HABER

Tahliye edilen binanın betonundan midye kabukları çıktı!

İstanbul Güngören'de bir binanın balkonunda oluşan derin çatlak sonrası önlem olarak demir direkle destek yapılmış ancak yeterli görülmeyince bina tahliye edilmişti. Kararın ardından binadan karot örneği alındı. Beton parçaları incelendiğinde duvarların yapımında deniz kumu kullanıldığı ortaya çıktı.

Tahliye edilen binanın betonundan midye kabukları çıktı!

Güngören Mareşal Çakmak Mahallesi Orhan Caddesi'nde bulunan 5 katlı binada, yıllar içinde oluşan çatlaklar tehlikeli boyuta ulaştı. Bina sakinleri, balkonun yıkılma tehlikesine karşı demir ve tahta direkle balkona destek yaptı. Binada oluşan görüntü, çevrede yaşayanlarda da tedirginliğe neden oldu. Güngören Belediyesi Zabıta ekipleri dün binaya gelerek, binanın tahliyesine karar verilen ilgili yazıyı astı ve binada yaşayanlar otellere yerleştirildi.

KAROT ÖRNEĞİ ALINDI, DENİZ KUMU ÇIKTI

Binada yaşayanlar tahliye edildikten sonra belediye ekipleri bugün binadaki betonun sağlamlığını ölçmek için karot testi yaptı. Karot örneği alınan beton parçalarında deniz kumu olduğu tespit edilirken, beton parçalarında midye kabukları da bulundu.

1ac6331d8de122096b99c7fc4f2a2123

"MİDYE KABUKLARI VAR"

Binadan karot örneği alan İnşaat Teknikeri Murat Demir, "Midye kabukları var. Deniz çakılları görünüyor. Bir hafta içinde bunların sonuçları çıkacak. Bunlar kesilecek düzeltilecek, basınçlanacak, laboratuvarda teste girecek. Buranın mevcut demirleri, kolon sayıları bilgisayar ortamında çizilip ona göre belirlenecek. Bir hafta içinde kesin sonuç belli olacak" dedi.

Binadan alınan örnekler inceleme yapılmak üzere laboratuvara görüldü.

dbf3f430ced8fbf71c2f4436ad4f722e

aab8b7429cb462414340546b71b4f672

13ad8fc5d0cb50264162a858f48e2ffd

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bu binayı veya bunun gibi binaları yapan vede bu şekil adi malzeme kullanan şerefsiz mütait ve şerefsiz belediyedeki izin veren insan dışı adi acaba yatağına yattığında rahat uyuyor musun .Acaba iki yakan bir araya geliyormu .Bunun vebalini öbür tarafta hiçmi düşünmüyorsunuz.
Geri Dön