HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Steam cüzdan kodu nedir, nasıl kullanılır?

Steam, dünyada yaygın olarak kullanılan ve bünyesinde çok sayıda oyun seçeneğine sahip olan dijital oyun platformlarından biridir. Steam dijital oyun mağazasından faydalanabilmek ve içerisinde bulunan oyunları oynayabilmek için öncesinde bir hesap açılması gerekmektedir. Hesap açılışından sonra online oyunlar satın alınabilir. Bunun yanı sıra Steam cüzdan kodu ile de oyun ya da oyun içi satın alma işlemleri yapılabilmektedir. Peki, Steam cüzdan kodu nedir ve nasıl kullanılır?

Steam cüzdan kodu nedir, nasıl kullanılır?

Steam mobil uygulamasının yanı sıra masaüstü bilgisayarlara da kolayca yüklenebilen, dünya genelinde çok popüler olan dijital oyun platformlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok sayıda oyunseverlere çeşitli avantajlar sağlayan bu platform içerisinde cüzdan koduyla da birçok önemli işlem gerçekleştirilebilmektedir. Valve firması aracılığıyla geliştirip tasarlanan Steam dijital oyun platformu bünyesinde çeşitli işletim sistemine uyan çok sayıda oyun alternatifi bulunmaktadır.

Steam cüzdan kodu nedir?

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Steam oyun platformunda satın alma aracı olarak bilinen bir kod da mevcuttur. Farklı tutarlara sahip olan ve bu tutarlar karşılığında oyun satın alınmasını ya da oyun içi satın alma işlemlerinin yapılmasını sağlayan kod, Steam cüzdan kodu olarak tabir edilmektedir. Bu cüzdan koduna sahip olan kişiler kodu hesaplarına tanımlayarak kolayca kullanabilmektedir. Bu cüzdan kodu toplamda 15 haneden meydana gelmektedir. Kod tutarları kendi içerisinde farklılık gösterebilmektedir.

Steam cüzdan kodu nasıl kullanılır?

Steam cüzdan kodu sayesinde Steam hesaplarına hızlı ve güvenli bir şekilde para yüklenebilmektedir. Böylece kişiler oyun mağazası içerisinde bulunan çeşitli oyunlar arasından satın alma işlemlerini yapabilmekle beraber bu oyunların yer aldığı marketlerden de çeşitli oyun içi satın alma işlemlerini yapabilmektedir. Steam cüzdan kodunun kullanımı son derece basittir. Bu cüzdan kodunu kullanacak olanların izlemesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikle Steam dijital oyun platformuna kullanıcı ismi ve şifre ile giriş yapılmalıdır.
  • Giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan menüde “Oyunlar” başlığı bulunmaktadır.
  • “Oyunlar” yazısının hemen alt kısmında ise “Steam Cüzdan Kodu Kullan” seçeneği yazılıdır.
  • “Steam Cüzdan Kodu Kullan” kısmına tıklanması gerekir.
  • Karşınıza yeni bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda bulunan kod adına almış olduğunuz cüzdan kodunu girerek, kodu aktifleştirebilirsiniz.

Steam cüzdan kodu nasıl elde edilir?

Steam dijital oyun mağazası içerisinden oyun satın almak son derece kolay bir işlemdir. Bu satın alma işlemini cüzdan kodu ile yapabilmek mümkündür. Bu noktada Steam cüzdan kodunu nereden bulabilirim konusu karşımıza çıkabilmektedir. Steam cüzdan kodunu Valve şirketiyle sözleşmesi olan siteler üzerinden almak en doğrusudur. Güvenilir olmayan siteler aracılığıyla yapılan satın alma işlemlerinde ciddi sorunlar çıkabileceğinden dikkat edilmesinde fayda vardır.

En Çok Aranan Haberler