet Emin Ekinci öldürüldü

Son dakika haberine göre MİT ve TSK'nın ortak operasyonuyla PKK/KCK'nın sözde HPG dış ilişkiler sorumlusu 'Cevher' kod adlı terörist Mehmet Emin Ekinci etkisiz hale getirildi.

Söz konusu kritik operasyonun Irak'ın kuzeyindeki Gara'da yapıldığı açıklandı.

ÜST DÜZEY ÖRGÜT MENSUPLARININ YARDIMCILIĞINI YAPTI

Geçmişte, Türkiye'de PKK/KCK’nın eylemlerinde yer alan ve güvenlik güçlerinin takibine giren Ekinci'nin, 2011 yılında Irak'a kaçarak örgütün kırsal kadrolarına katılım yaptığı tespit edildi. Irak'ta bir süre sözde Zagros alanında faaliyet yürüttükten sonra, Kandil'de görevlendirilen Ekinci'nin, burada uzun süre üst düzey örgüt mensuplarının yardımcılığını yaptığı öğrenildi.

Kandil’deki faaliyetlerinin ardından Sincar'da görevlendirilen Ekinci'nin, örgütün Sincar’da kayıplar vermesi üzerine tekrar Kandil alanına çekildiği bildirildi.

ÖZEL TALİMATLA GARA'DA GÖREVLENDİRİLDİ

2020 yılında Gara'da PKK/KCK'nın dış ilişkiler birimine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde, örgüt yöneticilerinin irtibat ve intikallerinin durması nedeniyle Ekinci'nin, üst düzey örgüt mensuplarının faaliyetlerine yeniden işlerlik kazandırması amacıyla özel olarak bu bölgede görevlendirildiği öğrenildi.

ÖRGÜT KADROLARINDA ÇÖZÜLMEYİ HIZLANDIRIYOR

MİT tarafından hedefe yönelik gerçekleştirilen özel operasyonlar nedeniyle korunaklı alanlardan ayrılamayan üst düzey PKK/KCK yöneticilerinin, eylem gücü neredeyse bitme noktasına gelen örgütü bir arada tutabilmek ve alt kadrolar ile irtibat kurabilmek için güvenilir isimlere bel bağladığı belirtildi. Bu nedenle örgüt içinde kritik görevlere yönelik düzenlenen bu tip operasyonların, örgütün intikal ve irtibat kanallarını koparttığı gibi örgüt kadroları arasındaki çözülmeyi de hızlandırdığı bildirildi.

MSB: İNLERİNE GİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Mehmetçiğin nefesi, teröristlerin ensesinde! Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin inlerine girmeye, sığınaklarını yerle bir etmeye devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Aslında biz abd ingiltere, almanya fransa ingiltere ve rusya ya karşı büyük bir savaş veriyoruz.eğer muhalefet iktidara gelmez ise bunların kökünü kazarız.
19 senedir kazmadınızda şimdimi şimdimi kazıyacaksınız
kırmızı bültenle aranan Öcalan’ın kardeşi TRT’de AKP’ye oy istedi içimizdekileri ne yapacağız
NE YANİ TERÖR BÖYLE DEVAMMI EDECEK BİR GÜN ACI HABER İKİ GÜN ETKİSİZ HAL BÖYLE DEVAM ETMEZ ÇEKİ DÜZEN VERİLMELİ SİL BAŞTAN TAMAMEN DEGİŞİM ZAMANI GELDİ İŞLLH .YENİ İKTİDARI BEKLİYORUZ İLK SEÇİMDE.
Geri Dön