HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Steam aile paylaşımı nedir, nasıl yapılır?

Steam, dünya çapında pek çok oyunseverin tercih ettiği ve sıklıkla giriş yaptığı dijital oyun platformlarından biridir. 2003 senesinde Valve şirketi tarafından tasarlanmış olan bu oyun platformunda oyunlar dijital bir ortamda yer almaktadır. Steam oyun platformunun kişilere sunduğu birçok önemli özellik vardır. Bu özelliklerden biri de aile paylaşımıdır. Peki, Steam aile paylaşımı nedir ve nasıl yapılır?

Steam aile paylaşımı nedir, nasıl yapılır?

Steam dijital oyun platformuna hem kendi resmî web sitesinden hem de mobil uygulamasından kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Bu platform içerisinde bulunan oyunları oynamak için ilk olarak hesap açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra platform içerisinden online bir şekilde oyunlar satın alınabilir ya da ücretsiz olarak sunulan oyunlar oynanabilir. Ayrıca aile paylaşımı özelliği kullanılarak başkasının oyunlarına da giriş yapılabilir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Steam aile paylaşımı nedir?

Steam oyun platformu kendine has birtakım önemli özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında aile paylaşımı denilen bir özellik de mevcuttur.

Steam oyun uygulaması üzerinden bir başka kullanıcının kütüphanesine erişim sağlanabilmektedir. Başka kişilerden oyun ödünç alma ya da kişide bulunan oyunları başkasına ödünç verme özelliği, aile paylaşımı olarak tanımlanmaktadır. Bu özellik yalnızca tek bir kişi tarafından kullanılabilmektedir. Steam aile paylaşımı aynı anda oynama özelliği yoktur.

Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Dünya çapında fazlasıyla popüler olan Steam dijital oyun platformuna, ister mobil üzerinden ister masaüstü bilgisayar üzerinden kolaylıkla giriş yapılabilmektedir. Steam oyun platformu aracılığıyla kişiler üye olduktan sonra kütüphane içerisinde bulunan oyunlara erişim sağlayabilmekte ve bu oyunları cihazlara indirip oynayarak, eğlenceli zamanlar geçirebilmektedir.

Steam oyun uygulamasının en dikkat çeken hizmetlerinden biri aile paylaşımı hizmetidir. Bu hizmet kişilere bir başkasının oyun kütüphanesine ulaşarak oyun oynama imkânı vermektedir. Steam aile paylaşımı hizmetinden yararlanmak için izlenmesi gereken adımlar ise genel olarak şöyledir:

  • Öncelikle Steam uygulamasına giriş yapmanız gerekir.
  • Sonra ekranın sol kısmında bulunan “Steam” bölümüne tıkayıp, ardından da “Ayarlar” bölümüne giriş yapınız.
  • Karşınıza bir panel açılacaktır. Bu panelin sol tarafında “Aile” menüsü bulunmaktadır. Bu menüye tıklayınız.
  • Aile menüsüne giriş yaptığınızda “bu bilgisayara kütüphane paylaşımı için izin ver” seçeneği karşınıza gelecektir. Bu seçeneği aktif hâle getirmeniz gerekir.
  • Sonrasında panelin hemen altında arkadaş listeniz mevcuttur. Bu liste içerisinden paylaşım yapılacak kişiyi seçiniz.
  • Aile paylaşımdan faydalanabilmek için aynı adımları karşı tarafında yapması önemlidir.

Aile paylaşımı ile online oynanır mı?

Steam aile paylaşımı özelliği aktif edildiğinde arkadaş listesinden seçilmiş olan kişinin oyun kütüphanesine erişim izni verilir. Kişi arkadaşının oyunlarını ödünç alarak oynayabilir. Ancak ödünç veren kişinin siz oyun oynarken giriş yapmaması gerekir. Giriş yaparsa uygulama sizi oyundan atabilir.

Aile paylaşımı özelliği kullanıldığında bu özellikten sadece bir kişi yararlanabilmektedir. Aynı oyun kütüphanesi üzerinden birden fazla kişinin oyun oynama izni yoktur.

En Çok Aranan Haberler