HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Steam hesap aç ve hesap oluştur: Steam hesap açma, Steam hesap oluşturma nasıl yapılır?

Steam, Valve şirketi tarafından geliştirilen ve tasarlanan bir oyun sağlayıcısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dijital oyun dağıtım platformu olarak da tabir edilen Steam, 2003 senesinde oyun piyasasına girmiştir. Bu oyun platformundan yararlanabilmek, bünyesinde bulunan oyunları satın alabilmek ve oynamak için insanların öncelikle bir Steam hesabına sahip olması gerekmektedir. Peki, Steam hesap açma ve hesap oluşturma nasıl yapılır?

Steam hesap aç ve hesap oluştur: Steam hesap açma, Steam hesap oluşturma nasıl yapılır?

İnternet üzerinden çevrim içi oyun oynayan birçok insan bulunmaktadır. Bu oyunların kaliteli ve yüksek performansla oynanmasına imkân tanıyan çeşitli oyun sağlayıcıları mevcuttur. Steam oyun sağlayıcısı da kişilerin online oyun oynamasına ve bu oyunları satın almasına olanak tanıyan bir platform olarak bilinmektedir. Steam kütüphanesinde var olan oyunları indirmek, yüklemek ve oynayabilmek için öncesinde Steam hesap açma işleminin yapılması önemlidir.

Steam hesap açma nasıl yapılır?

Steam oyunları masaüstü bilgisayarlardan laptop'lara kadar pek çok cihaz üzerinden rahatlıkla oynanabilmektedir. Bu oyunları oynamak ve oyun keyfini sürmek için ilk olarak Steam hesap aç işlemlerinin yapılması gerekir. Hesap açılışında girilen bilgilerin hatasız ve doğru bir şekilde olması hesabın oluşturulması açısından ayrı bir öneme sahiptir. Steam üyeliğinde insanlardan herhangi bir üyelik ücreti alınmamaktadır. Tamamen ücretsiz bir biçimde dakikalar içerisinde hesap açılabilmektedir.

Steam hesap oluşturma işlemi ücretsiz olmakla birlikte platform içerisinde bulunan oyunlar genellikle ücretli bir şekilde kişilere sunulmaktadır. Steam hesabı açarak oyun dünyasına hızlı bir biçimde giriş yapılabilir ve çok sayıda oyun oynanabilir. Hesap açma ve oluşturma işlemi son derece kısa süren bir işlemdir. Hesap oluşturduktan sonra insanlar istedikleri oyunları belirli bir ücret ödeyerek satın alabilir.

Steam hesap oluşturma nasıl yapılır?

Steam üzerinden hesap açmanın toplamda 2 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri web sitesi üzerinden üye olmaktır. Bir diğer yöntem ise Steam uygulamasını cihazlara indirip uygulama aracılığıyla Steam hesap oluştur işlemlerinin yapılmasıdır. Her 2 yöntemde de izlenilecek adımlar aynı olmaktadır.

Oyun oynamayı sevenler gerek Steam resmî web sayfası gerekse uygulama üzerinden kolayca hesap açma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bunun için internet bağlantısının olması yeterlidir. Bu bağlamda Steam hesap oluşturmak için izlenmesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikle Steam uygulamasını indirerek ya da resmî web sitesine giriş yapılarak “Hesap Oluştur” kısmına tıklamanız gerekir.
  • Ardından karşınıza yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencere içerisinde şifre oluşturma, kullanıcı ismi, e-mail adresi gibi bilgilerin girilmesi istenecektir.
  • Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra devam ettiğinizde güvenlik gereği doğrulama için cep telefonunuza ya da e-mail adresinize bir kod gönderilir.
  • Güvenlik kodunu istenilen alana hatasız bir şekilde yazdıktan sonra hesap oluşturma işlemine devam ediniz.
  • Devam ettiğinizde sizlerden yaş ile alakalı bir onay istenecektir. Bunun için doğum tarihini girmeniz gerekir.
  • Doğum tarihinize de girdikten sonra en son kullanıcı sözleşmesini onaylamalısınız. Tüm bu işlemlerden sonra hesabınız oluşmuş olacaktır.

    Express

En Çok Aranan Haberler