Tarihi soygunda 1 milyon euroluk ödül

Cannes'daki 103 milyon euroluk elmas soygunu hakkında bilgi verecek kişiye 1 milyon euro ödül vadetti.

Tarihi soygunda 1 milyon euroluk ödül

Fransa'nın Cannes şehrinde 28 Temmuz'da Carlton Otel'deki sergiden silahlı ve maskeli bir kişi tarafından çalınan yaklaşık 103 milyon euroluk elmasların bulunmasını sağlayana ödül verilecek.

İsrailli milyarder Lev Leviev'nin sahibi olduğu Leviev Takıevi'nden çalınan mücevherleri sigortalayan İngiliz şirket, hırsızın yakalanması ve mücevherlerin bulunması için harekete geçti. Şirket, soygunla ilgili bilgi veren ilk kişiye 1 milyon euro ödül vereceğini açıkladı. Şirket, ihbarların telefonla ya da reward1millionE@gmail.com adresine yapılmasını istedi.

Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls de ödül konusunu doğruladı. Soruşturmanın devam ettiğini ve ödülün sigorta şirketinin girişimi olduğunu söyleyen Valls, "Ben prensip olarak polis ve adli mercilerin soruşturmasına güvenilmesini istiyorum. Hiç şüphem yok, olumlu sonuç alınacaktır" diye konuştu.

Carlton Otel'de 28 Temmuz'daki soygunda yaklaşık 103 milyon euroluk, mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali sırasında da Novotel'in kasasından yaklaşık 1,09 milyon euroluk mücevher çalınmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler