HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Süleyman Soylu'dan Ali Babacan'a çok sert Baykar tepkisi! 'Ya ajandır, ya haindir, ya embesildir'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ‘Baykar’ hakkında sorulan soruya verdiği cevaba ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Soylu, "İnsansız hava araçları (İHA) Türkiye'nin terörle mücadele tarihini değiştirdi. Hele Bayraktar İHA, dünyanın önünde selam durduğu oyun değiştirici bir mucizedir. Saldıranlar, ya ajandır, ya haindir, ya embesildir. Amerika'nın çocukları, çaresiz zübükler" dedi. Adalet Bakanı Bozdağ'dan da tepki geldi.

Süleyman Soylu'dan Ali Babacan'a çok sert Baykar tepkisi! 'Ya ajandır, ya haindir, ya embesildir'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ‘Baykar’ hakkındaki açıklamalarına sosyal medya üzerinden çok sert tepki gösterdi.

1672831802422

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu İHA’lar ve SİHA’lar üreten Baykar'a ilişkin soruya, "Burada yanlış şu, devletin hemen hemen bütün imkanları, bütün o yardımlar, devletin bütçesinden doğrudan aktarılan kaynaklar, aşağı yukarı tek şirkete aktarılıyor" yanıtını verdi.

thumbs_b2_9f06931b6c6e75c3aaf245ab89394ea3

'AMERİKA'NIN ÇOCUKLARI, ÇARESİZ ZÜBÜKLER'

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İnsansız hava araçları Türkiye'nin terörle mücadele tarihini değiştirdi. Hele Bayraktar İHA, dünyanın önünde selam durduğu oyun değiştirici bir mucizedir. Saldıranlar, ya ajandır, ya haindir, ya embesildir... Ordumuza kimyasal silah iftirası atan bir kişiye 'Geçmiş olsun' diyebilen, bu sıfatların hepsini üzerinde taşır. Amerika'nın çocukları, çaresiz zübükler" ifadelerini kullandı.

1673365177508-1665496907442-idris-sahin

'SİZ HERKESİ KÖR, ALEMİ SERSEM Mİ SANIRSINIZ'

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin'in açıklamalarına da Baykar Teknoloji’nin Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan yanıt geldi.

Şahin, sosyal medyadan yaptığa açıklamada, "Siz herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız. Bir gece yarısı kararnamesi ile 5 Eylül 2019 tarihinde proje bazlı devlet yardımı yapılmasına dair kararı milletimizin takdirine sunuyoruz. Kararı okuduktan sonra umarım sayın Babacan’dan bir özür dilersiniz" dedi.

thumbs_b_c_a1b4acc5bee565406b27eca7400bf8ac

'BELLİ Kİ MOTİVASYONUNUZ ALÇAKÇA İFTİRA ATMAK'

Haluk Bayraktar ise Şahin'in bu açıklamasına, "Attığınız kararı okusaydınız, İHA üretimine yönelik yatırımın tamamının BAYKAR öz kaynakları ile yapıldığını, proje bazlı teşvik verilen 50+ firmaya verilen nitelikli eleman, faiz ve enerji desteği, nakit hibe gibi unsurların HİÇBİRİNİN, BAYKAR’a verilmediği gerçeğini görürdünüz. Belli ki motivasyonunuz genel başkanınız Ali Babacan ile beraber alçakça iftira atmak. Belli ki hayaliniz milli firmaların önünün kesildiği, yabancıların acentalığının yapıldığı bir ülke. Yazık. Siz ve dostlarınız için kötü haber. O kararda öngörülen istihdamı 3 katına, üretim kapasitelerini 5 katına, yatırımı 10 katına çıkardık." sözleriyle yanıt verdi.

BAKAN BOZDAĞ: SADECE TÜRKİYE DÜŞMANLARINI SEVİNDİRİR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da konuyla ilgili tepkisini dile getirdi. Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin savunma sanayisinde ambargolara rağmen büyük gelişme sağladığını ve büyük başarı elde ettiğini vurguladı.

Savunma sanayisindeki gelişme ve başarı ile savunma ürünlerinde dışa bağlılık azaldıkça Türkiye'nin artan gücünün, düşmanlarını rahatsız ettiğinin aşikar ve tartışmasız olduğunu aktaran Bozdağ, şunları kaydetti:

"Ülkemizin savunma sanayisinde elde ettiği başarının, Türkiye düşmanlarını rahatsız etmesi anlaşılabilir. Ama ülke yönetimine talip siyasileri rahatsız etmesi anlaşılamaz. Türkiye'mizin savunma sanayisindeki yüz akı şirketlerinden Baykar'a kara çalanları ve saldıranları kınıyorum. Kurulduğu günden beri devletten ve özel sektörden tek bir kuruş kredi ve nakit hibe almamış, kendi yatırım ve kazançlarıyla büyük başarılara imza atmış, pek çok ülkeye ihracat yapan 40 yıllık Baykar'a dil uzatmak, kara çalmak, sadece Türkiye düşmanlarını sevindirir. Milletimiz ve ülkemizin güvenli ve güçlü geleceği için Baykar'ı kuranlara, geliştirenlere, dünya markası yapanlara ve Baykar çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum. Kervan yürüyecek, hem de müfterilere rağmen."

Adalet Bakanı Bozdağ, paylaşımında, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın TEKNOFEST'te yaptığı bir konuşmanın videosuna da yer verdi.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler