HABER

Sürücülerden aldıkları paraları refüjdeki brandanın altına saklarken yakalandılar

Sürücülerden aldıkları paraları refüjdeki brandanın altına saklarken yakalandılar

Sivas'ta cadde üzerinde sürücülerden topladıkları paraları refüjde bulunan naylon brandanın altına saklayan dilenciler polise yakalandı. Sakladıkları paralarla birlikte polis merkezine götürülen dilencilere işlem yapıldı.

Olay, saat 14.00 sularında Gültepe Mahallesi 4 Eylül Sanayi Sitesi kavşağında yaşandı. Kavşak üzerinde bir grup dilenci, sürücülerin kırmızı ışıkta durmasını fırsat bilerek araçlardan para istemeye başladı. Yanlarında çocukları da bulunan dilenciler dakikalarca bu şekilde devam etti. Araçları tek tek gezen dilenciler topladıkları paraları ise kavşak ortasındaki refüje saklarken görüldü. Polis veya zabıta baskınında üzerlerinde para çıkmaması için böyle bir yönteme başvurdukları değerlendirilen dilencilerin yöntemi görenleri şaşırttı.

12c8e9f66ed6175c2ed6b5769f8027a1

Bir süre bölgede para topladıktan sonra uzaklaşmaya çalışan dilenciler, polis engeline takıldı. İhbar üzerine olay yerine gelerek dilencileri yakalayan polis ekipleri refüjdeki naylon brandayı kaldırıp kontrol etti. Brandanın altından poşet ve sigara paketlerine konulmuş madeni ve kağıt paralar çıktı. Dilenciler, yaklaşık 200 TL olduğu öğrenilen para ile birlikte işlem yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

4370ba65f5bded7fe85b95012a7101f4

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Vermeyin şu asalakları alıştırmayın ya. Çok ihtiyacı olanları komşuları veya belediyeler görüyor zaten.
@pdks Komşu belki, yerine göre değişir amma belediye kısmını oradan çıkaralım!
şimdiki moda çöp konteynerın yanında elinde ekmek olan sanki ekmeği çöpten çıkartıyomuş süsü veren özellikle üstü başı temiz genç kadınlar siz para vermeye kalktığınızdada ilk başta mahçup olmuş gibi yapıyolar ama gerçek çok başka dilenciliğin farklı bi versiyonu aldanmayın
Allah nasıl bilirse öyle yapsın
Geri Dön