HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Steam şifre değiştirme: Steam şifresi nasıl değiştirilir?

Steam platformu, Valve Corporation tarafından geliştirilen bir dijital oyun platformudur. Bu platforma erişim hem web sitesi hem de uygulama aracılığıyla sağlanabilmektedir. Dijital oyun platformu olarak öne çıkan Steam uygulamasından faydalanabilmek için öncesinde üye olunması önemlidir. Üye olan kişiler ise bazı dönemlerde şifrelerini unutabilir ve şifre değiştirme işlemini yapmak isteyebilir. Peki, Steam şifresi nasıl değiştirilir?

Steam şifre değiştirme: Steam şifresi nasıl değiştirilir?

Steam dijital oyun platformu sayesinde online oyun oynamayı seven kullanıcılar pek çok avantajdan faydalanabilmektedir. Steam platformu bünyesinde çok sayıda oyun seçeneği bulunmaktadır. Platformun kendine ait olan oyun kütüphanesine erişim sağlanarak istenilen oyunlar belirli bir ücret karşılığında satın alınıp oynayabilmektedir. Steam oyun uygulamasından yararlanabilmek için hesap açılması gerekmektedir. Hesap esnasında oluşturulan şifreler istenildiği vakit değiştirilebilir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Steam şifre değiştirme

Steam hesabı oluştururken kullanıcı adının yanı sıra en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri şifre oluşturmaktır. Şifrenin başkasının eline geçmemesi adına güçlü oluşturulması son derece önemlidir. Bunun için Steam şifre önerileri de alınabilmektedir. Steam oyun platformu kullanıcıları bazı zamanlarda oluşturdukları şifrenin ne olduğunu hatırlamayabilir ve bu durum sonucunda şifre değiştirme işleminin yapılması gerekebilir. Steam şifre bulma işlemi birkaç basit adım uygulanarak kolayca gerçekleştirilebilir.

Steam şifresi nasıl değiştirilir?

Şifre değiştirme işlemleri Steam platformunun resmî web sitesi üzerinden yapılabileceği gibi masaüstü bilgisayarlardan da yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Steam şifre değiştirme Steam mobil uygulaması üzerinden de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Steam dijital oyun platformunun resmî web sayfasından veya mobil uygulaması üzerinden şifre değiştirme işlemini yapmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Platformun resmî web sayfasından şifre değiştirme işlemini yapacakların öncelikli olarak bu sayfaya giriş yapması gerekir. Mobil uygulama üzerinden bu işlemi gerçekleştirecekler ise uygulamaya giriş yapmalıdır.
  • Giriş yaptıktan sonra ekranın hemen sağ kısmında kullanıcı isminizin bulunduğu yere tıklayınız. Mobil uygulamada bu kısım sol alt bölümde üç çizgi şeklindedir.
  • Karşınıza bir menü çıkacaktır. Bu menü içerisinden “Hesap Detayları” kısmına giriş yapınız.
  • Hesap detaylarına tıkladığınızda sayfa sizleri bir başka sayfaya yönlendirecektir. Bu bölümde “Hesap Güvenliği” bölümüne tıklamanız gerekir.
  • Karşınıza “Parolayı Değiştir” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladığınızda doğrulama için e-mail adresinize bir kod gönderilir. Bu kodu gerekli alanlara girdikten sonra yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

En Çok Aranan Haberler